Сабақтың тақырыбы: Электрсыйымдылығы. Конденсаторларды жалғау



бет1/2
Дата18.11.2022
өлшемі473,74 Kb.
#158835
түріСабақ
  1   2

Бөлімі:

Электростатика

Педагогтің аты-жөні:




Күні:




Сыныбы:10

Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Электрсыйымдылығы. Конденсаторлар. Конденсаторларды жалғау

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты

10.4.1.8 - конденсатор сыйымдылығының оның параметрлерінен тәуелділігін зерттеу;
10.4.1.9 - конденсаторларды тізбектей және параллель жалғаудың формулаларын есептер шығаруда қолдану;

Сабақтың мақсаты:

Барлық оқушылар істей алады: Қарапайым электр тізбегіндегі конденсатордың атқаратын қызметін түсінеді
Көптеген оқушылар істей алады: Кернеу мен зарядтың тәуелділігін талдап, сыйымдылықты анықтайды.
Кейбір оқушылар істей алады: Қуатталған конденсатор мен қуаттан ажыратылған кездегі энергия өзгерісін талдап, салыстыра алады, білімді жинақтап, қорытынды жасайды.Есептер шығарады

Сабақтың барысы:

Сабақ кезеңі/
Уақыты

Педагогтің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы
10 минут

Оқушылармен сәлемдесу, оқушыларды түгелдеу. Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру. Оқушылардың назарын сабаққа аудару.
Үй тапсырмасы: .«Стикердегі диалог» әдісі

  • Өткізгіш деп нені түсінеміз?

  • Өткізгіштер электр тогын өткізу қабілетіне қарай нешеге бөлінеді?

  • Кулон заңын тұжырымда

  • Электр индукциясы құбылысын зерттеген орыс ғалымы (Ф.У.Элинус)

  • Кавендиш нені дәлелдеді? (электр зарядтарының өткізгіштің сыртқы бетінде орналасатынын)

  • Диэлектриктердеген не?

  • Диполь деген не?

  • Ортаның диэлектрлік өтімділігінің физикалық мағынасы қандай?

  • Диэлектрлік өтімділіктің формуласы

  • Кернеулік дегеніміз не? Бағыты?




Оқушылар өткен тақырып сұрақтарына жылдам жауап беріп, бүгінгі тақырыппен танысады.

Әр бір дұрыс жауапқа 1 балл алады



Дескриптор:

- электростатика заңдарын біледі


-Кулон заңын тұжырымдайды
-Кереулік анықтамасын біледі
-Диполь өрісінің анықтамасын біледі

Оқулық
Слайд

Сабақтың ортасы

25 минут




Достарыңызбен бөлісу:
  1   2




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет