4. Сабаққа белсенді қатысқан оқушыларға карточкалар таратылып, қосымша сұрақтар қойылады.
5. Сабақ соңында оқушылардың жауаптарын қорытындылап, бағаланады.
Сабақтың тақырыбы:
Жай бөлшектерге амалдар қолдану
|
Мұғалімнің аты жөні: ..................................
Күні: ..............................
|
Сынып:
|
Қатысқан оқушылар саны:
|
Қатыспаған оқушылар саны:
|
Сабақтың негізделген
оқу мақсаттары
|
Жай бөлшек ұғымын қайталау, жай бөлшектерді салыстыруды қайталау, жай бөлшек пен бүтін сандар арасында амалдар қолдануды үйрету;
Шығармашылық ойлау қабілеті жоғары, өз бетінше ізденіп, алған білімін өзін қоршаған ортада еркін қолдана алатын жеке тұлғаны тәрбиелеу. Еңбекке, ынталылыққа және қиындықтарды жеңуде табандылыққа тәрбиелеу.
Оқушылардың логикалық ойлау қабілетін дамыту, индуктивтік, дедуктивтік, ұқсастық бойынша ой қорыта білуге үйрету.
|
Сабақтан күтілетін нәтиже: 1-деңгей(Білу түсіну)
|
Жай бөлшек ұғымын қайталау, жай бөлшектерді салыстыруды қайталау, жай бөлшек пен бүтін сандар арасында амалдар қолдануды үйренеді
|
2-деңгей
(қолдану ,талдау):
|
Шығармашылық ойлау қабілеті жоғары, өз бетінше ізденіп, алған білімін өзін қоршаған ортада еркін қолдана алады
|
3-деңгей
(жинақтау бағалау).
|
Оқушылардың логикалық ойлау қабілетін дамыту, индуктивтік, дедуктивтік, ұқсастық бойынша ой қорыта білуге үйреді
|
Тілдік мақсат:
|
|
Ресурстар:
|
Интерактивті тақта, флипчарттар, активод-тестік жүйесі, карточкалар
|
Пәнаралық байланыс:
|
Физика, география
|
Алдыңғы оқу:
|
|
|
Сабақ жоспары
|
Сабақбарысы және жоспарланған уақыт
|
Берілген тапсырмалар және қолданылатын әдістер
|
Бағалау критерийлері ж\е жұмыс түрлері
|
Ұйымдастыру кезеңі 3минут
|
Психологиялық ахуал қалыптастыру
«Мозайка» әдісі бойынша сурет арқылы сыныпты топқа бөлу топқа бөліп психологиялық ахуал қалыптастырдым
|
Топтық жұмыс
|
Үй тапсырмасын сұрау 5 минут
1-деңгей(Білу түсіну)
|
1) Жай бөлшек дегеніміз не?
2) Жай бөлшектің қандай түрлері бар?
3) Дұрыс бөлшек, бұрыс бөлшек және аралас сан дегеніміз не?
|
Дұрыс жауаптарға 1-балл қойылады
|
2-деңгей (қолдану ,талдау):
|
1)Жай бөлшектерді қалай салыстырамыз?
2)Жай бөлшектерді қалай қосамыз?
|
Дұрыс жауаптарға 2-балл қойылады
|
3-деңгей(жинақтау бағалау).
|
1) Жай бөлшектерді қалай азайтамыз?
2) Аралас сандарды қалай қосамыз?
3) Аралас сандарды қалай азайтамыз?
|
Дұрыс жауаптарға 3-балл қойылады
|
Жаңа сабақ 12-минут
Активод-тестік жүйе әдісімен тест алу.
Тақтада есеп шығарту
Сабаққа белсенді қатысқан оқушыларға карточкалар таратылып, қосымша сұрақтар қойылады.
|
Тест
I нұсқа
1. Амалдыорында: 61/8 + 33/5
А. 94/13; Ә. 929/40; Б. 94/5; В. 91/2.
Теңдеудішеш: у + 33/4 = 57/8.
А. 21/2; Ә. 21/4; Б. 21/8; В. 95/8.
3. Үшбұрыштың қабырғалары 4/15 см 9/10 см және 13/20 см. Периметрін тап.
А. 26/60 см; Ә. 83/60 см;
Б. 137/60 см; В) 149/60 см.
4. Бөлудіорында: 10/51 ∶15/68.
А) 8/9; Ә) 3; Б) 3/14; В) 42/3.
5. Амалдардыорында: 93/4∙2 4/9 ∶6 1/2.
А) 32/3. Ә) 25163/176;
Б) 3/11; В) 15/22
II нұсқа
1. Бөлшектерді алдын ала қысқартып, амалдарды орында: 18/30 - 4/8 - 3/(48.)
А) 54/1440; Ә) 3/80; Б) 13/80; В)113/80.
2. Өрнектіңмәнін тап:
2 5/9 - а – 1 11/12, мұндағы а = 1/18.
А) 1/36; Ә) 1 7/12; Б) 7/12; В) 32/39.
3. Бөлудіорында: 35/38 ∶15/76.
А) 1/3; Ә) 3; Б) 3/14; В) 42/3.
4. 3/5 бөлігі 60 – қатеңсанды тап.
А) 100; Ә) 36; Б) 10; В) 25.
5. Амалдардыорында: 9 3/4∙2 4/9 ∶6 1/2.
А) 32/3; Ә) 2513/17; Б) 3/11; В) 132/3.
Оқулықпен жұмыс
І деңгейлік есептер
№1114-1116 есептер
ІІ деңгейлік есептер
№1121-1124
ІІІ деңгейлік есептер
№1125-1128
К А Р Т О Ч К А № 1
1.
2.
3. 4
К А Р Т О Ч К А № 2
1.
2.
3. 4
|
|
Сабақты бекіту 15-минут
1-деңгей(Білу түсіну)
|
Салыстырмалыкартаныпайдалану
арқылытақырыптыталдау1
|
Жұптық жұмыс
Дұрыс жауаптарға 1-балл қойылады
|
2-деңгей (қолдану ,талдау):
|
Кім жылдам
Сұрақ-жауап арқылы сабақты жинақтайды
|
Дұрыс жауаптарға 2-балл қойылады
|
3-деңгей(жинақтау бағалау).
|
Өзін-өзі бағалау (2 мин)
|
Дұрыс жауаптарға 3-балл қойылады
|
Үйге тапсырма 5-минут
|
(Оқушыларға келесі сабаққа шолу жасату).
Жай бөлшектерге амалдар тақырыбын оқып үйреніп есептер шешуде қолдану
|
|
1-деңгей(Білу түсіну)
|
А деңгейіндегі есептер № 1118
|
Тапсырманы оындағанға «3»баға қойылады
|
2-деңгей (қолдану ,талдау):
|
В деңгейіндегі есептер № 1125
|
Тапсырманы оындағанға «4»баға қойылады
|
3-деңгей(жинақтау бағалау).
|
С деңгейіндегі есептер № 1134
|
Тапсырманы оындағанға «5»баға қойылады
|
Бағалау
|
3-5 балл жинаған оқушыларға «3» баға қойылады
6-8 балл жинаған оқушыларға «4» баға қойылады
9-12 балл жинаған оқушыларға «5» баға қойылады
|
|
Кері байланыс
|
Оқушылар сабақта не түсінгені жайлы өзара пікір алмасады.
|
|
|
Рефлексия
|
Сабақтың мақсаты мен сабақта жоспарланған іс-әрекеттерді орындауда не тиімді болды?
|
Карточкамен жұмыс істеу тиімді болды
|
Сабақтың мақсаты мен сабақта жоспарланған іс-әрекеттерді орындауда не тиімсіз болды?
|
Активод-тестік жүйе әдісімен тест алу барысында уақыт үнемдей алмадым
|
Келесі сабақта өз жоспарыңызға қандай өзгерістер енгізген болар едіңіз?
|
Жас ерекшеліктеріне қарай ойын сабақ түрінде өткізсем деймін
|