Білім беру ұйымының атауы
|
Егіндікөл ЖОББМ
|
Пәні:
|
Математика
|
Бөлім:
|
5.2А Жай бөлшектерге амалдар қолдану
|
Педагогтің аты-жөні:
|
Кайназарва К.К.
|
Күні:
|
06.11.23 ж
|
Сынып: 5, сабақ № 42
|
Қатысушылар саны:
|
Қатыспағандар саны:
|
Сабақтың тақырыбы:
|
Жай бөлшектерді ортақ бөлімге келтіру. Жай бөлшектерді және аралас сандарды салыстыру
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:
|
5.1.2.16 жай бөлшектерді ортақ бөлімге келтіру; жай бөлшектерді, аралас сандарды салыстыру;
|
Сабақтың мақсаты
|
жай бөлшектерді ортақ бөлімге келтіре алады;
жай бөлшектерді, аралас сандарды салыстыра алады.
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі
|
Педагогтің әрекеті
|
Оқушының әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
Сабақтың басы
|
Ұйымдастыру кезеңі
Оқушылармен амандасу, түгендеу, сабаққа дайындығын бақылау.
Үй тапсырмасын тексеру: №451
Қайталау сұрақтары
1.Жай бөлшектің бөлімі мен алымы нені білдіреді?
2.Жай бөлшектің негізгі қасиетін ата.
3 . Бөлшекті қысқарту деген не?
4. Қандай бөлшек қысқартылмайтын бөлшек деп аталады?
5. Дұрыс және бұрыс бөлшектің анықтамасын бер.
6. Бұрыс бөлшектің анықтамасын бер.
7. Қандай санды аралас сан дейді?
Бүкіл сыныпқа
тұралы Жай бөлшектерді ортақ бөлімге келтіру
видеоролик көрсетіледі
Оқушылар сабақтың мақсатын анықтайды.
Bilimland платформасынан тапсырмалар орындау
Оқулықпен жұмыс
|
Оқушылар қайталауға берілген сұрақтарға жауап береді.
Окушылар жай бөлшектерді ортақ бөлімге келтіру туралы өз ойларын айтады.
|
Мұғалім мадақтауы
Дескриптор
-Жай бөлшектерді түрлерін ажырата алады;
|
Оқулық
Жұмыс дәптері
Bilimland платформасы
|
Сабақтың ортасы
|
Тапсырма
1) 1)
2) 2)
3) 3)
4) 4)
|
Оқушылар тапсырмаларды орындайды
|
Дескриптор
-Мысалды шеше алады
- Алған білімдерін жинақтай алады;
|
Дәптер
Тақта
парақшалар
|
Сабақтың соңы
|
V. Жинақтау. “Трек -сызба” әдісі бойынша оқушылар кестемен жұмысжасайды.
Кестені толтырыңдар
Құбылыс
|
Мысал
|
Жай бөлшектер
|
|
Аралас сандар
|
|
Бөлшек
|
|
+ Плюс
Сабақта қызық болған, пайдалы нәрселер жазылады
– Минус
Сабақта сәтсіз шыққан ,пайдасы жоқ не шамалы болды деген нәрселер жазылады
?- Қызықты- «Не білгім келеді? Не «Бұл мен үшін қызық болама деген сұрақтарға жауап келтіру.
Үй тапсырмасы: №461,462
|
Оқушылар кестемен жұмыс жасайды
|
Дескриптор
- Жай бөлшектерді ортақ бөлімге келтіру анықтамасын біледі.
- Жай бөлшектерді ортақ бөлімге келтіру айырмашылығын біледі.
Жалпы балл-2
Жалпы тапсырмалар бойынша 10 балл
|
ДК экраны, дәптер, оқулық
Стикерлер
Оқулық
|