Сабақтың тақырыбы: Дигибридті будандастыру Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты



Дата20.11.2023
өлшемі31,28 Kb.
#192235
түріСабақ
Байланысты:
Дигибридті будандастыру қмж 9сынып
f63c458e503732 (4), Дәрілер бойынша зачет, Мәдениеттану 8 апта

Қысқамерзімді жоспар

Бөлім:

Дигибридті будандастыру

Педагогтің аты-жөні:

Байсан Әсел Қайратқызы

Күні:

26.09.2023

Сыныбы:

9 «А» Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Дигибридті будандастыру

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты

9.2.4.3 дигибридті будандастырудың цитологиялық негіздерін дәлелдеу және есептер шығару

Сабақтың мақсаты:

Дигибридті будандастырудың мәнін түсіну жіне есептер шығару

Сабақтың барысы:

Сабақ кезеңі/ Уақыты

Педагогтің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы
10 мин.

І.Ұйымдастыру кезеңі:
Оқушылармен сәлемдесу, түгендеу.

Топқа бөлу

1-топ Генотип


2-топ Фенотип


«Хабарлама» әдісі

Қыс,көктем және жаз, күз айларында дүниеге келген оқушылар бір топқа жиналады.және сол карточканың артында көрсетілген елдің сәлемдесу салты бойынша сәлемдеседі
Тақтаға кез-келген әріптер жазылады.Оқушылар сол әріптерден басталатын сөздерді қолдана отырып, досына хабарлама жазады.





Өткен білімді еске түсіру.
«Сөзжұмбақ» әдісі

Оқушылар берілген сөзжұмбақты шеше отырып, өткен тақырыпты қайталайды және жаңа сабақтың тақырыбын анықтайды

Бағалау критерийі

Дескриптор

Балл

Сөздұмбақ шешу

1.Сұрақтарға жауап береді.





1







Сабақтың ортасы
Мағынаны ашу.
30 мин.

Қысқаша сабақ түсіндіремін




Тапсырма 1
«Ақиқат/жалған» әдісі
Оқушыларға сөздері жасырылған қағаздарды таратып беремін.
Тапсырма 2.
Сәйкестендіру әдісі
Оқушыларға аталық, аналық будан және олардың гаметалары жазылған кесте және оны сәйкестендіретін құрал беремін.
Тапсырма 3.
«Кім жылдам» әдісі
Екі топ мүшелеріне есеп беремін.
Алғашқы болып орындаған 3 оқушыға жеңілдік купоны беріледі

Тапсырма 4.
«Қырағы көз» әдісі



Тапсырма 1.
Оқушылар қағазға жарық түсіру арқылы сөздерді тауып, оларды құрастырып ақиқат жалған екендігін анықтайды.
Тапсырма 2.
Оқушылар мен берген құралмен кестені топпен сәйкестендіреді


Тапсырма 3.
Оқушылар берілген есептерді жылдам әрі дұрыс шығарады


Тапсырма 4
Оқушылар адасқан әріптердің ішінен жаңа терминдерді тауап, қысқаша анықтама береді


Тапсырма 1.

Бағалау критерийі

Дескриптор

Балл

Берілген анықтаманың дұрыс бұрыстығын анықтау

1.Жасырын сөздерді құрастырады

2.Дұрыс бұрыстығын анықтайды





1


2



Тапсырма 2.

Бағалау критерийі

Дескриптор

Балл

Берілген кестені сәйкестендіру

  1. Аталық,аналық будандарды гаметаларымен дұрыс сәйкестендіреді



2

Тапсырма 3.

Бағалау критерийі

Дескриптор

Балл

Есеп шығару

  1. Берілген есептерді дұрыс шығарады



3



Тапсырма 4.

Бағалау критерийі

Дескриптор

Балл

Терминге анықтама

  1. Терминдердеі тауып анықтама береді

1




https://loneti.ru/draw

1-топ
https://wordwall.net/ru/resource/63966988


2-топ
https://wordwall.net/ru/resource/63967415


https://wordwall.net/ru/resource/63965528





Сабақтың соңы
Ой толғаныс.
Рефлексия
5 мин.



«Жүрек жылуы» әдісі.
Мұғалім сабақты қорытындылау мақсатында оқушыларға стикер таратып береді.

Оқушылар сабақтан алған әсерлерін стикерге жазып жүректі толтырады








Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет