дБөлім
|
Экожүйелер
|
Педагогтың аты-жөні
|
Жұмағалиева К.Н.
|
Күні
|
18.09.2024ж
|
Сынып: 7 «а»
|
Қатысушылар саны
|
Қатыспағандар саны
|
Сабақтың тақырыбы
|
Адам әрекеттерінің экожүйеге жағымсыз әсері.
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)
|
7.3.2.2 - экожүйеге жағымсыз әсер ететін адам тіршілігінің салаларына мысалдар келтіру
|
Сабақтың мақсаты
|
Адам іс-әрекетінің экожүйеге кері әсерін сипаттау
Экожүйеге жағымсыз әсер ететін адам тіршілігінің салаларына мысалдар келтіру
|
Құндылықтар
|
Құндылық: тәуелсіздік және отаншылдық: Қазақстан азаматының міндеттерін орындауға, өз елінің мүдделері мен құндылықтарын қорғауға дайын болу.
Құндылық: бірлік және ынтымақ: сенімді қарым-қатынас орнату және сыныпта жағымды ахуалды сақтай білу;
Құндылық: жасампаздық және жаңашылдық: тапсырмаларға шығармашылықпен қарай білу, өз шешімдері мен идеяларын ұсына білу;
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты
|
Мұғалімнің әрекеті
|
Оқушының әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
Сабақтың басы
8 мин
|
Ұйымдастыру кезеңі:
Психологиялық ахуал қалыптастыру
«Жүректен жүрекке» тренингі арқылы оқушылар шеңбер бойымен бір біріне тілектер білдіреді.
«Quiz сұрақтар» әдісі арқылы wordwall платформасы үй тапсырмасы сұралады.
|
Мұғаліммен амандасады, шағын топтар бір – біріне бүгінгі сабаққа сәттілік тілеп, тілек айтады.
Оқушылар сұрақтарға жауап береді.
|
«Мадақтау» әдісі
1-10 балл аралығында формативті бағалау
|
интербелсенді тақта
https://wordwall.net/ru/resource/72469103
|
Жаңа сабаққа кіріспе
7 мин
|
Миға шабуыл «Кинометафора» әдісі
Адам әрекеттерінің экожүйеге әсері туралы қысқаша бейнежазба көрсету.
Оқушылардан бейнежазбадан байқағандарын сұрау, шағын талқылау ұйымдастыру.
Берілген бейнежазбада не бейнеленген?
Адам іс-әрекетінің экожүйеге әсері қандай?
Сабақтың тақырыбы мен мақсаты айқындалады.
арқылы бейнематериал көрсетіледі.
|
Оқушылар тақырыпқа қатысты сұрақтарға жауап береді.
Өз ойларын айтады. Дәлелдер арқылы өз пікірлерін жүйелейді.
Оқушылардың жауаптары арқылы жаңа сабақтың тақырыбы тұжырымдалады.
|
|