Сабақтың тақырыбы Ауыз су қорының азаю себебін білесің бе?



Дата03.03.2022
өлшемі22,17 Kb.
#134146
түріСабақ
Байланысты:
7 Г КМЖ (1)


Пәні: __Қазақ тілі мен әдебиеті____________________

Бөлім: 3.Жердегі климаттық өзгерістер. Д. Дефо «Робинзон Крузо» романы (үзінді).

Мектеп: Л.Бөкенов

Күні:21.10.21

Мұғалімнің аты-жөні: Қалиева А.Т

Сынып: 7Т2

Қатысқан оқушы саны:

Қатыспаған оқушы саны:

Сабақтың тақырыбы

Ауыз су қорының азаю себебін білесің бе?

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары

7.2.2.1 ұсыныс жасаудың түрлі формалары мен жағдаяттарына сай ұлттық сөз әдебі мен сөйлеу этикеті формаларын қолдана білу;
7.4.5.1 тақырып бойынша сөздердің маңызды бөліктерін дұрыс жазу (күрделі сөздер)

Сабақтың мақсаты

ұсыныс жасаудың түрлі формалары мен жағдаяттарына сай ұлттық сөз әдебі мен сөйлеу этикеті формаларын қолдана біледі;


тақырып бойынша сөздердің маңызды бөліктерін дұрыс жазады; (күрделі сөздер)

Сабақ барысы

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Басы
5 минут

Ұйымдастыру сәті
Ұйымдастыру кезеңі:
1. Оқушылармен амандасу, түгендеу.
2. Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру
Жел дауылды шақырады,
Бұлт жауынды шақырады.

Жауынмен жер көгереді,


Батамен ел көгереді.


Сабақтың тақырыбы мен мақсатын таныстыру.
Үй жұмысын тексеру
2-тапсырма. Мәтінді оқып, мәтіндегі асты сызылған сөздерді синонимдерімен ауыстырыңыз.





Үй жұмысын тексеру
Дескриптор 3-ұпай

- мәтінді оқиды,


-мәтіндегі асты сызылған сөздердің синонимдерімен ауыстырады;.

Дескриптор
3-ұпай
-



оқулық






Негізгі бөлім



Мағынаны таңу. Ой шақыру.
Сыз – дымқыл жер.
ықтасын – қорғалатын жер
ызғар – қатты салқын
тобылғы – ағаш түрі
бүршік – жапырақ шығатын бастауы
көк шығады – шөп пайда болады.
2. Мәтінмен жұмыс. А) Тыңдалым. Оқылым.Мәтінді мәнерлеп, дұрыс оқу, мәтіннің негізгі мазмұнын түсіну, ақпараттың өзектілігін анықтау;.
Оқушыларға А мәтіні және Ә мәтіні таратылады. Бос орынға қажет сөздерді толтырады. «CLIL» әдісі.
Оқушыларды Орындықтың артына мұғалім стикерді жабыстырып қояды.
Тапсырма.
«Төрт сөйлем» әдісі арқылы негізгі ойды анықтайды:
1.Пікір.
2.Дәлел.
3.Мысал.
4.Қорытынды.
Мәтінге байланысты тағы кем дегенде өз ұсыныстарын жасайды.

Талқылау.

— Балалар, Қазақстан климаты қандай?
Әлемдегі экологиялық мәселелер Қазақстанға әсер ете ме?


Тыңдалым. Оқылым 4-тапсырма
Мәтінді мәнерлеп, дұрыс оқиды, мәтіннің негізгі мазмұнын түсінеді, Бос орынға қажет сөздерді толтырады.

Оқушыларды Орындықтың артына мұғалім стикерді жабыстырып қояды.


Тапсырма.
«Төрт сөйлем» әдісі арқылы негізгі ойды анықтайды:
1.Пікір.
2.Дәлел.
3.Мысал.
4.Қорытынды.

Мәтінге байланысты тағы кем дегенде өз ұсыныстарын жасайды.
Талқылау.





Дескриптор 4-ұпай
-мәтінді оқиды;
- бос орынға қажет сөздерді толтырады;
- сөйлеу этикеті формаларын қолданады;
Дескриптор 3-ұпай
- тақырып бойынша негізгі ойды анықтайды;
- сөздердің маңызды бөліктерін дұрыс жазады;



http://bmtv.kz/kz/photo/item/14701-aua-rajy-turaly-khaly-bolzhamdary





Соңы
5 минут

Сабақты бекіту
Рефлексия. Табиғатты қорғау суреттері таратылады. Соған бүгінгі сабақтан не білдіңдер бір сөйлеммен жазыңдар. Видео Ауаның ластану себептері.


Рефлексия
Рефлексия Кері байланыс
Оқушылар сабақтан алған әсерлерін
смайликтер арқылы көрсетеді

Үйге тапсырма:


7-тапсырма

Видео Ауаның ластану себептері.
Үйге берілген тапсырма нөмірін күнделікке жазады.










Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы




Саралау іріктелген тапсырмалар, бір оқушыдан күтілетін нәтижелер, оқушыға дербес қолдау көрсету жұмыстары.



Тапсырманы толық дұрыс орындаған оқушыларды марапаттау 1-10 балл

Нұсқаулықпен жүргізіледі.

Сабақ бойынша рефлексия
Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?
Жеткізбесе, неліктен?

Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?


Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?


Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?





Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз.

Жалпы баға
Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?


Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?


Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?


Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет