Сабақтың тақырыбы Арксинус, арккосинус, арктангенс, арккотангенс бжб №2



Дата08.02.2022
өлшемі203,83 Kb.
#121839
түріСабақ

Тексерілді _____________________________________________________




Мектеп: «№7 жалпы білім беретін мектеп» КММ

Бөлім: 10.1В Тригонометриялық функциялар

Педагогтің аты-жөні:

Күні: 20.10.2021ж. Алгебра

Сынып: 10 «А»

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Арксинус, арккосинус, арктангенс, арккотангенс
БЖБ №2

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары

10.1.3.3 - арксинус, арккосинус, арктангенс, арккотангенс анықтамаларын білу және олардың мәндерін таба білу;
құру

Сабақтың мақсаты

- арксинус, арккосинус, арктангенс, арккотангенс анықтамаларын біледі және олардың мәндерін таба алады;
БЖБ есептер шығарады .

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы
0 - 5 мин
Сабақтың ортасы
6 – 20 мин

  • Сәлемдесу

  • Түгендеу

  • Психологиялық жағымды ахуал орнату.

  • Мұғалім оқушыларды оқу мақсатымен таныстырады

Алдымен сабақ басында туындаған проблема шешімін көрсету қажет:
теңдігіндегі синусы -ге тең болатын бұрышты көрсету үшін келесі жазба қолданылады:
Дәл осылай, басқа тригонометриялық функциялар үшін келесі белгілер енгізіледі:



  • арксинус (белгіленуі:  {\displaystyle \arcsin x})

  • арккосинус (белгіленуі: {\displaystyle \arccos x})

  • арктангенс (белгіленуі: {\displaystyle \operatorname {arctg} x}{\displaystyle \arctan x} )

  • арккотангенс (белгіленуі {\displaystyle \operatorname {arccotan} x} )




Амандасады;
Оқу құралдарын түгелдеп, сабаққа
дайын отырады
Мұғалімнің қойған сұрақтарына жауап береді






белсенділік танытқан оқушыларды «Мадақтау сөз» әдісі арқылы бағалау:
«Жарайсың! Жақсы! Өте жақсы! Талпын!»
- оқушылармен бірлесе отырып бағалау критерийлерін құрады.

10 сынып алгебра
А.Е Әбілқасымова З.Ә.Жұмағұлова


Арксинус, арккосинус, арктангенс, арккотангенс мәндерін қарапайым жағдайларда таба білу үшін келесі мәліметтерді білу керек:
өрнегі үшін
өрнегі үшін
өрнегі үшін
өрнегі үшін
1 кесте

2 кесте



ТАПСЫРМА
№4 Есептеңдер:











  1. Қандай тұжырым жасауға болады?







21-40 мин

Тапсырмаларды мұқият қарап, түсінуге қиналған оқушыларға көмектеседі
ТАПСЫРМА2


Оқушылар:
функцияның кері функциясы бар болуының шартын түсінеді
кері функцияның анықтамасын біледі
өзара кері функциялардың графиктерінің орналасу ерекшелігін біледі
берілген функцияға кері функцияны табады

Оқушылардың белсенділігіне байланысты бағаланады.

Сұрақтарға жауап берген оқушыларды мадақтау





Сабақтың соңы
41-45 мин

Сабақты қорытындылау:
Бүгінгі сабағымыз түсінікті болдыма?
Қандай тапсырмалар қиындық туғызды? Неліктен?
Жұмыста нені ескермедіңіздер? Неліктен?
Нәтижені қалай жақсартуға болады?
Сабақ соңында оқушылар рефлексия жүргізеді:
1. Нені үйрендім?
2. Нені білгім келеді?
3. Нені түсінбедім?

Оқушылар сұрақтарға жауап беріп, кері байланыс жасайды


Барлығын дұрыс шығарған – 10 ұпай
1 қате жіберген – 9 ұпай
2 мен 3 қате жіберген – 7 – 8 ұпай
4 пен 5 қате жіберген – 5 – 6 ұпай



Оқулық Алгебор 10
Әбілқасымова А.Е.

Үйге тапсырма: №4.18


Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет