Сабақтың тақырыбы: Ыбырай Алтынсарин «Атымтай жомарт»



бет1/2
Дата20.12.2023
өлшемі20,84 Kb.
#197807
түріСабақ
  1   2
Байланысты:
Ашық сабақ (копия)


3 Қарымбай Қошмамбетов атындағы ОМ

Ашық сабақ

Пәні: Қазақ әдебиеті
Сабақтың тақырыбы: Ыбырай Алтынсарин «Атымтай жомарт». Жомарттық - қайырымдылық тамшысы.
Сыныбы: 5
Мұғалімі: Лухманова З.Ш.

Қысқа мерзімді сабақ жоспары


Мұғалімнің аты-жөні

Лухманова З.Ш.

Пән/сынып

5-сынып. Қазақ әдебиеті

Күні:



23.11.2023

Тарау немесе бөлім атауы



ІІ-бөлім. Тәрбиенің қайнар бұлағы

Сабақтың тақырыбы

Ыбырай Алтынсарин «Атымтай жомарт». Жомарттық - қайырымдылық тамшысы.

Оқу мақсаты:

5.1.3.1 – көркем шығармадағы кейіпкерлер портреті мен әс-әрекеті арқылы образын ашу;



Сабақтың мақсаты:

-көркем шығармадан шағын көлемді үзінді мәнерлеп оқу;
-шығарманың әсерлі жерлерінен үзіндіні жатқа айту;

Бағалау критерийлері:

-шығармадағы мәселелерді қазіргі өмірмен байланыстыра алады;
-кейіпкерлер жүйесін жинақтай алады;
- шығармадан түсінгенін қорытындылайды;





Уақыт кезеңдері

Педагогтың әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау критерийлері

Ресурстар




Қазақ әдебиетіне қош келдіңіздер!

1-топ: «Баяндаушылар»
2-топ: «Зерттеушілер»
3-топ: «Талдағыштар»







Жаңа сабаққа кіріспе

Бүгінгі сабағымыздың тақырыбы:
Ыбырай Алтынсарин «Атымтай жомарт». Жомарттық - қайырымдылық тамшысы.
Мұғалім сабақтың тақырыбы мен бағалау критерийлерін оқушыларға таныстырады. Алдыңғы тақырып бойынша оқушыларға сұрақтар қояды.
1-тапсырма: «Зерделі сұраққа-ұтымды жауап» әдісі
Бейнематериалды тыңдап, сұрақтарға жауап бер.
Дәптермен жұмыс.
2- тапсырма.
Антоним-жомарт-сұрақ, байлық – кедейлік.
Мақал – «Шын жомарт жоқтығын білдірмес»
Терминдер – ескі-құсқы, пұл, кем-кетік, әбірет
Фразеологизм – Көңілге жел кіру – өзгені менсінбеу, тәкаппар болу.
3-тапсырма
«Синквейн» әдісі, «Бес жолды өлең»

  1. Зат есім –Атымтай

  2. Сын есім: жомарт, ақылды

  3. Етістік: Еңбектенеді, көмектеседі, қорқады

  4. Сөйлем: Атымтай халыққа үнемі көмектеседі

  5. Мәндес сөздер: Атымтай жомарт, меценат, демеуші




Оқушылар сұрақтарға нақты, дұрыс жауап беруі керек.

Жағымды, жағымсыз образдарды ажырата отыра, хат жолдайды, ойын білдіреді.


Оқулықтан шығарманы оқи отырып, образдарды ашады.

Топ басшылары өз тобындағы оқушыларды +1 ақылмен бағалап отырады.

Топ басшылары бағалап отырады. Дұрыс жауабына қарай бағалайды.



Ақыл қима қағаздары


Оқушы хаты.





Достарыңызбен бөлісу:
  1   2




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет