Бөлім атауы:
|
Өзім
туралы
|
Мұғалімнің аты-жөні:
|
Нурмагамбетова А
|
Пән/Сынып:
|
Қазақ тілі
|
Күні
|
6.09.2021ж
|
Сынып
|
2 «Ә»
|
Қатысушылар саны:25
Қатыспағандар:1
|
Сабақтың тақырыбы:
|
Ауыз екі жазбаша сөйлеу. Сөйлеудің түрлері
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты
|
2.1.3.1. Күнделікті өмірде кездесетін жағдаяттарға байланысты өзара сұхбаттасу.
2.1.6.1. Интонацияны нербалды емес тілдік құралдарды (қимыл,ым- ишара) қолданып, тақырыпқа (Сіз қалай ойлайсыз? Сіз не ұсынар едіңіз ?) назарын аударту.
2.3.6.1. Бас әріп пен кіші әріптің биіктігі мен мөлшерін сақтап, оларды байланыстырып көлбеу және таза жазу.
|
Оқу мақсаты:
|
Барлық оқушылар: Күнделікті өмірде кездесетін жағдаяттарға байланысты өзара сұхбаттасады; интонацияны вебралды емес тілдік құралдарды ((қимыл,ым- ишара) қолданып, тақырыпқа (Сіз қалай ойлайсыз? Сіз не ұсынар едіңіз ?) назарын аудартады; бас әріппенжәне кіші әріпптің биіктігі мен мөлшерін сақтап, оларды байланыстырып көлбеу және таза жазады.
Көптеген оқушылар: мәтіннің тақырыбын және негізгі ойды анықтайды; ауызхекі сөйлеу түрлерін ажыратады.
Кейбір оқушылар: мәтіндегі дауыссыз дыбыс түрлерін (қатаң, ұяң, үнді) ажыратады, ауызекі сөйлеу түрлеріне өз мысалдарын келтіріп талқылай алады.
|
Уақыты
|
Кезеңдері
|
Педагогтың әрекеті
|
Оқушының әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
2 минут
5 минут
|
Басы
Алдыңғы білім
|
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру:
«Досыңды таныстыр» әдісі.
Баяу оқушыға мұғалім жетелеуші сұрақтар қояды. Мысалы:
-Досыңның аты кім?
-Оның шашы қандай?
-Көзі қандай түсті?
-Мінезі қандай? тсс
Оқу материалын жариялау: «Сұрақтар тізбегі» әдісі.
-Кітап туралы не айтуға болады?
– Хат жазу не үшін қажет?
-Радио деген не?
-Теледидардың пайдасы қандай?
|
Оқушы өзінің досын таныстырады. Мысалы: Менің досым Ержан, оның бойы ұзын, шашы қара, көзі қоңыр, тсс. Сұрақтарға жауап береді.
|
-Мадақтау, қолпаштау сөздері
|
Презентация 1
|
27
минут
|
Ортасы
|
Д) 1- тапсырма «Ашық микрофон» әдісі арқылы жүзеге асады.
7-жаттығу.
Мәтінді түсініп оқы. Сұрақтарды жалғастырып көр, жауап бер. Мәтіннің алғашқы бөлігін көшіріп жаз. Алғашқы адамдар суреттермен не туралы айтқысы келгенін түсіндіріп көр.
Сергіту сәті:
Оңға, оңға түзу тұр,
Солға, солға түзу тұр.
Артқа қарай бір адым
Алдыға қарай бір адым
Жоғары төмен қарайық
Орнымызды табайық.
(Д)2- тапсырма дәптермен жұмыс.
8-жаттығу.
Алдымен суретте берілген заттардың алғашқы әріптерінен сөз шығарып айт. Содан соң әріптері арқылы жазылған мақалды оқы.
Ауызекі сөзін осы сияқты басқа суреттердің көмегімен құрастырып жаз.
Мақалды жатқа жаз.
Тіл қаруы-сөз.
Сөз қаруы-ой.
|
Дескриптор:
-Тапсырманы түсініп оқиды. 1б
-Жұмбақты шешеді. 1б
-Сұрақтарға жауап береді. 1б
- Түсінбеген сөзді белгілейді, талқылайды. 1 б
Дескриптор:
-Суретті әріптерден сөз шығарып айтады.1б
-Ауызекі сөзін суретпен құрастырады. 1 б
- Мақалды жатқа жазады. 1 б
-сауатты жазады 1 б
|
ҚБ: 1-4б
ҚБ: 1-4б
|
Оқулық
Презентация 2
Дәптер, оқулық
|
5 минут
|
Сабақтың соңы
бекіту
Кері байланыс
|
Бекіту тапсырмасы
Суреттегі заттар арқылы ауызекі сөйлеудің қай түрлері жүзеге асады? Ойлан талқыла. Мысал келтір
|
Дескриптор:
заттардың ауызекі сөйлеудің қай түріне жататынын ажыратады 1б
-мысал келтіреді 1б
|
ҚБ:1-2б
|
Оқулық
|
2минут
|
Рефлексия
Оқу тапсырмасы
|
Кері байланыс: «Қол белгісі» әдісі бойынша өтеді.
Бас бармақ- өзімді қалай сезіндім?
Балан үйрек- басқаларға көмегім тиді ме?
Ортан терек- бүгінгі көңіл күйім қандай болды?
Шылдыр шүмек- бүгінгі сабақ ұнады ма?
Кішкентай бөбек- бүгін не үйрендім?
11 бет 7 тапсырма қосымшасы
|
Бүгінгі сабақта не білгенін, үйренгенін, түсінгені туралы бөліседі.
|
|
|