О. Шонаев атындағы орта мектебі
Бекітемін:
Тәрбие ісінің меңгерушісі: Р. Арыстангалиева
Сабақтың тақырыбы:
"Адалдық жүрген жерде-адамдық жүреді"
Жалпыреспубликалық бірыңғай "Адалдық сағаты".
Сыныбы: 5 "Б"
Өткізген: Тарих пәнінің мұғалімі
Жумалиева Гүлфара Жоламанқызы
2019-2020 оқу жылы
Күні :
|
2.09.2019 жыл
|
Тақырыбы:
|
Адалдық жүрген жерде-адамдық жүреді
|
Мақсаты:
|
Адалдық, әділдік, шыншылдық сияқты адами құндылықтардың алтын орны, олардың адамдар үшін маңызы жайлы айту,адалдық пен шыншылдыққа, әділдікке бағдарлай отырып, өскелең ұрпақтың бойына сыбайлас жемқорлыққа қарсы мәдениетті қалыптастыру.
|
Күтілетін нәтиже:
|
Адами қасиеттерді, адалдық пен шыншылдық, әділдікті бойына сіңіреді;
Сыбайлас жемқорлыққа қарсы мәдениеті қалыптасады;
Өзгенің пікірін сыйлап, төзімділікпен тыңдай білетін саналы азамат болып қалыптасуға дағдыланады.
|
Көрнекі құрал-жабдықтар
|
Филипчарт қағаздары, стикерлер, түрлі-түсті маркерлер,қаламдар,суреттер
|
Сабақтың жүру барысы:
Уақыты
|
Мұғалімнің іс-әрекеті
|
Оқушының іс-әрекеті
|
5мин
|
Жағымды ахуал құру.
"Сәлемдесу" тренингі.
Сынып ішінде ары-бері жүріп, бір-біріне қол беріп, сәлемдеседі, хал-жағдай сұрасыңыздар. Сәлемдесуді әр тілдерде жүргізуге де болады.
Cұрақтар:
- Сіздер қазір өздеріңізді қандай күйде сезініп тұрсыздар?
|
Бір-бірімен амандасып, хал-жағдайын сұрасады.
Сұрақтарға жауап береді.
|
10 мин
|
"Адалдықтың өтемі" бейнежазбаны көрсету.
https://www.youtube.com/watch?v=f2J53JvJ2j8
Бейнежазба туралы ойларын сұрап, адалдық , әділдік, шыншылдық туралы мақал-мәтелдер айтқызу.
Бейнежазба не туралы?
Сіздер көрсетілген бейнежазбадан қандай ой түйдіңіз?
Адалдық, әділдік, шыншылдық туралы мақал-мәтелдерді білесіздер ме?
|
Оқушылар өз ойларын айтады. Оқушылар өз ойларын еркін жеткізіп, сөйлеу мәдениеті қалыптасады.
|
5мин
|
Смайликтер арқылы бағалау
Оқушыларды смайликтер арқылы бағалау
|
Оқушылар бағаланады
|
5мин
|
Рефлексия. Кері байланыс
-Маған сабақ ұнады, себебі...
-Маған сабақ ұнамады, себебі...
|
Оқушылар сабақ туралы өз пікірлерін айтып, кері байланыс береді.
|
Достарыңызбен бөлісу: |