Пәні:
|
Қазақ тілі
|
Педагогтің аты-жөні:
|
Ерахметқызы Жайна
|
Күні:
|
20.09.2021
|
Сынып: 3 в, г
|
Қатысқандар саны:
|
Қатыспағандар саны:
|
Бөлім:
|
1-бөлім. Жанды табиғат
|
Сабақтың тақырыбы:
|
№8 Қандай әдемі балапан! \ Кітап, 25 - бет
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары:
|
3.1.4.1* тыңдаған мәтіннің тақырыбын, жағымды және жағымсыз кейіпкерлерді, мұғалімнің қолдауымен оқиғалар ретін анықтау
3.2.2.1 берілген тірек сөздер негізінде сөйлеу (3-4 сөйлем)
|
Сабақ мақсаттары:
|
- тыңдаған мәтіннің тақырыбын, жағымды және жағымсыз кейіпкерлерді, мұғалімнің қолдауымен оқиғалар ретін анықтау
- берілген тірек сөздер негізінде сөйлеу (3-4 сөйлем), сөйлей білу;
|
Бағалау критерийлері:
|
- тыңдаған мәтіннің тақырыбын, жағымды және жағымсыз кейіпкерлерді, мұғалімнің қолдауымен оқиғалар ретін анықтай біледі.
- берілген тірек сөздер негізінде сөйлей біледі. Өз ойын қысқа сөздерді (3-4 сөйлем) қолдана отырып айта біледі.
|
Ресурстар:
|
Оқулық: Қазақ тілі. Учебник для 3 кл. общеобразоват. шк. с рус. яз. обуч. /Ф.Ш.Оразбаева, Ж.Т.Дәулетбекова, А.Қ.Рауандина т.б. – Алматы: Көкжиек-Горизонт, 2018. – 128 с., илл. (1 оқулық) https://okulyk.kz/kazahskij-jazyk/750/
Сабаққа қатысты сілтеме:
https://www.youtube.com/watch?v=MI_cLCceg4w
Қосымша ақпараттарға сілтеме:
Жіктік жалғауы: https://www.youtube.com/watch?v=t8fJGT24J8Y
Тәуелдік жалғауы: https://www.youtube.com/watch?v=e1f1HC7ChOs
Қосымша ереже мен жаттығулар: http://kaz-tili.kz/su_prit.htm
Оқулықтың электронды нұсқасына сілтеме:
https://okulyk.kz/kazahskij-jazyk/65/
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/уақыты
|
Педагогтің әрекеті
|
Оқушының әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
Ұйымдастыру
(2 мин)
|
Мұғалім ынтымақтастық атмосферасын орнату үшін «шаттық микрфоны» әдісін қолданады.
|
Оқушылар бір-біріне жақсы тілектер тілейді.
|
|
https://www.youtube.com/watch?v=J846twhH8PA&list=PLltL1CKLRSMiL_LF_3Lvp8mnnAyQd0d2Q
|
Сабақтың басы
|
Өткен сабақ бойынша үй жұмысын сұрау.
5-тапсырма. Оқы. Жаз.
Құс+тың балапан+ы Қарлығаш+тың балапан+дар+ы
Көгершін+нің балапан+ы
Мұғалім оқушыларға мәтінді оқытып, қайталады.
Оқы. Қайтала.
|
Оқушылар өздерінің жасаған үй жұмыс-тарын көрсетеді.
5-тапсырма. Оқы. Жаз.
Оқы. Қайтала.
|
Жаңа сөздердің мағына-сын түсінеді.
балапан мекендейді ұшады ұя салады
-
птенец живет летает гнездится
|
Оқулық. 25 – бет.
https://kaz-tili.kz/su_prit.htm
Оқулық. 25 – бет
https://okulyk.kz/kazahskij-jazyk/65/
|
Сабақтың ортасы
|
Мұғалім оқушыларға суретке қарап, мәтінді толықтырып жазуды үйретеді.
2-тапсырма. Суретке қарап, сөйлемдерді толықтыр.
... жоғары ұшады. ...
үйдің шатырына ұя салады
Бұл — қарлығаштың ... .
Құстың балапаны ... өседі.
|
2-тапсырма. Суретке қарап, сөйлемдерді толықтыр.
... жоғары ұшады. ...
үйдің шатырына ұя салады
Бұл — қарлығаштың ... .
Құстың балапаны ... өседі.
|
8 - 10 балл - Өте жақсы. Ойын жүйелі түрде жеткізеді. Лексикалық минимумды қолдануы жоғары, стильдік қолданысы өте дұрыс.
5 - 8 балл - Ойын жақсы жеткізеді. Лексикалық мини-мумды жеткілікті қолдана-ды, стильдік қолданысы дұрыс. Грамматикалық қателері бар.
3 - 5 балл – Қанағат-
танарлық. Ойын жеткізуде ішінара ауытқулар кездеседі.
Лексикалық минимумды қолдануға тырысады, стильдік қолданысы орташа.
1- 3 балл - Өте төмен
Ойын жеткізе алмайды. Лексикалық минимумды қолдануы шектеулі.
|
Кітап, 26 – бет.
https://okulyk.kz/kazahskij-jazyk/65/
|
Сабақтың соңы
|
Мәтінді рөлге бөліп оқуға үйретеді.
3-тапсырма. Мәтінді рөлге бөліп оқыңдар.
— Қандай әдемі балапан! Бұл — ненің балапаны?
— Бұл — тоқылдақтың балапаны.
— Тоқылдақ қайда мекендейді? — Тоқылдақ орманда мекендейді.
— Тоқылдақ ұясын қайда салады?
— Ол ұясын ағаштың басына салады.
— Тоқылдақты неге «орман дәрігері» деп атайды?
— Себебі ол ағаштарды қорғайды.
|
3-тапсырма. Мәтінді рөлге бөліп оқыңдар.
— Қандай әдемі балапан! Бұл — ненің балапаны?
— Бұл — тоқылдақтың балапаны.
— Тоқылдақ қайда мекендейді? — Тоқылдақ орманда мекендейді.
— Тоқылдақ ұясын қайда салады?
— Ол ұясын ағаштың басына салады.
— Тоқылдақты неге «орман дәрігері» деп атайды?
— Себебі ол ағаштарды қорғайды.
|
Кітап, 26-бет
https://www.okulyk.kz/kazahskij-jazyk/42/
|
Үй жұмысы:
|
5-тапсырма. Оқы. Сөздерді тіркестіріп жаз.
үйдің бұтағы қораның қабырғасы ағаштың беті талдың төбесі көлдің арасы таудың етегі тоғайдың шатыры үйдің басы
|
|
|
Кітап, 27 – бет
https://okulyk.kz/kazahskij-jazyk/65/
|
Кері байланыс:
|
Маған сабақ ұнады. Себебі.... \ Менің түсінбегенім бар. Мысалы: .....
Маған сабақ ұнамады. Себебі... \ Менің түсінгенім бар. Мысалы: .....
|
Қосымша ақпарат
|
https://www.youtube.com/watch?v=BtbE1n_yfNw
|