Сабақтың тақырыбы: Қаңқа құпиясы. Оқу мақсаты: 3 Адам



бет1/2
Дата20.06.2018
өлшемі0,57 Mb.
#43389
түріСабақ
  1   2

Сабақ жоспары


Пән: жаратылыстану

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 2-бөлім:Тірі табиғат. Адам

Мектеп: С.Сейфуллин атындағы

5 көпсалалы мектеп лицейі



Күні: 17.11.2017

Мұғалім: Хуаныш Гулзада

Сынып: 2 «Ә»

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Қаңқа құпиясы.

Оқу мақсаты:

2.3 Адам.

Сабақтың мақсаттары:

2.2.3.1 адамның тірек-қимыл жүйесінің қызметін анықтау.

Бағалау критерийлері:

Білім алушылар:

  • қаңқаның құрылымын анықтайды;

  • қаңқа бөліктері мен атауларын орналастырады.

  • қаңқа қызметтерін айтады.

  • қаңқаның дене сымбатына қатысты екенін түсіндіреді.

Тілдік мақсат:

Оқушылар «қаңқа» сөзінің орыс және ағылшын тіліндегі аудармаларын үйренеді.

Құндылықтарды дарыту:

Сымбатты болып өсуінің маңыздылығы жайлы айта келе салауатты өмір салтына тәрбиелеу.

Пән аралық байланыс:

ағылшын тілі, орыс тілі.

Алдыңғы білімдер:

Оқушылар дененің кейбір бөліктерін және қызметін атап, көрсете біледі (бас, кеуде, қол, аяқ, табан, т.б.) және адамның өсуі мен дамуы үшін керек қажеттіліктерін анықтай алады.

Бастапқы білім:

4 минут


Экраннан балықтың қаңқасы көрсетіледі.

  1. Бұл сурет туралы ойлайсыздар? Оқушылардың жауаптары тыңдалады.

  2. Қаңқа тек динозоварде ғана бола ма?

Оқушылардың жауаптары тыңдалады.
Иә, сіздер дұрыс айтасыздар қаңқа немесе скелет.

Кәне орнымыздан тұрып, денемізді сергітіп алайықшы.

https://www.youtube.com/watch?v=e54m6XOpRgU

Осы көрсетілген сурет, видео бойынша бүгінгі сабақта нені үйренеміз, сабағымыздың мақсаты қандай деп ойлайсыздар?

Оқушылардың ойлары тыңдалады.

Сабақ барысы:

Сабақтың жоспарланған кезеңдері:

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет


Ресурстар

Сабақтың басы:

2 минут


Топқа бөлу:

ББҮ кестесі:



4 минут

Сабақтың мақсатын қою.

*Қаңқа не үшін қажет екенін түсінеміз.

*Қаңқа бөліктерінің атаула-рымен танысамыз.

*Қаңқа адамның тірек-қимыл жүйесінің қызметі екенін анықтаймыз.

Оқушылар бас, дене, қол, аяқ мүшелері бойынша 4 топқа бөлінеді.

Білемін:


Бүгінгі сабақ бойынша білемін деп ойлайсыздар? (әр топтан бір оқушы шығып жазады)

Білгім келеді:

Ал не білгілеріңіз келеді? (әр топтан бір оқушы шығып жазады)

Үйрендім:



2 сынып жаратылыстану оқулығы 32-33 бет


Қима суреттер

ББҮ кестесі сабақ бойы


Сабақтың ортасы:

топтық жұмыс

3 минут

Қорғау:


1-топ -1 минут

2-топ - 1 минут

3-топ - 2 минут

4-топ - 2 минут

6 минут


Тапсырма:

Жүрек тобы – постер құрастырады.

Мансұр, Ақниет, Алишер, Ерлан, Абдумәлік, Ақарыс

Көз тобы – қаңқа бөліктерінің атауын орналастырады.

Ернұр, Архат, Малика, Жанасыл, Елбек, Дильназ

Алақан тобы –қаңқа бойынша қаңқа қызметтерімен таныстырады.

Нұрсәлім, Даниял, Фариза, Ибрахим, Нұрия

Ми тобы –сурет бойынша – дене бітімінің дұрыс қалпын көрсететін суреттерді ғана бояйды және түсіндіреді.

Дидар, Олжас, Наргиза, Арслан, Арайлым

Қаңқа сүйектері А4 қағазында беріледі.


Қаңқа бөліктерінің атаулары жазылған қағаз болады.
2 сынып жаратылыстану оқулығы 32-33 бет. Қосымша ақпарат.

Қаңқа.


А4 қағазындағы үлгі суреттер.

Бағалау:

1 минут



4-топ 1-топты, 1-топ 2 топты, 2-топ 3-топты, 3-топ 4 топты – бағдаршам түстерімен бағлайды.

Нашар жұмыс жасады.


Орташа жұмыс жасады.

Жақсы жұмыс жасады.


Бағдаршам





Каталог: sabaq-kz -> attachment
attachment -> Қазақ тілі мен әдебиет пәні мұғалімі, филология магистрі Амирханова Сара Бекетқызы Коучинг жоспарының тақырыбы: «Lesson study – сабақты зерттеу әдісі»
attachment -> Сабақ тақырыбы: Химияның негізгі түсініктері мен заңдары Сілтеме
attachment -> Сабақтыңтақырыбы: 3 4
attachment -> Сабақ: Алкандардың қасиеттері. Алкандардың жеке өкілдері және қолданылуы
attachment -> Сабақтың түрі: Аралас сабағы Сабақ уақыты: 90 мин. Сабақтың педагогикалық мақсаты
attachment -> Сабақ Алматы қаласы Алатау ауданы «185 жалпы білім беретін мектеп» коммуналдық мемлекеттік мекемесі Бастауыш сынып мұғалімі Курманова Маржан Сеилхановна
attachment -> Сабақтың тақырыбы Сағат саны Мерзімі Оқып-үйренудің негізгі мақсаты
attachment -> Сабақтың мақсаты: оқушыларға алжапқыштың және бас орамалдың сызбасын есептеуді және құрастыруды үйрету


Достарыңызбен бөлісу:
  1   2




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет