Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
Иммиграция – үздіксіз процесс
(сабақтың тақырыбы)
Бөлім:
|
Жаhандық мәселелер: көші-қон саясаты. Қабдеш Жұмаділов «Қаздар қайтып барады»
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
|
Жанабеков А.Ж.
|
Күні:
|
|
Сынып: 11а
|
Қатысушылар саны:
|
Қатыспағандар саны:
|
Сабақтың тақырыбы
|
Иммиграция – үздіксіз процесс
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары
|
11.1.3.1 оқу-кәсіби, қоғамдық саяси, әлеуметтік мәдени тақырыптар аясында және мамандандырылған тар аядағы арнайы мәтіндердегі сөздер мен термин сөздердің мағынасын түсіну;
11.5.1.7 мәтін құрауда шылаудың мағыналық түрлерін стильдік қызметіне сай орынды қолдану
|
Сабақтың мақсаты
|
- арнайы мәтіндердегі сөздер мен термин сөздердің мағынасын түсінеді;
- шылаудың мағыналық түрлерін стильдік қызметіне сай орынды қолданады.
|
Сабақтың барысы
Сабақтың кезеңі/ уақыт
|
Педагогтің әрекеті
|
Оқушының әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
Сабақтың басы
Қызығушылықты ояту.
7 мин.
|
Ұйымдастыру кезеңі:
1.Оқушылармен амандасу, түгендеу.
2. Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру
|
Мақсаты: Оқушылар бір-біріне тілек білдіреді, тыңдау дағдыларын дамытуға бағытталады.
|
Тиімділігі: Оқушылар бір-біріне тілек айту арқылы жақындасады, көңіл-күйін көтереді және бауырмалдығын оятады.
|
Оқулық, жұмыс дәптерлері
ДК экраны
|
Жаңа сабаққа кіріспе
|
(Ұ) «Миға шабуыл» әдісі арқылы өткен тақырыппен жаңа сабақты байланыстыру мақсатында ой қозғау сұрақтарын ұжымдық талқылау.
Мұғалім оқушыларға сабақтың тақырыбын, мақсатын таныстырады.
|
Бір-біріне сұрақтар қояды. Сыныптастырының пікірін толықтырады.
Өз ойымен бөліседі.
|
Қалыптастырушы бағалау: Өз ойын дұрыс мағынада білдіріп, талқылауға белсенділікпен қатысқан оқушыға «Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру.
|
Интербелсенді тақта
|
|
Үй жұмысын тексеру
|
6-тапсырма 93 бет
|
|
|
Сабақтың ортасы
Мағынаны ашу.
26 мин.
|
Сөздік жұмысы
|
Жазылым
Шенеунік- чиновник
Сатқындық-предательство
Сылтау-отговорка
Талан-тараж – грабеж
Тәлкек – насмешка
Тәрк ету – отречься
Жалынды жастар – пламенная молодежь
|
|
11-сынып оқулығы, сөздік дәптері
|
|
Тыңдалым
https://youtu.be/qwztDO-ztLo Ссылка бойынша «Миграция» тақырыбына бейнефильм қарау
|
Бейнефильм бойынша сұрақтарға жауап береді.
1. Эмиграция дегеніміз не?
2. Адамдардың қоныс аударуының қандай себептері бар?
3. Эмиграцияға қандай факторлар әсер етеді?
|
|
|
|
Оқылым
Мәтінмен жұмыс
|
|
|
|
Тапсырма. Өлеңді негізге алып, ауылдан қалаға жаппай көшу процесінің ел экономикасына әсері туралы сөзталас өткізіңдер.
Сен де кеттің,
Мен де кеттім.
Ол да кетті ауылдан
Осынымыз ұят болды-ау,
Ұят болды-ау қауымнан!...
Момын жұрттың арқа сүйер
Азаматы біз едік.
Тұлпарлардан, тұғырлардан
Қалған бір-бір із едік.
Біз де кеттік,
Басқа жаққа бетімізді түзедік...
Жеке-жеке бақыт іздеп,
Жеке өмір түзедік.
Туған жердің топырағына тізе бүк!
(Мұқағали Мақатаев)
Дескриптор:
Мәтіннің мазмұнын ашады.
Көшудің ел экономикасына әсері туралы пікір білдіреді.
1-топ. Ауылдан қалаға көшудің себептері қандай?
2-топ. Сен аудан әкімі болсаң ауылдарды қалай сақтап қалар едің?
3-топ. Үкімет тарапынан қандай жобалар бар
Достарыңызбен бөлісу: |