Мектеп: «Төлеубай Аманов атындағы орта мектеп» КММ
|
Күні:01.02.22ж
Сынып: 9 «а»
|
Мұғалімнің аты-жөні: Оспанова К.Н
|
Қатысқандар:4
|
Қатыспағандар:
|
Сабақтың тақырыбы
|
Биотехнология-тағам өндірісінде
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)
|
9.4.3.2 Биотехнологияда өндірілетін өнімдерге мысалдар келтіру
|
Сабақтың мақсаты
|
Барлық оқушылар:
Биотехнология терминінің анықтамасын айта алады;
Оқушылардың басым бөлігі:
Биотехнологияда алынатын өнімдерді біледі;.
Кейбір оқушылар:
Инсулин өндірісін сызба бойынша сипаттай алады;
|
Бағалау критерийі
|
1.Биотехнология ғылымының салаларын атайды.
2.Биотехнология ғылымының қол жеткізген жетістіктері мен өнімдері туралы сипаттайды.
3.Инсулин өндірісінің механизмін түсіндіреді
|
Тілдік мақсаттар
|
|
Биотехнология, гендік инженерия,фермент, инсулин, қант диабеті,
штамм
|
Биотехнология – тірі ағзалар мен биологиялық үрдістерді өндірісте пайдалану.
|
Сабақ барысы
|
Сабақтың
жоспарланған
кезеңдері
|
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері
|
Ресурстар
|
Сабақтың басы
5 минут
|
I. Ұйымдастыру кезеңі:
Амандасу.
Жаңа тақырып бастау.
|
|
Сабақтың ортасы
30 минут
|
№1 Тапсырма,98 бет. Мұғалім кітаптағы сұрақтарды оқи отыра өзі жауап беріп түсіндіріп отырады.
1)Биотехнология - адамның қатысуымен тірі ағзаларда биологиялық процестерді жүргізу барысында жаңа өнім алу; экономикалық құнды заттарды алу үшін ген және жасуша деңгейінде өзгертілген биологиялық объектілерді құрастыру технологиялары мен пайдалану жөніндегі ғылым және өндіріс саласы.
2) Ата-әжелеріміз ежелден микроорганизмдерді қымыз бен шұбат, айран ашытуға, құрт пен ірімшік жасауға, нан пісіруге, тері илеуге, т.б. қажетті заттарды дайындауға пайдаланған.
3) Биология,химия
№3 Тапсырма,98 бет: өз түйгендері бойынша сұраққа жауап береді.
ЕРЕЖЕ,98-99 бет
.
|
|
Сабақтың соңы
5 минут
|
6-тапсырма,99 бет.-Үй тапсырмасы
|
|