Сабақтың тақырыбы: Химия кешені Мектеп: №22 Елшібек батыр атындағы жалпы орта мектеп



Дата16.08.2017
өлшемі74,49 Kb.
#23698
түріСабақ
Пәні: География Тексерілді:

Директордың оқу ісі жөніндегі орынбасары: Жұмаділлаев Ж.

Сабақтың тақырыбы: Химия кешені

Мектеп: №22 Елшібек батыр атындағы жалпы орта мектеп

Күні: 3.12.2016

Мұғалімнің аты-жөні: Уразов А.

Сынып: 9 «В»

Қатысқан оқушылар саны:

Қатыспаған оқушылар саны:

Сабақ негізделген оқу мақсаты:


Оқушыларға Қазақстан химия өнеркәсібінің құрылымы, заңдылықтары жөнінде түсіндіру.


Сабақ мақсаттары:

Оқушылардың барлығы мынаны орындай алады: Химия өнеркәсібі туралы түсінік беру.

Оқушылардың көпшілігі мынаны орындай алады: Химия өнеркәсібінің ірі орталықтарын анықтау және химия кешені құрылымын құрастыру. Химия өнеркәсібінің дамуына әсер ететін факторлар туралы түсіндіру.

Оқушылардың кейбіреулері мынаны орындай алады: Химия өнеркәсібінің салалық құрылымы мен шығаратын өнім түрлерін анықтау, салыстырмалы сипаттама беру.

Химия өнеркәсібі тақырыбы бойынша алған білімдерін бекіту.

Тілдік мақсат:

Оқушылар орындай алады:

Нақты тақырыпқа арналған сөздік қор мен терминология:

«Химия өнеркәсібі, кен химиясы, органикалық синтез бен полимер химиясы»

Ресурстар

Қосымша деректер, оқулық, кескін карта, физикалық карта т.б.


Алдыңғы оқу




Сабақтың жоспары

Жоспарланған уақыт:

Сабақтың барысы

Бағалау түрлері

І.Ұйымдастыру кезеңі

__2___ минут

І. Оқушылармен амандасып, оқушылардың көңілін сабаққа аудару, сыныптағы оқушыларды топқа бөлу. Сынып құрамын түгелдеу, тақтаға күн ретін жазу.


Формативті бағалау

ІІ. Үй тапсырмасын сұрау.

__10____ минут
3 деңгей (білу, түсіну)

Атластың (географиялық картаның) библиографиялық көрсеткіштерін анықтау (атластың аты, авторлары, шыққан жері мен жылы), атластың құрылымын ( негізгі карталар топтары, олардың орналасу реті) анықтау.
Қалауы бойынша мектеп атласының немесе географиялық карталардың біреуіне талдау жасау.

картадағы қосымша материалдар жиынтығын анықтау және оларға баға беру.

Формативті бағалау

2 деңгей (қолдану, талдау)




1 деңгей (жинақтау, бағалау)





ІІІ. Жаңа сабақ

_15___ минут

3 деңгей (білу, түсіну)


Оқушыларға жеке жұмыс жасау тапсырылады.

Оқулықпен жұмыс:

Картамен жұмыс:

Кесте арқылы химия өнеркәсібі кәсіпорындарының орталықтарын, шығаратын өнімдерін түсіндіру.

Орталықтары

Шығаратын өнімдері

Тараз, Шымкент, Ақтөбе.

Минералды тыңайтқыштар.

Павлодар, Шымкент.

Жанармай.

Қостанай.

Жасанды талшық.


Шымкент.

Шина, резина, техникалық бұйым, синтетикалық жуу заттары, фармацептік препараттар.

Теміртау.

Синтетикалық каучук.


Тірек-сызбамен жұмыс.

Тірек-сызба арқылы химия өнеркәсібінің салалық құрамын түсіндіру.


Химия өнеркәсібі


Органикалық синтез бен полимер химиясы.

Негізгі химия

Кен химиясы



Фосфор және калий тұздары, ас тұзы, апатит.

Сода өндірісі, күкірт қышқылы, минералды тыңайтқыштар.

Жасанды талшық, жасанды каучук, пластмасса, бояу, кір жуатын ұнтақ.




Формативті бағалау

2 деңгей (қолдану, талдау)


1 деңгей (жинақтау, бағалау)


Сабақты бекіту

10 Минут

3 деңгей (білу, түсіну)

  1. Қазақстандағы өнеркәсіп саласындағы ең жас сала .

А) отын- энергетика. Б) машина жасау.

В) химия өнеркәсібі. С) металлургия.

2. Химия өнеркәсібі шығарады.

А) саз, гипс, тақта тас.

В) пресс-автомат, бөлшек жасау, рентген аппаратуралары.

Б) дәрі-дәрмек, тыңайтқыштар, залалсыздандырғыш заттар.

С) темір, мыс, мырыш.

3. химия өнеркәсібін орналастыру факторлары.

А) шикізат, су. Б) энергетика, тұтыну.

В) экологиялық факторлар. С) барлығы.

4. Кен химясы өндіреді.

А) фосфарит, тұз, күкірт қышқылы.

В) пластмасса, химиялық талшықтар, жасанды каучук.

Б) дәрі-дәрмек, тыңайтқыштар, залалсыздандырғыш заттар.

С) саз, гипс, тақта тас.

5. Фосфор тұздары зауыты қайда орналасқан?

А) Таразда. Б) Ақтөбеде. В) Шымкентте. С) Өскеменде.

6. Полимерлер химиясы не шығарады?

А) фосфарит, тұз, күкірт қышқылы.

В) пластмасса, химиялық талшықтар.

Б) дәрі-дәрмек, тыңайтқыштар, залалсыздандырғыш заттар.

С) саз, гипс, тақта тас.

7 . Қазақстандағы ірі фармацевтика зауыты қайда орналасқан.

А) Таразда. Б) Ақтөбеде. В) Шымкентте. С) Өскеменде.

8. Қазақстандағы полиэтилен зауыты.

А) Ақтауда. Б) Ақтөбеде. В) Шымкентте. С) Атырауда.

9. Резеңке бұйымдарының негізгі орталықтары.

А) Ақтауда. Б) Ақтөбеде. В) Шымкентте. С) Атырауда.

10. Химия өнеркәсібі қалдықтарымен ластанған өзен.

А) Нұра. Б) Іле. В) Шу. С) Аягөз.





2 деңгей (қолдану, талдау)


Химия өнеркәсібі салаларына сипаттама.


Салалары

Орталықтары

Шығаратын өнімдері

1.

2.

3.

4.

5.













1 деңгей (жинақтау, бағалау)


Оқушының жеке пікірі (көзқарасы)

Қазақстанның химия өнеркәсібіне қазіргі жағдайына сипаттама жасау.




Үйге тапсырма

3 Минут

3-деңгей . § оқу.




2-деңгей тест сұрақтары




1-деңгей реферат жазып келу




Шығармашылыққа бейімдеуге, функционалдық сауаттылығын дамытуғаарналған тапсырмалар: қабілеті жоғары оқушыларға тапсырмалар







Бағалау

2 Минут

Тақырыпты ашу тереңдігі

Тақырып ашылмаған -0 ұпай

Тақырып ашылған, бірақ негізделмеген-1 ұпай

Тақырып ашылған, жалпы негізделген – 2 ұпай

Тақырып ашылған, нақты негізделген- 3 ұпай

Суммативті

бағалау

Кері байланыс

3 Минут

Оқушылар бүгінгі сабаққа анализ жасайды.

Сабақ рефлексиясын жазады.

стикерлер

Рефлексия

Сабақтың мақсаты мен сабақта жоспарданған іс-әрекеттерді орындауда не тиімді болды?




Сабақтың мақсаты мен сабақта жоспарданған іс-әрекеттерді орындауда не тиімсіз болды?




Келесі сабақта өз жоспарыңызға қандай өзгерістер енгізген болар едіңіз?




Каталог: sabaq-kz -> attachment
attachment -> Қазақ тілі мен әдебиет пәні мұғалімі, филология магистрі Амирханова Сара Бекетқызы Коучинг жоспарының тақырыбы: «Lesson study – сабақты зерттеу әдісі»
attachment -> Сабақ тақырыбы: Химияның негізгі түсініктері мен заңдары Сілтеме
attachment -> Сабақтыңтақырыбы: 3 4
attachment -> Сабақ: Алкандардың қасиеттері. Алкандардың жеке өкілдері және қолданылуы
attachment -> Сабақтың түрі: Аралас сабағы Сабақ уақыты: 90 мин. Сабақтың педагогикалық мақсаты
attachment -> Сабақ Алматы қаласы Алатау ауданы «185 жалпы білім беретін мектеп» коммуналдық мемлекеттік мекемесі Бастауыш сынып мұғалімі Курманова Маржан Сеилхановна
attachment -> Сабақтың тақырыбы Сағат саны Мерзімі Оқып-үйренудің негізгі мақсаты
attachment -> Сабақтың мақсаты: оқушыларға алжапқыштың және бас орамалдың сызбасын есептеуді және құрастыруды үйрету


Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет