Сабақтың тақырыбы
|
Ең жақын кім адамға?
|
Сабақтың мақсаты
|
Ертегі өлеңді оқи отырып,адам баласына керекті жақсы қасиеттерді баланың бойына дарыту.Диалог әдісі арқылы ертегі кейіпкерлерінің образдарын ашу,топтастыру әдісі арқылы дүниетанымдарын кеңейту..
|
Нәтижесі
|
Өз бетімен жұмыс жасайды
Топпен жұмыс жасауға дағдыланады
Сыни тұрғыдан ойлай алады
Бірін-бірі бағалауды үйренеді
|
Сабақтың әдіс-тәсілдері
|
АКТ,СТО, «Миға шабуыл», «Венн диограммасы», сұрақ-жауап әдісі,Жигсо әдісі
|
Сілтеме
|
ЭО,Ана тілі оқулығы,мұғалімдерге арналған нұсқаулық. «Мұғалімге арналған нұсқаулық»Асхат Әлімовтың «Интербелсенді әдістерді ЖОО-ны пайдалану»
|
Сабақтың көрнекілігі
|
Интербелсенді тақта,моноблок,үлестірмелі қағаздар,плакат
|
Кезең
Блум таксономиясы
|
Мұғалімнің іс-әрекеті
1.Ұйымдастыру кезеңі
Оқушылармен амандасу
«Шаттық шеңберін құру»
Топқа бөлу: (суреттерге қарап өздері бөлінеді)
жабайы аңдар,үй жануарлары құстар,балықтар
|
Оқушының іс-әрекеті
Оқушылар өз есімінен басталатын әріптен,жақсы қасиеттерін айтады
Әр оқушы өзінің орнын тауып отырады
|
Уақыты
2 мин
|
Білу,тану
|
«Қызығушылығын ояту»
Үй тапсырмасын сұрау
«Ғажайып алаң»атты ойынмен
«Ой қозғау»жұмбақ жасыру арқылы жаңа тақырыпты айқындап алу
|
Үйге берілген тапсырма бойынша Аңыз анаға мінездеме береді,жасырылған сұрақтарды алу арқылы жауап береді, сипаттайды
заңғар таулары
шүйгін далалар
мүлгіген қара орманы
мөлдіреген өзен-көлдері
|
6мин
|
Түсіну
|
Интербелсенді тақта арқылы авторымен таныстыру.
Сейфолла Оспанов 1938жылы Қызылорда облысы,Тереңөзек ауданы
Құндызды ауылында дүниеге келген.
Ақын,жазушы
«Ой қозғау» стратегиясы
Қане балалар интербелсенді тақтаға қарайық.
Орманда қандай аңдар тіршілік етеді екен,таныс болайық
Балалар ең қорқақ аңды білесіңдер ме?
Ян-ян-ян,секеңдеген..........
Бананды сүйіп жейтін аң
Балды жақсы көретін аң
Ю-Ю-Ю қорбаңдаған
Мысыққа ұқсайтын аң
Ыс-ыс-ыс,сары ала ...........
Пі-пі-пі
Тікені көп........
Оқулықпен жұмыс жүргізу
Оқушыларға ертегі-өлеңді оқыта отырып мағынасын ашу үшін топпен бірге талқылау жүргізу.
|
Оқушылар автордың өмірбаянымен танысады
қоян
аю
жолбарыс
кірпі
Оқушылар тақырыпты оқулықтан оқып,түсінеді,топпен талқылайды.Әр топтан бір оқушы интербелсенді тақтада көрсетілген сұрақтар бойынша жауап береді
|
7 мин
|
Қолдану
|
Топтық жұмыстар
Алған білімдерін өмірде қолдана білуге үйрету үшін топарға шығармашылық тапсырмалар беру
1топ-Қандай ертегі түрлерін білесіңдер?
2топ-Кейіпкерлерге қарапайым мінездеме беру
3топ-Сахналау
4топ-Ертедегі кездесетін кейіпкерлерді салыстыру (жағымды,жағымсыз)
|
Білімдерін өмірде қолдана білуге үйрену үшін берілген шығармашылық тапсырмаларды орындайды.
Постер мен жұмыс
Сыни тұрғыдан ойлау
Диалогпен жұмыс
Оқулықпен жұмыс
|
10мин
|
Сергіту сәті
|
Интербелсенді тақта арқылы көрсетілетін жаттығулар
|
Оқушылар қимылдарды қайталайды
|
1 мин
|
Талдау
|
Оқушылар жұптарымен отырып,бүгінгі сабақтар бойынша бір-біріне сұрақтар қояды
|
Берілген сұрақтарға жауап береді,өздерін-өздері тексереді
|
6мин
|
Жинақтау
|
«Доп лақтыру» ойыны бойынша сұрақтар қойылады
|
Оқушылар сұрақтарға жауап береді,білімдеріне қарай бағаланады
|
7 мин
|
Бағалау
|
Топтық бағалау,смайликтер арқылы және әр оқушыға бағалау парағы бойынша.Бағдаршам арқылы.
|
Білімдерін қорыту
|
5 мин
|
Рефлексия
|
Оқушыларға бүгінгі сабақтан алған әсерлерін стикерге жазып ілу тапсырылады
Үйге тапсырма
«Ең жақы кім адамға» эссе жазып келу
|
Келесі сабақтарға ұсыныс,тілектер
|
1 мин
|