Бөлім:
|
|
Педагогтың аты-жөні
|
|
Күні:
|
|
Сынып:
|
Қатысушылар саны:
|
Қатыспағандар саны:
|
Сабақтың тақырыбы:
|
География ғылымының қазіргі заманғы өзекті зерттеу проблемалары
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары:
|
|
Сабақтың мақсаты:
|
география ғылымының қазіргі заманғы өзекті проблемаларын анықтайды
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезеңі/уақыт
|
Педагогтің әрекеті:
|
Оқушының әрекеті:
|
Бағалау:
|
Ресурстар:
|
Басы
5 минут
|
1.Ұйымдастыру.
Көңіл күйіміз қалай?
Сабақ бастауға дайынбыз ба?
«Алтын көмбе » әдісі арқылы үй тапсырмасын пысықтау
|
1.Бүгінгі сабаққа дайындықтары туралы айтады.
|
1.Оқушылар бір-бірінің жауаптарын бағалайды
|
1 Слайд
«Алтын көмбе»
|
Сабақтың ортасы
инут
|
2.Сабақ тақырыбына сәйкес берілген мәтінмен және қосымша ақпараттармен танысуға нұсқау беріледі.
|
Ақпаратты өз бетінше оқу және ойлау, мәтінмен өз бетінше жұмыс жасау дағдысы дамиды.
|
2 Мұғалім көмегімен бағалау
|
2.Мәтін.қосымша ақпараттар
|
3.Топтық жұмыс
• 1 – топ Демографиялық проблема. Картографиялық әдісті қолдану: картаны оқу, салыстыру. Шартты белгілер мен жұмыс жүргізу.
• 2 – топ Озон қабатының жұқаруы. Теориялық әдіс: әдебиеттерге шолу статистикалық деректерді талдау
• 3 – топ Шөлдену. Қашықтықтан зерделеу: аэрофото түсірілімдер, Жер серіктер арқылы зерделеу, Googleearts бағдарламасын қолдану география бойынша мәлімет дайындайды.
ЕҚББ сыныптастарымен қарым қатынасқа түсіп, ортақ шешімге келуге пікірлеседі
|
3.Оқушылар топ болып ақылдасып, талдайды. Топтық жұмыс барысында білім деңгейлері, танымдық қабілеттері жоғары оқушылар теориялық жағынан өз идеяларын айтса, қабілеті төмен оқушылар жазуда, рәсімдеуде өз үлестерін қосады.
Әр топ өз жұмыстарын сынып алдында қорғайды.
|
Топтар арасында өзара бағалау
Дескриптор
ü проблеманың себебін анықтайды
ü Қорытынды шығарады;
ü Әр топ өз жұмыстарын ұсынады.
|
3
https://qazmath.net/quraldar/topka-bolu/
Оқулық пен қосымша ақпараттармен жұмыс
Атлас
|
5 Жеке жұмыс
|
5 Оқушы өзінің оқу жұмысындағы жетістіктері мен жіберген кемшіліктері туралы мәлімет алып, өз еңбегіне талдау жасап, білім мен ғылымға деген құштарлығы артады
|
5
Бірін-бірі бағалау жүргізіледі.
|
Атлас, кескін карта
|
|