Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы:
|
Мектеп: «Бейнеу гимназиясы»
|
Күні: 25.11.19
|
Мұғалімнің аты-жөні: Искаков Мухтар
|
Сынып: 5 «А»
|
Қатысқандар:
|
Қатыспағандар:
|
Сабақтың тақырыбы
|
Аралас сандарды қосу және азайту
|
Осы сабақта қол
жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)
|
Аралас сандарды қосу және азайтуды орындау.
|
Сабақтың мақсаты
|
Барлық оқушылар: аралас сандардың анықтамасын біледі; аралас сандарды қосу және азайту тәсілін орындай алады.
|
Бағалау критерийі
|
Бөлшектерді ортақ бөлімге келтіре білсе, бөлшектерге толықтауыш көбейткіштер таба білсе, аралас сандардың бүтін санын және бөлшектерін қоса алса, мақсатқа жетеді.
|
Көрнекіліктер
|
Плакат (инстаграмм), Үй тұрғызу, слайд (Prezi), түрлі түсті борлар.
|
Тілдік мақсаттар
|
Дұрыс бөлшек, бұрыш бөлшек, аралас сандар, натурал сандар, бөлшек бөлімі, алымы, жай сандар, құрама сандар.
|
Құндылықтарға баулу
|
|
Пәнаралық байланыс
|
геометрия
|
Алдыңғы білім
|
Жай бөлшектерді қосу және азайту
|
Сабақ барысы
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері
|
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері
|
Ресурстар
|
Сабақтың басы
5 мин
|
Ұйымдастыру кезеңі;
(амандасу,түгелдеу,топқа бөлу)
Үй жұмысы (қосымша есеп)
Жаңа сабақ
|
|
Сабақтың ортасы
25 мин
|
Үй жұмысы
1)
2)
Бөлімдері бірдей аралас санның қосындысын (айырмасын) табу үшін, оның:
1)бүтін бөліктерін бөлек қосу(азайту) керек;
2)бөлшек бөліктерін бөлек қосу (азайту) керек;
3) осыдан шыққан нәтижелерді қосып,аралас сан түрінде жазу керек.
1)
2)
Бөлімдері әртүрлі аралас сандарды азайту үшін:
1)аралас сандардың бөлшек бөліктерін ең кіші ортақ бөлімге келтіру керек;
2) бүтін бөліктерінің айырмасын және бөлшек бөліктерінің айырмасын жеке-жеке тауып, нәтижесін аралас сан түрінде жазу керек.
1)
2)
Бөлімдері әртүрлі аралас сандарды қосу үшін:
1)аралас сандардың бөлшек бөліктерін ең кіші ортақ бөлімге келтіру керек;
2) бүтін бөліктерінің және бөлшек бөліктерінің қосындысын жеке-жеке тауып, нәтижесін аралас сан түрінде жазу керек.
533.Ауызша есептеңдер:
1)
2)
3)
534.Аралас сандарды қосыңдар:
1)
2)
3)
4)
5)
535.Аралас сандарды азайтыңдар:
1)
2)
3)
4)
5)
538. Тіркемелі мәшиненің кузовында т таскөмір, ал оның тіркемесінде т таскөмір бар. Тіркемелі мәшинеде барлығы неше тонна таскөмір бар?
539. Қарбыз бен қауынның массалары кг болды.Ондағы қауын кг. Қарбыз қауыннан неше килограмм ауыр?
|
|
Сабақтың соңы
7 минут
|
Сабақты бекіту
Үй жұмысын беру
(534-есептің 6-есебі,
535-есептің 6,7,8-есебі)
Рефлекция (Инстаграмм парақшасына лүпіл басу арқылы бағалау)
|
|
Саралау – Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз?
|
Бағалау – Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз?
|
Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау
|
|
|
|
Сабақ бойынша рефлексия
|
Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз.
|
|
Жалпы бағалау
Сабақта ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты)?
1:
Сабақтың бұдан да жақсы өтуіне не оң ықпал етер еді (оқыту мен оқуға қатысты)?
1:
|