Сабақтың тақырыбы: Ханзаданың достығы Сабақтың тақырыбы: Жақсы мен жаман. Қ. Баянбай Сабақтың мақсаты



Дата09.08.2017
өлшемі49,12 Kb.
#23192
түріСабақ
Ақмырза орта мектебі

Ашық сайт сабағы :

Ханзаданың достығы 2 сынып

Жаксы мен жаман Қ.Баянбай 3 сынып

Дайындаған :Атыгаева Самал Амирхановна

2016ж.


Пән: Әдебиеттік оқу

Сынып: 2-3 «А»

Сабақтың тақырыбы:

Ханзаданың достығы



Сабақтың тақырыбы:

Жақсы мен жаман. Қ. Баянбай



Сабақтың мақсаты:

Оқушыларға ертегі мазмұнын түсіну, кейіпкерлер әрекеті арқылы ертегінің идеясын ашу



Сабақтың мақсаты:

Өлең идеясын халық философиясы-

мен байланыстыра талдауға, жазушының көңіл күйін анықтай білуге үйрету.


Сабақтың әдіс-тәсілі:

түсіндіру, сұрақ-жауап,әңгімелеу, «Дұрыс-бұрыс тұжырымдар кестесі» стратегиясы



Сабақтың әдіс-тәсілі:

түсіндіру, әңгімелеу, сұрақ-жауап, «Топтастыру» стратегиясы



Сабақтың көрнекілігі:

плакат, кестелер парағы



Сабақтың көрнекілігі:

суреттер, мақал-мәтелдер



Сабақтың барысы: І. Ұйымдастыру кезеңі:

а/сәлемдесу

ә/ түгендеу

б/ оқушылардың назарын сабаққа аудару

-психологиялық дайындық

Сабақ мына өлең шумағы арқылы басталады.

Ізденеміз, талаптанып оқимыз,

Оқығанды миымызға тоқимыз.

Білімімен бәсекеге түскенді,

Сауысқанның тамағындай шоқимыз.


ІІ. Үй жұмысын сұрау:

Сұрақ-жауап әдісі арқылы үй жұмысын сұрау



ІІ. Қызығушылықты ояту:

-Бүгін біздің сыныпта мақтау, алғыс айту, ризалық күні. Қандай алғыс, мадақтау, ризалық сөздерді білесіңдер? «Топтастыру» стратегиясы бойынша білетін боламыз.


Айың оңынан Мерейің
Алғыс,

Ризалық


сөздер

тусын! үстем

болсын

Айналайын!



Ақ батамды бердім! т.с.с

ІІ. Қызығушылықты ояту:

Егер алдарыңа ойнауға ханның баласы келсе, ойнап кетер ме едің?

«Дұрыс-бұрыс тұжырымдар кестесі» стратегиясы арқылы оқушылардың пікірлерін білу.

Тұжырымдар

Дейін

Кейін

Ханзада өте бақытты







Оның







Ол ешкімнен

көмек сұрамайды









Ол ешқашан кешірім сұрамайды










ІІ. Өткенді сұрау:

Оқушыларға кестелер тарата отырып,

үй жұмысын талдау


ІY. Сабақтың мақсатын хабарлау:

Мағынаны тану:

Мәтінді зерттей оқу.

Мәтінді 3-абзацқа дейін оқып, мазмұнын түсіну.

Мәтінді аяғына дейін оқып, мазмұнын бойынша сұрақтар қою

Оқушыларға тізбектей оқыту.




ІY. Топпен жұмыс:

Оқушыларды топтарға бөле отырып, әр топқа жақсылық пен жамандық туралы мақал-мәтелдер жазу.



Y. Сергіту сәті:

Әдеп сақтап әманда

Әрбір адал адамға

Жасасаң бір жақсылық

Қайтарады саған да

Кішілерді аяла

Кісілерден аянба

Адамдығың көрінсін

Анадай жан саяңда


YІ. Дәптермен жұмыс:

Ең жақсы, жағымды сөз қайсысы? дәптерге теріп жазу.



YІ. Сабақтың мақсатын хабарлау:

Мағынаны тану:

Автор туралы мәлімет беру.

Өлеңді мәнерлеп оқу.

Өлеңді екі жолдан рөлге бөліп оқу.

Әр оқушы оқыған жолы бойынша кестені толтырып отырады.



Жақсы қасиеттер

Жаман қасиеттер










YІІ.Ойтолғау:

Оқулықтағы сұрақтар мен тапсырмалар бойынша жұмыс.



YІІ. Дәптермен жұмыс:

Дәптерге жақсы мен жаман қасиеттерге деген өз пікірін суретпен бейнелейді.

Қайсысы мәңгілік досың болсын дегенді гүл кестемен безендіреді.


YІІІ. Сабақты қорыту:

Мәтіндегі жағымды, жағымсыз кейіпкерлер туралы атап айту



YІІІ. Үйге тапсырма:23 бет өлеңді мәнерлеп, түсініп оқу

ІX.Үйге тапсырма: 109-111 бет ертегіні мазмұндап келу

ІX. Сабақты қорыту:

«Ақылды сөздер» қатары ойынын ойнау.



X. Бағалау: Әр бала өзін бағалайды. Егер сабақта белсенді болсаң, көк түсті қағазды көтер, егер сабақты бар ынта-зейініңмен тыңдаған болсаң, сары түсті, егер бүгінгі естіп-білгеніңді мәңгілік есте сақтаймын десеңдер, жасыл түсті қағазды көтеріңдер.Сонымен қараңдаршы, бүгін сыныпта кемпірқосақ шұғыласы шашылғандай болды.






Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет