Сабақтың тақырыбы: Абылай ханның өмірі, қызметі Сабақтың мақсаты



Дата02.02.2017
өлшемі43,74 Kb.
#8453
түріСабақ
Солтүстік Қазақстан облысы Қызылжар ауданы Бескөл ауылы

«Парасат» мектеп-лицейі. Тарих пәні мұғалімі: Адильбекова Салтанат Ануаровна



Қазақстан тарихы


Күні:

Сынып - 5

Сабақтың тақырыбы:

Абылай ханның өмірі, қызметі

Сабақтың мақсаты:

Абылай ханның қазақ қоғамынындағы рөлін білу

Сабақтың әдіс-тәсілдері:

Жеке жұмыс, диалог, АКТ

Күтілетін нәтиже:

А) Сыни тұрғыдан ойлау қабілеті дамиды.

Б) Логикалық ойлау қабілеттері артады.

В) Пәнге деген қызығушылығы артады


Сабақ жоспары:

Үйге тапсырма:

І. Ұйымдастыру кезеңі: мақсат қою,топқа бөлу.

ІІ.Сабақ барысы. СТО-дың 3 фазасы.

1. Қызығушылығын ояту

2. Мағынаны тану

3. Ой толғаныс.

III.Үйге тапсырма беру.

Сұрақтарға дайындалу


  • Ел-жер, батырлық туралы мақалдарды жаттау

Сабақтың барысы

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының әрекеті

1. Қызығушылығын ояту:

Ынтымақтастық атмосфера қалыптастыру


Мынау- менің жүрегім,

Бәрі осыдан басталған.

Мынау-басым ақылды

Бәрін осы басқарған.

Мынау –менің оң қолым,

Мынау-менің-сол қолым.

Барлық істі атқарған.

2. Мағынаны тану:

  • Ой-қозғау:

  • «Хан», «сұлтан», «Президент» «Мемлекет қайраткер», «дипломат» «қолбасшы» түсіндіру, мағынасын ашу.

2.тапсырма бойынша: болған оқиғалардың дұрыс жауабын жылдың жанына қою
3. Анаграмманы шеш

3.Математикалық есеп шығару

Сергіту сәті

4. Абылай хан мен Н.Ә.Назарбаевты салыстырып,

ұқсастығы мен айырмашылығын жазу


  1. Тапсырма: Топтастыру

Хан

Шын есімі:Әбілмансұр қолбасшы

мемлекет дипломат

қайраткері


2.тапсырма: Оқиғаларды ретімен қойыңыз

1. 1711ж. Ақ киізге отырып хан атанды

2. 1730ж. Дүниеге келді

3. 1726ж. Жоңғарларға тұтқынға түсті

4. 1781ж. Қайтыс болды
3.тапсырма: Тақырып бойынша анаграмма шешу

1. НХА------------------ ХАН

2. ЛТАСНҰ------------- СҰЛТАН

3. ҮКРНҮІАСТ--------------- ТҮРКІСТАН

4. ЙБЫАЛА----------- АБЫЛАЙ


  1. 860+851=

  2. 865*2=

  3. 3000-1229=

  4. 3200-1419=

Орнымыздан тұрамыз,

Мойнымызды бұрамыз.

Қолымызды көтеріп,

Саусақты ашып, жұмамыз.

Содан соң қолды түсіріп,

Иықты кері жіберіп,

Алақанды соғамыз

1,2,3,4.
4.Тапсырма: Салыстыру

Абылай хан Н.Ә.Назарбаев





Сабақты бекітіу:

Сұрақтар мен тапсырмалар береді



Сұрақтарға жауап беру

  1. Абылай қай жылы дүниеге келді?

  2. Шын есімі кім?

  3. Абылайдың кеңесшісі кім болған?

  4. Лақап аты кім?

Сергіту сәті:

Жоғары қарап күн көрдім

Төмен қарап жер көрдім,

Оңға,солға бұрылып,

Егеменді ел көрдім.



Ой толғаныс:

  • Рефлексия «Менің смайлым»

Бүгінгі сабақтан алған білімі мен әсері бойынша өз смайлын таңдайды.

Бағалау:


  • Формативті бағалау

Каталог: uploads -> doc -> 07bc
doc -> Сабақтың тақырыбы Бала Мәншүк ( Мәриям Хакімжанова) Сілтеме
doc -> Ана тілі №2. Тақырыбы: Кел, балалар, оқылық Мақсаты
doc -> Сабақ жоспары «Сәулет және дизайн» кафедрасының арнаулы пән оқытушысы, ҚР «Еуразиялық Дизайнерлер Одағының» мүшесі: Досжанова Галия Есенгелдиевна Пәні: Сурет және сұңғат өнері
doc -> Сабақ Сабақтың тақырыбы : Кіріспе Сабақтың мақсаты : «Алаштану» курсының мектеп бағдарламасында алатын орны, Алаш қозғалысы мен Алашорда үкіметі тарихының тарихнамасы мен дерекнамасына қысқаша шолу
doc -> Тәрбие сағаттың тақырыбы: Желтоқсан жаңғырығы
doc -> Сабақтың тақырыбы : Әбунасыр Әл- фараби Сабақтың мақсаты
doc -> Сабақ жоспары Тақырыбы: Үкілі Ыбырай Мектеп:№21ом мерзімі
07bc -> Сабақтың тақырыбы: § 39. Наурыз мейрамы Сабақтың мақсаты
07bc -> Сабақтың тақырыбы: Қосындыны санға бөлуді қайталау Математика 3 "а" сынып №2Қашар орта мектебі
07bc -> 82. Сабақтың тақырыбы: Музыка жанырлары. Сабақтың Мақсаты


Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет