Сабақтың тақырыбы Ақпаратты шифрлеу



бет1/5
Дата06.02.2022
өлшемі459,71 Kb.
#81593
түріСабақ
  1   2   3   4   5
Байланысты:
15inf201810 (1)


Сабақ жоспары



Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы:
1. Ақпараттық процестер

Мектеп: Аңқаты ЖОББМ

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні: Габбасова Э.Е.

Сынып: 6

Қатысқандар:

Қатыспағандар:

Сабақтың тақырыбы

Ақпаратты шифрлеу







Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

6.2.1.1 – мәтіндік ақпаратты кодтау және декодтау;

Сабақтың мақсаты

  • мәтіндік ақпараттың кодтау және декодтаудың маңызын түсінеді.

  • мәтіндік ақпаратты кодтау және декодтау әдістерін талдайды.

  • тәжірибеде бір файлды кодтайды және декодтайды.

Бағалау критерийі

  • Ақпаратты шифрлаудың маңызын түсіндіре алады.

  • Криптографиялық, шифрлау және дешифрлау әдістерін пайдалана біледі.

  • Практика барысында шифрлау мен дешифрлау әдістерін қолдана алады.

Тілдік мақсаттар



Оқытудың тілдік мақсаты: Мәтіндік ақпаратты шифрлаудың әдістерін үйренеді.
Лексика мен терминология: Шифр, дешифр, криптография термин сөздерімен танысады.
Диалог пен жазу үшін пайдалы сөздер мен тіркестер:
Шифрлау дегеніміз ....
Дешифрлау дегеніміз ...
Криптография дегеніміз ....

Құндылықтарға баулу


Іскерлікке, нақтылыққа, ынтымастыққа баулу. «Мәнгілік ел» жалпы ұлттық идеясының қоғамымыздағы ұлттық бірлік, бейбітшілік пен келісім негізінде топта бірлескен жұмыс орнату, бір – бірінің пікірін тындау, құрметтеу арқылы білім алу.

Пәнаралық байланыс

Математика (шифрлау – белгілі-біp адамнан басқалар оқи алмайтындай етіліп ақпаратты математикалық, алгоритмдік (криптографиялық) түрлендіру әдісі.).
Қазақ тілі (дешифрлау - шифрлауға кері процесс. Кілттің негізінде шифрланған мәтін бастапқы қалпына келетіндей түрде түрленеді).

Алдыңғы білім



Ақпарат тасымалдау үдерісін біледі.



Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері



Ресурстар

Сабақтың басы


Білу

Оқушылармен амандасу. Сыныпта жағымды ахуал орнату үшін «Өзіме тілек» тренингін өткізу.(түрлі түсті стикерлерге оқушы өзіне тілек жазып, ұшақ жасап, басқа оқушыға ұшыру арқылы сол оқушыға тілегін тілейді)
«Түстер бойынша» топқа бөлу(ұшып келген ұшақтың түстері бойынша топтастыру)


Достарыңызбен бөлісу:
  1   2   3   4   5




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет