Қысқа мерзімді жоспар
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы:
|
Мектеп:
|
Күні:
|
Мұғалімнің аты-жөні: Қажетова Е.
|
Сынып: 8
|
Қатысқандар:
|
Қатыспағандар:
|
Сабақтың тақырыбы
|
|
Алгоритмді программалау
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)
|
8.3.1.1 программа өңдеудің кіріктірілген ортасында есептердің моделін құру (С/С++, Python, Delphi, Lazarus)
8.3.3.2 – программаны өңдеудің кіріктірілген ортасының компоненттерін білу және қолдану
8.3.3.1 – таңдау және қайталау операторларын программаны өңдеудің кіріктірілген ортасында қолдану
|
Сабақтың мақсаты
|
Барлық оқушы:
Алгоритм программалу ұғымын біледі
Оқушылардын басым бөлігі:
Алгоритмін құрады және кезендерін дұрыс орындайды.
Кейбір оқушылар:
Алгоритмге программа құрады және нәтижесін тексереді
|
Бағалау критерийі
|
алгоритмде программа құруды меңгереді.
алгоритм программалауда тәжірбиеде қолданады.
алгоритмнің жазылу формаларын салыстыра біледі
|
Тілдік мақсаттар
|
Оқушылар:
Алгоритм программалау- есепті шешу кезеңдерімен сәйкес жүргізіледі.
Негізгі сөздер мен тіркестер:
Айнымалы,мәліметтер типі,меншіктеу операторы,енгізу,шығару,өрнек
|
Құндылықтарға баулу
|
Шығармашылық және сын тұрғысынан ойлау
Өзгелердің мәдениетіне және көзқарастарына құрметпен қарау.
Денсаулық,достық және айналадағыларға қамқорлық көрсету
|
Пән аралық байланыс
|
Математика,ағылшын тілі
|
Алдыңғы білім
|
Алгоритмді программалау.
|
|
Сабақ барысы
|
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері
|
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері
|
Ресурстар
|
|
Сабақтың басы
6 минут
|
Ұйымдастыру кезеңі:
Оқушылармен амандасып, түгендейді. Шаттық шеңберін құрып, бір-біріне тілек айтады.
Стикер арқылы топқа бөлінеді.
І-топ Сызықтық
ІІ-топ Тармақталған
«Интервью әдісі» арқылы үй тапсырмасын сұраймын.
|
https://cloud.mail.ru/public/6N4y/tQ3bKDPJj
Стикер
|
|
Сабақтың ортасы
7 минут
|
Жаңа сабақты бейнеролик арқылы ашып, «Джигсо» әдісі арқылы оқушылардан бейне роликті тоқтатып сұрақ қойып тұрамын.
Топтық жұмыс
2 топқа тапсырма беремін.
І-топ Сызықтық – алгортимді программалаудың қандай ерекшелеітері бар?
ІІ-топ Тармақталған- алгортимдер программалаудың кезеңдерін көрсету.
Дескриптор:
|
- алгортимді программалауда ерекшеліктерін атап көрсетеді
-алгортим программаларын талқылап айтады.
|
Практикалық жұмыс
1 тапсырма:
Оқушыларға алгортим программалауда практикалық тапсырмалар беремін.
Программалау кезеңдерін қолданып
Y=(a+b)/(a-b)
Дескриптор:
|
- программалауда есептер шығаруда кезеңдерін дұрыс қояды.
-программа құруда нәтижеге жетеді.
|
Сабақты пысықтау мақсатында «Кім жылдам?» әдісі бойынша 2 топқа тапсырма беремін.
І-топ
Бидай тұқымдарының өнгіш 95%-ға тең.35 тонна дән өсу үшін қанша бидай егу қажет?
ІІ- топ
Автокөлік жолдың үш түрлі бөлігін әртүрлі жылдамдықпен өтіп шықты. Автокөліктің орташа жылдамдығын табындар?
Дескриптор:
|
- жылдам программа кезеңдерін құрады
-есептің мәнін шығарып, талқылайды.
|
Үйге тапсырма: Алгоритмді програмаллау тақырыпты оқып, мазмұндау.
|
Плакат,қайшы, үйлестірме материалдары,
маркер
Күнделік
|
|
Сабақтың соңы
|
Рефлекция
«Банка» әдісі арқылы кері байланыс жасатамын.
Банканың керек жағына сабақтан алған жағымды әсерлерін жазады. Банканың қоқыс жағына сабақта болған жағымсыз тұстарын жазады
|
Плакаттар,стикерлер
|
Достарыңызбен бөлісу: |