Күні: 06.03.2017 жыл
|
Мұғалімнің аты – жөні: Қ.Қалдыбекова
|
Сыныбы: 8 «А»
|
Қатысқан оқушылар саны:16
Қатыспаған оқушылар саны:16
|
Сабақтың тақырыбы:
|
Ас қорыту мүшелерінің жұқпалы аурулары, ас қорыту тарауын қайталау
|
Сабақтың мақсаты:
|
Ас қорыту мүшелернің аурулары туралы білімдерін жетілдіру;
Алған білімдерін өмірде пайдалана білуге үйрету.
|
Күтілетін нәтиже
|
Оқушылар ас қорыту мүшелерінің құрылысы туралы толықтай мағлұмат алады, топтық жұмыс істейді, пікірлерімен бөліседі, қызығушылығы артады, өз денсаулықтарын күтуді үйренеді. АКТ-ны пайдалануды біледі, топтық жұмыс арқылы ұжымдық жұмысқа, ұйымшылдыққа, сыни ойлауға үйренеді. Оқушылар арасында өзара қатынас қалыптасады; Сабаққа деген қызығушылығы артады; Өтілген тақырыпты қорытындылайды, жалпы диалогтық қарым – қатынас жасайды; Ізденеді, танымы артады; Топтық диалог қалыптасады, тақырыпты меңгереді.
|
Міндеттері
|
Ас қорыту мүшелерінің жұқпалы аурулары туралы түсінік алу;
Қан кеткенде алғашқы көмек көрсетуді білуге;
Топта, жұпта, жеке жұмыс жасауға үйрену;
Жауапкершілік, табандылық, айналадағы адамдарға көмек көрсетуге үйрену.
|
Қолданылатын модульдер, әдіс - тәсілдер
|
Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер, Сын тұрғысынан ойлауға үйрену, АКТ.
1 Ас қорыту жүйесінің ауруларына қысқаша баяндама
2 Фиш-боун әдісі бойынша тапсырма (кластер)
3 Сәйкестікті анықта
5 Қорытынды тест
6 Рефлексия
7 Бағалау
|
Сабақтың ресурстары
|
Плакат, стикер, тақта, оқулық, дәптер, интербелсенді тақта, тақырыпқа байланысты суреттер
|
Сабақ кезеңі
|
Уақыт өлшемі
|
Мұғалімнің
іс - әрекеті
|
Оқушының іс - әрекеті
|
Ресурс-тар
|
Ұйым-
дастыру кезеңі
|
3 мин
|
Сәлемдесу, оқушыларды түгендеу.
Оқушыларды психологиялық дайындау,ынтымақтас
тық атмосферасын құру.
Топқа бөлу.
|
Сәлемдеседі, өзара көңіл күйлерін бөліседі.
Оқушылар шеңбер болып тұрып, оң жағындағы серігіне атының бас әріпімен оның жақсы қасиетін айтады
Стикер таңдау арқылы, артында жазылған топқа бөліну. Топ басшысын тағайындайды.
|
Плокат, стикер
|
Өткен сабақ
тарға шолу
|
20 мин
|
Ас қорыту жүйесі” тарауына шолу. Фиш-боун әдісі бойынша тапсырма (кластер). Топтарға суреттер тарқатылып беріледі.
|
Оқушылар берілген суреттер бойынша түсіндіріп өтеді. Топбасшы бағалап отырады.
|
Тақырыпқа байланысты суреттер, бағалау парағы
|
Негізгі бөлім
|
7 мин
|
Оқушыларға алдын ала дайындалған тапсырмалар беріледі және оң жағындағы серігіне узату арқылы тексеру
|
Оқушылар сәйкестік тапсырмасын тез арада шешіп, оң жағындағы серігінің жауаптарын тақтада көрсетілген жауаппен тексереді. Топ басшы бағалап отырады
|
Интербел
сенді тақта, дәптер, таратпа қағаз
|
Қоры-
тынды бөлім
|
8
|
Сабақты қорытындылауда алдын ала дайындалған тест тапсырмасы интербелсенді тақтады көрсетіледі
|
Балалар дәптерлеріне тест тапсырмасының жауабын жазады, белгілеп болғаннан соң тақтада көрсетілген жауаппен сәйкестендіреді. Топбасшы бағалап отырады.
|
Дәптер, интербелсенді тақта
|
Бағалау, рефлек
сия
|
5
|
Топ басшыға бағалау парағындағы бағаларды сұрау және қорытынды бағаны қою
Оқушыларға стикерлер таратылады
|
Топ басшы бағасымен мұғалім бағасының қорытынды бағасын тындау
Тарқатылған стикерлерге сабақ барысы жайлы өз ойларын жазады.
|
Күнделік
Стикер
|
Үйге тапсырма
|
2
|
Ғаламтордан дәрумендер туралы мәлімет жинау
|
Күнделіктеріне толтырып алу
|
Күнделік
|
Бағалау парағы
№
|
Оқушының аты - жөні
|
«Менің білетінім»
баяндама
|
Фиш – боун әдісі бойынша кластер
|
Мылқау сурет
|
Сәйкестікті анықта
|
Қорытынды тест
|
Қорытынды баға
|
1
|
|
|
|
|
|
|
|
2
|
|
|
|
|
|
|
|
3
|
|
|
|
|
|
|
|
4
|
|
|
|
|
|
|
|
5
|
|
|
|
|
|
|
|
6
|
|
|
|
|
|
|
|
7
|
|
|
|
|
|
|
|
8
|
|
|
|
|
|
|
|
Жасыл жұлдызша – 3 Сары жұлдызша – 2 Қызыл жұлдызша – 1
«И.Панфилов атындағы жалпы орта мектебі»
коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Ашық сабақ
Тақырыбы: Ас қорыту мүшелерінің
жұқпалы аурулары, ас қорыту
тарауын қайталау
Пән мұғалімі: Қ.Қалдыбекова
Сыныбы: 8 «А»
Табысты ауылы
2016 – 2017 оқу жылы
Достарыңызбен бөлісу: |