Күні:
|
Мұғалімнің аты-жөні:
|
Сынып:1 «А»
|
Қатысқандар: Қатыспағандар:
|
Бөлім:
|
Сандар және өлшемдер
|
Бөлімше:
|
1.1. натурал сандар және 0 саны
|
Сабақтың тақырыбы:
|
7 саны және цифры
|
Осы сабақ арқылы жүзеге
асатын оқу мақсаты:
|
1.1.1.3 Бір таңбалы сандардың құрамын анықтау
|
Сабақ мақсаттары:
|
Барлық оқушылар: Бір таңбалы сандарды жазады, санай алады. Натурал санда қатарын анықтады.
|
Оқушылардың көпшілігі: 7 санын жаза алады. Тура, кері санайды, салыстырады,
|
Оқушылардың кейбірі: 7 санының құрамын айтып, өрнек құрастыра алады, мәнін таба алады.
|
Ойлау деңгейлері:
|
Білу, түсіну, қолдану
|
Бағалау критерийлері:
|
7 санының жазылуын, аталуын айтады.
Сурет бойынша мысал құрастырады.
7санының құрамын анықтайды
|
Тілдік мақсат
|
Натурал саннар жайлы түсінік алу
Қосудың компоненттері (қосылғыш, қосындының мәні) жайлы түсінік
-Кім бірден алтыға дейін санай алады?
-6 санының көршілерін ата
-5 санының құрамын ата
|
Құндылықтар
|
Жауапкершілікке тәрбиелеу. «Жеті лақ» ертегісі
|
Пәнаралық байланыс
|
Сауат ашу.( Бейнежазбада әңгімелеу)
|
АКТ-мен байланыс
|
Слайд, бейнеролик
|
Бұған дейін меңгерген білім
|
1-ден 6-ға дейінгі сандарды біледі, құрамын айтады
|
Жоспар
|
Жоспарланған уақыт есебі
|
Жоспарланған тапсырмалар
|
Дерек көздер
Ресурстар
|
Сабақтың басы
|
Ұйымдастыру кезеңі
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру:
Оқушылардың назарын сабаққа аудару
Жеті бірдей өрнекпіз,
Жеті түрлі өлеңбіз.
Жеті түрлі бояумыз,
Жеті түрлі әуенбіз.
Үлкендері құрметтеп,
Баршаға сәлем береміз.
«Сиқырлы сандық» арқылы өткен тапсырманы пысықтаймын.
-6санының көршілерін атаңыз.
-6 санының құрамын айтыңыз.
-6 саны сандық сәуледе қай саннан кейін келеді?
Оқушыларды 1-ден 3-ге дейін санау арқылы 3-топқа бөлемін.
Қызығушылығын ояту
Сыни тұрғысынан ойлау қабілеттерін арттыру мақсатында оқушыларға бейнеролик ұсынамын.
Бүгінгі тақырыпты ашу мақсатында «Жеті лақ» ертегісінің үзіндісін көрсетемін.
-Ертегі не туралы айтылған?
-Ешкінің неше лағы бар?
|
Қорапша, суреттер
Смайлик
Мадақтау
|
Сабақтың ортасы
Сергіту сәті
|
Белсенді оқу тапсырмалары
тапсырма Топпен жұмыс
Кемпірқосақ құрастыру.
«Жұмбақ шешу»
Жаңбыр жуды жерімді,
Көкте өрмек құрылды.
(Кемпірқосақ)
Бағалау критерийлері
|
Дескрипторлар
|
1.Жұмбақты шешеді
|
1.Жұмбақтың шешуін табады
2.Кемпірқосақ туралы қысқаша сипаттама береді.
3.Буынға бөліп оқиды.
|
2.Бір таңбалы сандарды таниды, атайды
|
1.Кемпірқосақтың жеті түсін ажыратады.
2.7 санын тура, кері санайды
3.7 санымен танысады
|
3. Бағалау критерийлері:
7 санының қасиетін айтады
|
Дескриптор:
1.Аптаның 7 күнін 7 санымен байланыстырады
2.Кемпірқосақтың пайда болу құбылысын біледі.
3. 7 санының киелілігін түсіндіреді
|
2-тапсырма
Жеке жұмыс «Жалғастырып сана» ойыны арқылы әр топтан оқушылар шығып, тақтаға сызылған сандық сәуледен 7 санының орнын анықтайды.
Тура және кері санайды.
Бағалау критерийлері
|
Дескриптор
|
Сандық сәуле туралы біледі
|
1. Сандық сәуледегі сандарды ретімен оқиды
2. 7санының реттік нөмірін айтады
3. 7 санының көршілерін атайды.
|
Жеті күн бар білгенге
Жеті зат бар сөмкеде
Қарындаш, пенал, оқулық
Өшіргіш берер тазалық
Қаламсап керек жазуға
Дәптер менен әліппе
Үйретер бізді әріпке
Бәрін қайта атап шық
Саусақ бүгіп, санап шық.
(қарындаш, пенал, оқулық, өшіргіш, қаламсап, дәптер, әліппе.)
3-тапсырма
Оқулықпен жұмыс
Топпен жұмыс «Ойлан тап» әдісі
1-топ
Мысалдар құрастырады, шығарады.
2-топ
Осы өрнекке кері амал құрастырады.
3-топ
Сарапшы болады.
Бағалау критерийлері
|
Дескриптор
|
7 санының құрамын біледі
|
1.Сандарды оқиды
2.Сурет бойынша мысал құрастырады, құрамын анықтайды.
3.7санының құрамына өрнектер жазады.
|
Жазылым
Дәптермен жұмыс
7 санының элементтерін көрсету, ауада жазу. Үлгі бойынша дәптерге жазу
Жұптық жұмыс «Кім тапқыр» әдісі арқылы сандарды салыстырады, құрамын анықтайды
|
Ф3 формат
Түрлі-түсті қағаздар
Жақсы қорғаған топтар смайлик беру арқылы бағалайды
Жұлдызшамен бағалау
Шапалақпен бағалау
|
Соңы
|
Рефлексия
-Бүгінгі сабақтан не білдік?
- Не қызықты болды? Не қызықсыз болды?
Кері байланыс
|
|
|
Қосымша мәліметтер
|
|
Саралау –оқушыға мейілінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз?
Қабілетті оқушыға тапсырманы қалай түрлендіресіз?
|
Бағалау –оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз?
|
|
|
|