Сабақтың тақырыбы: Электростатика негіздерін қайталау Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты



бет1/2
Дата07.10.2024
өлшемі114,58 Kb.
#205783
түріСабақ
  1   2
Байланысты:
қмж 8


Сабақтың тақырыбы: Электростатика негіздерін қайталау

Бөлімі:

8.2 В Электростатика негіздері

Педагогтің аты-жөні:




Күні:




Сыныбы: 8

Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Электростатика негіздерін қайталау

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты:

8.4.1.7 – біртекті электростатикалық өрістегі зарядқа әсер етуші күшті есептеу

Сабақтың мақсаты:

Барлық оқушылар істей алады: Электростатика негіздері тарауындағы негізгі физикалық құбылыстарды біледі
Көптеген оқушылар істей алады: Электростатика негіздері тарауындағы негізгі физикалық құбылыстарды,заңдарды түсінеді
Кейбір оқушылар істей алады: Тәжірибе жұмыстарын жасай алады.

Бағалау критерийлері

- Электростатика тарауы бойынша есептерді шығара алады
-

Сабақтың барысы:



Сабақ кезеңі/
Уақыты

Педагогтің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы
8 мин
Топтық жұмыс
8 мин

Жұптық жұмыс


6 мин


5мин
5 мин

Ұйымдастыру кезеңі
Оқушылармен амандасу, түгендеу, сабаққа дайындығын бақылау.
«Түстерді» таңдау арқылы оқушыларды топ бойынша бөлінеді.
Үй тапсырмасын тексеру.
Өткен сабақтар бойынша «квест» әдісі арқылы ойын

Өтілген тақырып бойынша 2 топқа сурет беріледі. Оқушылар сол суреттер боййынша ақпарат айтады.


Косымша 1

Кестемен жұмыс. Жұптық жұмыс


Қосымша2

Сергіту сәті. Сөзді тап

Есептер шығару


Зарядтары 1 кулоннан болатын екі нүктелік заряд вакуумда бір-бірінен 1 км арақашықтықта орналасса, олар қандай күшпен әрекеттеседі?


10 см қашықтықтағы 2.7*10-6 Кл нүктеліу зарядтың электр өрісінің кернеулігін анықтаңыз. Заряд суда орналасқан


4*10-9 Кл зарядтан 10см және 20см қашықтықта орналасқан нүктелер арасындағы потенциалдар айырымын анықтаңдар.



Оқушылар сұрақтарға жауап береді.


Әр топ оқушылары берілген суреттер бойынша түсінгендерін айтады;топ мүшелері бірін бірі толықтырады

Оқушылар жұптық жұмыс жүргізеді

Оқушылар кезекпен шығып, ойынға қатысады


Оқушылар берілген есепті топтасып отырып орындайды

Дескриптор:
Өткен бөлімдегі сабақты қайталайды.
Сұраққа жауап береді.
2 балл

Дескриптор:


Топ мүшелерімен белсене жұмыс жасайды.
Өз пікірін айтып, талқылауға белсене қатысады.
2 балл

Дескриптор:


Формулаға дұрыс мән қояды.
Шамалардың өлшем бірліктерді дұрыс қолданады.
Берілген шамаларға сәйкес формуланы қолданады.

2 балл

Дескриптор:
Есептер бойынша берілген шамаларды дұрыс ажыратады және қажетті формулаларды қолданады.
Өлшем бірліктерін сәйкес келтіріп қолданады.
3 балл



Қағаз қиындылары


Үлестірмелер



5 мин.



Жеке жұмыс. Физикалық диктант


Эбонит таяқшасын жүннен жасалған матаға үйкелегенде таяқша ........, ал мата ....зарядталады.


Қозғалмайтын зарядтардың өзара әрекеттесу заңдылығын француз ғалымы ....... 1785 жылы ашты.
Кулон электр зарядтарының өзара әрекеттесу күшін табу үшін өзі жасап шығарған …………………………… пайдаланды

Оқушылар бос орынға қажетті сөздерді жазады

Дескриптор:


Әрбір сұраққа толық жауап береді.
Диктанттағы барлық қажетті ақпаратты жазады.

1 балл




Таратпа материалдар

Сабақтың соңы.


Достарыңызбен бөлісу:
  1   2




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет