|
Сабақтың тақырыбы:
|
Қасым Қайсенов «Жау тылындағы бала» Қазақ баласының тағдыры
|
Күні:
|
20.02.2018
|
Пәні:
|
қазақ әдебиеті
|
Сынып: 7 А
|
Қатысқандар саны: 24
|
Қатыспағандар саны:0
|
Сабаққа негізделген оқу мақсаты
|
7.1.2.1/Т/Ж – әдеби шығармадағы тұлғалық болмысты гуманистік тұрғыдан талдау.
|
Сабақтың мақсаттары
|
Барлық оқушылар істей алады:
Көркем шығармадағы кейіпкерлерді айту арқылы бейнесін ашады, іс-әрекетін ажырата алады.
|
Оқушылардың көпшілігі істей алады:
Кейіпкерлерге салыстырмалы түрде мінездеме береді.
|
Кейбір оқушылар істей алады:
Кейіпкерлердің іс- әрекеті мен автор берген портреттік мінездемені мәтіннен таба алады.
|
Бағалау критерийлері
|
Шығармадағы үзіндіні жатқа оқиды.
Кейіпкерлерге сыни баға береді.
|
Пәнаралық байланыс
|
Тарих, география, музыка
|
Тілдік мақсат
|
Оқушылар шығарманың мазмұнын түсінеді ,сұраққа жауап
береді.Салыстыра алады, құндылықтарға баға береді.
|
Негізгі сөздер мен тіркестер (пәнге арналған сөздік және терминология):
|
|
Тыл-работа в тылу- work in the rear
Партизандар- партизандар- partisander
Ұлтшылдар- националисты- nationalistic
|
Талқылауға арналған сұрақтар:
|
Ұлы Отан Соғысының ардагерлерін білесіңдер ме?
|
|
|
|
Жоспар
|
Жоспарланған
кезеңдері
|
Мұғалімнің іс - әрекеті
|
Оқушының іс – әрекеті
|
Сабақтың басы
-6 мин
|
Оқушылармен амандасып, сыныпты түгендейді. Кезекшімен сұхбаттасады.
Психологиялық ахуал қалыптастыру:
«Жойылсын соғыс» әнін орындау.
Жойылсын жалғыз сөз соғыс деген
Тоқтасын мәңгілік жойылсын.
Кел, достарым, ән бастайық!
Көтеріп жаңғыртып
Даласын дана, баласын ана
Жоқтамасын мәңгілік!
«Мозайка» әдісі арқылы сынып үш топқа бөлінеді.
Алдынғы білімді тексеру. |