Сабақтың тақырыбы: «экспо-2017» Қазақстанның мақтанышы Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту м ақсаты



Дата05.11.2023
өлшемі52,88 Kb.
#189847
түріСабақ
Байланысты:
2.12.9-сынып


Тексерген:__________ Ержанова

Білім беру ұйымының атауы

№24 Ж.Сүлейменов атындағы жалпы орта мектеп

Пәні:

Қазақ тілі

Бөлім:

Мәңгілік ел-мұратым

Педагогтің аты-жөні:

З.Әмзеева

Күні:

02.12..2022 ж

Сынып: 9

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

«ЭКСПО-2017» - Қазақстанның мақтанышы



Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту м ақсаты

9.2.7.1 ғаламтор, энциклопедия, газет-журналдар, оқулықтар, ғылыми еңбектерден алынған деректерді дәлел ретінде қолдану, авторына сілтеме жасау;
9.3.5.1 оқылым және тыңдалым материалдары бойынша автордың негізгі ойын сақтай отырып, перифраз тәсілдері арқылы жинақы мәтін (аннотация, тезис) жазу;

Сабақтың мақсаты

ғаламтор, энциклопедия, газет-журналдар, оқулықтар, ғылыми еңбектерден алынған деректерді дәлел ретінде қолдану, авторына сілтеме жасайды;
оқылым және тыңдалым материалдары бойынша автордың негізгі ойын сақтай отырып, перифраз тәсілдері арқылы жинақы мәтін (аннотация, тезис) жазады.

Бағалау критерийі

  • , энциклопедия, газет-журналдар, оқулықтар, ғылыми еңбектерден алынған деректерді дәлел ретінде қолдану, авторына сілтеме жасайды;

  • оқылым және тыңдалым материалдары бойынша автордың негізгі ойын сақтай отырып, перифраз тәсілдері арқылы жинақы мәтін (аннотация, тезис) жазады

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі//уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурс-тар

Ұйымдастыру
Өзін-өзі тексеру
Өткен білімді еске түсіру

Жаңа білім


Бекіту


Кері байланыс
Үйге тапсырма



Оқушыларды түгел-деу
Психологиялық ахуал қалыптас-тыру:
Қызығушылықты ояту.
Ойтүрткі сұрақтар-ға жауап береді.
2017 жылы елорда-да өткен «ЭКСПО-2017: болашақтың энергиясы» тақыр-ыбында өткізіл-ген халықаралық көр-менің еліміз үшін маңызы қандай болды? Көрмеде өнертапқыштар-дың сендерді таңдандырған қандай өнертабыс-тары болды?
Сабақтың тақыры-бы,мақсаты хабар-ланады. Күтілетін нәтижелер белгі-ленеді.

1-тапсырма Мәтінді оқып,алынған дерек-көзіне сілтеме жас-айды.Өздері білетін мәліметтермен сал-ыстырып, ББҮ кес-тесін толтырады.




Жұптық жұмыс
2-тапсырма.
Суретке қарап, «Тамаша идеялар» әдісімен «ЭКСПО»көрмесі туралы пікір алмаса-ды,ой түйінін жасайды.
Топтық жұмыс 3-тапсырма.
1-топ. «Көршіңе әңгімелеп бер» әді-сімен оқылым мәтін-індегі негізгі мәлі-меттерді баяндап, талқылайды.
2-топ. «Кластер» әдісімен оқылым мәтініндегі тірек сөзді анық топтас-тырады.

4-тапсырма. «ЭКСПО -2017» халықаралық көр-месі халқымыздың ұлы мұраты» тақы-рыбында шығарма-шылық жұмыс (эссе,әңгіме,мақала, репортаж,хроника, хат) жазып, пайда-ланылған ақпараттарын дұрыс жүйелеп орналас-тырады. Сыныптас-тарымен алмастыр-ып,қайта өңдейді.


Мұғалім кері байланыс береді.

7-тапсырма



Оқушылар сұрақтарға жауап береді.өз ойларын білдіреді.


Кесте толтырады.


ББҮ кестесі


Пікір алмасады.
Ой түйінін жасай-ды.

Топтастырады.



Қ/б

Қ/Б


Мәтінді түсініп оқиды;
авторына сілтеме жасайды.

Тірек сөздерді анықтайды;


пікір алмасады;
ой түйінін жасайды.

Мадақтау сөздер арқылы


Негізгі мәліметті анықтайды;талқылайды;
сөйлемдер түзетулер енгізеді.

ОӘК материалдары
ОӘК материалдары

ОӘК материалдары






Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет