Сабақтың тақырыбы: Қазақстанның табиғат ғажайыптары. 71 бет Көмекші етістік. Сабақтың мақсаты



Дата29.01.2017
өлшемі35,86 Kb.
#8168
түріСабақ
10-сынып. Қысқа мерзімді сабақ жоспары.

Сабақтың тақырыбы: Қазақстанның табиғат ғажайыптары. 71 бет Көмекші етістік.

Сабақтың мақсаты: Көмекші етістік кесте бойынша түсіндіру.Қазақстанның табиғат ғажайыптарымен таныстыру.
Сабақтың міндеттері:

  1. Оқушыларға туған өлке, оның байлығы туралы түсінік беру. Көмекші етістіктің түрлерін тани білу, дұрыс анықтау дағдыларын дамыту.
    2. Сөйлеу, сұрақ құру, әңгіме құрау дағдыларын дамыту. Сабақта белсенділікке, жауапкершілікке баулу.
    3. Оқушылардың туған жеріне деген сүйіспеншілігін арттырып, патриоттық сезімге баулу, аялауға үйрету.

  2. Күтілетін нәтиже:

А- сөздерді аудара алады;

В- Оқушы сөйлемдерді толықтай алады, талдау жасай алады, күрделі сөздердің жазылуын біледі;

С- тақырыпты қорытындылай алып, мазмұндай алады.


Кезең

уақыт

Мұғалімнің әрекеті

Оқушының әрекеті

Ресурстар

Ұйымдастырушылық кезең

3 минут

Сәлемдесу.

Сабаққа даярлықтарын анықтау. Психологиялық дайындық




Балалар мұғаліммен амандасады.
Музыка тыңдау слайдтар


АҚТ





1 минут

Оқушыларға кесінділер (қиықтар) таратылады.


Оқушылар суреттерді алып, топтарға болініп отырады.

Қиықтарға салынған суреттер: табиғат бейнесі

Қызығушылықты ояту.

1 минут

Бүгінгі сабақ не туралы болмақ?

Табиғат ғажайыптары туралы айтамыз. Ол туралы не білгілерің келеді?не білесіңдер?



Оқушылар бүгінгі сабақтың тақырыбын айтады. Тақырып бойынша не білгілері келетіндерін топпен бірлесіп жазады да, тақтаға іліп қояды.






Жаңа материалды түсіндіру. Мәтінмен жұмыс

8 минут

Слайд арқылы: «Көмекші етістік» ережесімен таныстыру.

Балалар, сіздерге мәтін ұсынылып отыр, аудармасын тауып, топ арасында алмасу керек. 1-Зайсан. 2-Бурабай. 3-Алакөл. 4-Ақсу-Жабағалы




Оқушылар тыңдайды, жазып алады.

Оқушылар мәтінді аударуға кіріседі. Одан соң ЖИГСО әдісі арқылы топтарға барып, түсіндіреді.



сөздік

Талдау.

6 минут

72-бет 1- тапсырманы беру.
73 бет 3 тапсырма


Көмекші етістіктерді табу.
Сұрақтарға жауап береді.

Сөздік, мәтін.

Жинақтау.

10 минут

73 бет 7 тапсырма


Әр топ өлеңнің мазмұнын сөйлеммен жазады.

сөздік

Дұрыс -бұрыс



Қорытындылау кезеңі.

7 минут

«Табиғат» эссе


Оқушылар топ арасында талқылайды. Эссе жазады.




Үй тапсырмасын беру кезеңі

1 минут

73 - бет, 5,6-тапсырма.

Оқушылар үй тапсырмасын күнделікке жазады.




Бағалау


2 минут

Сабаққа қатысты ұсыныстарын мен пікірлерінді жазыңыздар.
Бағалауға кірісейік.

Оқушылар стикерлерге жазады да, сәттілік ағашына іледі.
Топтар бағаларын айтып, қорытындылайды.




Каталог: uploads -> doc -> 08a2
doc -> Сабақ тақырыбы: Шерхан Мұртаза «Ай мен Айша» романы Сабақ мақсаты: ҚР «Білім туралы»
doc -> Сабақтың тақырыбы Бала Мәншүк ( Мәриям Хакімжанова) Сілтеме
doc -> Ана тілі №2. Тақырыбы: Кел, балалар, оқылық Мақсаты
doc -> Сабақ жоспары «Сәулет және дизайн» кафедрасының арнаулы пән оқытушысы, ҚР «Еуразиялық Дизайнерлер Одағының» мүшесі: Досжанова Галия Есенгелдиевна Пәні: Сурет және сұңғат өнері
doc -> Сабақ Сабақтың тақырыбы : Кіріспе Сабақтың мақсаты : «Алаштану» курсының мектеп бағдарламасында алатын орны, Алаш қозғалысы мен Алашорда үкіметі тарихының тарихнамасы мен дерекнамасына қысқаша шолу
doc -> Тәрбие сағаттың тақырыбы: Желтоқсан жаңғырығы
doc -> Сабақтың тақырыбы : Әбунасыр Әл- фараби Сабақтың мақсаты
doc -> Сабақ жоспары Тақырыбы: Үкілі Ыбырай Мектеп:№21ом мерзімі
08a2 -> Сабақта деңгейлеп оқытудың тиімді әдіс-тәсілдерін қолдану


Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет