Сабақтың тақырыбы: д д дыбысы мен әрпі Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары



Дата15.01.2022
өлшемі317,84 Kb.
#112085
түріСабақ



Ұзақ мерзім жоспар бөлімі

Әліппе кезеңі.

Сөйлеу әрекетінің түрлері (дағды)



Ортақ тақырып:

«Менің отбасым және достарым»

Мектеп:




Күні:

Мұғалімнің аты-жөні: Сапар Салтанат

Сынып:1

Пәні:

Қатысқандар:

Сауат ашу



Қатыспағандар:


Сабақтың тақырыбы:

Д д дыбысы мен әрпі

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары

(оқу бағдарламасына сәйкес)

1.2.9.1.Әріпті тану, ажырату және оны дыбыспен сәйкестендіру.

1.1.4.1.Мәтіннің мазмұнын тақырыбы немесе оның иллюстрациясы бойынша болжау.

1.3.8.1 жазу жолын, жоларалық кеңістікті, жолдың жоғарғы және төменгі сызығын сақтап, әріп элементтерін каллиграфиялық талаптарға сай жазу


Сабақтың мақсаттары:

Барлық оқушылар:Д дыбысы мен әрпін ажыратады,сәйкестендіреді

Оқушылардың басым бөлігі:Мәтін жанрын ажыратады,жетекші сұрақтары арқылы талқылайды

Кейбір оқушылар:Алған білімді өмірде қолданады

Бағалау критерийі

-сөздегі дыбыс түрлерін (дауысты, дауыссыз, жуан және жіңішке дауыстылар) ажыратады және дұрыс дыбыстайды;

-оқудың түрлерін (буындап оқу, жиі кездесетін сөздерді тұтас оқу, түсініп оқу) қолданады;

-жазу жолын, жоларалық кеңістікті, жолдың жоғарғы және төменгі сызығын сақтап, әріп элементтерін каллиграфиялық талаптарға сай жазады.


Тілдік мақсаттар:

1.1.Тындалған материалдардың мазмұнын түсіну.

2.1 Оқу түрлерін қолдану

3.8 Каллиграфиялық, графикалық нормаларды сақтау


Құндылықтарды дарыту:

жауапкершілік, құрмет, қарым-қатынас жасау қабілеті

Пәнаралық байланыстар:

орыс тілі, көркем еңбек


АКТ қолдану дағы дағдылары:

аудиожазба , таныстырылым.

Алдыңғы білім:

Дауысты және дауыссыз дыбыстарды біледі,ажыратады. Өзінің отбасы туралы әңгімелейді.

Сабақ барысы:

Сабақтың жоспарланған кезеңдері:

Сабақта жоспарланған жаттығу түрлері

Ресурстар

Сабақтың басы:

Ұйымдастыру кезеңі.

Ду, ду, ду! Дүк-дүк!

Пойыз келеді.

Ду,ду,ду! Дүк-дүк!

Бәрі жол береді.

Ду, ду, ду! Дүк-дүк!

Жүгіріп өтпе,

Ду, ду, ду! Дүк-дүк!

Тұра тұршы шетте.

Ду, ду, ду! Дүк-дүк!

Пойызды өткіз.

Ду, ду, ду! Дүк-дүк!

Қол бұлғап қалайық,

«Жол болсын»- деп біз.



Қимыл қозғалыс жасайды


Сабақтың ортасы:


1 тапсырма. «Галерея» әдісі. Топтық жұмыс.

Тыңдалым және айтылым.

Мұғалім көмегімен:

Достары көп Мараттың,

Ойнайды олар аулада.

Барады олар тауға да.

Ағасымен Болаттың

-Бұл өлең бе, әлде әңгіме ме?

-Бұны балалардан сұрап көрелік.

Дескриптор:

-балалар өлеңді тыңдап, түсінгенін айтады;

-«аулада» сөзіне дыбыстық талдау жасайды.



Қалыптастырушы бағалау «Басбармақ» әдісі

2 тапсырма:Жеке жұмыс Оқылым.

Дала аула Дана Дулат

Далада аулада Данада Дулатта

Сұрақтың жауабын сызбаға қарап болжа.

-Сенің досың бар ма?


Қалыптастырушы бағалау

«Бағдаршам»әдісі

Дескриптор:

-Оқушылар берілген сөздерді буындап оқиды.

- Тұтас оқи алады.

-Мағынасын ажырата алады
Ширату жаттығуы

2 шындық, 1 өтірік

3-тапсырма

Топпен жұмыс

1.Суреттегі заттарды атаңыз.

2.Сөзде неше дыбыс бар?

2. Сөздегі дауысты дыбыстарды қызыл түспен, дауыссыз дыбыстарды көк түспен бояңыз және

атаңыз.



Қалыптастырушы бағалау.

Кері байланыс.

«Аукцион»-әдісі

Дескриптор: Білім алушы

-суреттегі заттарды атайды;

-сөздегі дыбыс санын анықтайды;

- сөздегі дауысты дыбыстарды анықтайды және сәйкес түспен

бояйды;

- сөздегі дауыссыз дыбыстарды анықтайды және сәйкес түспен бояйды;

- дыбыстарды дұрыс атайды.

Кері байланыс.

«Екі жұлдыз, бір тілек»әдісі

таныстырылым

слайд

интерактивті тақта



ноутбук

Суретпен жұмыс

Шын болса-шапалақ

Өтірік-аяқпен жерге ұру

Оқулық, дәптерлер.

Суреттер, түрлі-түсті қаламдар




«Аукцион»-әдісімен бағалау

«Екі жұлдыз, бір тілек»








Сабақтың соңы:


«Менен сұрақ, сенен жауап»әдісі арқылы алған білімдерін тексеру

-Бүгін біз қандай дыбыс және әрпімен таныстық?

-Сабақ ұнады ма?

-Д д қандай дыбыс?

-Д д дыбысы қандай сөздерде кездеседі?

Бүгінгі сабақта болған көңіл – күйді бет – әлпеті салынған суреттерді таңдау.



Түсінбедім Сұрағым бар



Түсіндім





Стикерлерін жапсырады



Саралау-Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз?

Бағалау –оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау



Дереккөзбен жұмыс

Ребустарды шешу


Суретпен жұмыс


Оқушылар өздері жасаған бет-бейнелеріне қарап бір-біріне көңіл- күйлерін айтады. (қуанышты, көңілді, көңілсіз, ашулы)


Сынып санитарлық-гигиеналық ережелерді сақтау. АКТ (интерактивті тақта) жұмыстарының пайдалану ережесі. Оқушылардың өзара қатынасын үнемі бақылау

Сабақ бойынша рефлексия



Қорытынды бағалау

Ең жақсы өткен екі нәрсені атап көрсетіңіз (оқыту мен оқуға қатысты)

1.

2.

Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (оқыту мен оқуға қатысты)?



1.

2.

Осы сабақтың барысында келесі сабағыма қажет болуы мүмкін барлық сынып немесе жекелеген оқушылар туралы қандай ақпарат білдім?



1.

2.


Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет