Сабақтың тақырыбы: Жандандырылған графика. Осы сабақта қол жеткізетін оқу мақсаты



Дата03.03.2020
өлшемі152,57 Kb.
#59421
түріСабақ
Байланысты:
11.02.20

Қысқа мерзімді жоспар.

Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы:5.3.3.1 Мектеп: ММИ «Дарын» мектебі
Күні: 11.02.2020ж Мұғалімнің аты-жөні: Құрманбек Ж.С
Сынып: 5 Қатысқандар: Қатыспағандар:

Сабақтың тақырыбы:

Жандандырылған графика.

Осы сабақта қол жеткізетін оқу мақсаты

Тармақталу және цикл командаларын ойын ортасындағы программалау кезінде қолдану.

Сабақтың мақсаты

Барлық оқушы: жанды графика туралы білім алады, блоктармен жұмыс жасауды үйренеді.

Оқушылардың басым бөлігі: жанды графиканы қолданып жобалар жасауға дағдыланады.

Кейбір оқушылар: программалау ортасында жаңа ұғымдарды пайдалану арқылы жобалар жасауды үйреніп, қозғалыс блогы арқылы кейіпкерді қозғалысқа келтіреді.

Бағалау критериі

Орындалатын алгоритмнің соңғы нәтижесін және Scratch ойын ортасының негізгі нысаналарын анықтайды.

Бағдарлама кодын құра алады.



Тілдік мақсаттар

Оқушылар:Программалау ортасында блоктарды қолдана алады.

Оқушылар үш тілділік терминдермен жұмыс жасайды:



Блок-block, скрипт-script, спрайт-sprite, фон-backgound.

Диологтар мен жазу үшін пайдалы сөз тіркестері:

«Жанды графика» ұғымы не үшін қолданылады?

Неліктен кейіпкерді спрайт деп атаған?

Scratch программасының негізгі терезесі неше бөліктен тұрады?

Scratch программасында қандай блоктарды пайдаланамыз?


Құндылықтарға баулу

Құндылықтарға баулу арқылы жанды графика құруда шығармашалық және сын тұрғысынан, жауапкершілік, өмір бойы оқуға дайын болуға баулу.

Пән аралық байланыс

Математика, бейнелеу өнері, орыс тілі, ағылшын тілі

Алдынғы білім

Менің алғашқы программам.

Сабақ барысы




Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері

Ресурстар

Сабақтың басы

2 мин
4 мин

Сәлемдесу. Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру үшін «Шаттық шеңбер» әдісін қолдану арқылы оқушылар бір-біріне жүрек жылуын сыйлап, әр оқушы бір-біріне мейірімді, қайырымды, жылы сезімге толы екенін, жақсылықтың бәрі жүректен шығатынын жеткізу. Жүрекшенің екінші жағында топ аттары бойынша топқа біріктіріледі

1-топ «Спрайт»

2-топ «Сприт»

3-топ «Скретч».

Үй тапсырмасын пысықтау. «Кубизм» стратегиясы

арқылы сұрақтар беру.



  1. Scratch деген не?

  2. Лого қай жылы шықты?

  3. Программалау тілі деген не??

  4. Неге Scratch-те программа арнайы жазылмайды?

Жүрек


Кубик

Сабақтың ортасы
2 мин

10 мин


5 мин


10 мин


Оқушылар карточкадағы сөздерді тауып, тақырыпты ашады.

Топтық жұмыс:Әр топқа берілген тақырып бойынша графика, сахна, фон ұғымдарына мәлімет беру, мазмұнды сызба дайындау

1-топ «Графика»

2-топ «Сахна»

3- топ «Фон»


Топтық бағалауға нұсқау беру. (Смайликтер)
«Ойлан, бірік, бөліс» әдісі .

  1. Берілген батырмалардың қызметін жазыңдар:


Жұптарды бағалау «Бас бармақ».

Тәжірибелік жұмыс.

  1. Scratch программалау ортасын Ғаламтордан жүктеңіздер.

  2. Программалау ортасының терезісен танысыңдар.

  3. Сөйлемді толықтырыңдар.

Карточка


Флипчарт,

маркер


смайликтер

А4 форматы


Компьютермен жұмыс


Сабақтың соңы
3 мин


3 мин

1 мин

Қорытындылау.

Сөз жұмбақты шешу.



  1. Әртүрлі түске боялған блоктар /скрипті/

  2. Спрайт сөзінің мағынасы /кейіпкер/

  3. Кескін, бейнелеу өнері, сызамын, сығамын мағынасын білдіреді графика.

  4. Программалау ортасының кеңістігі/сахна/

  5. Дискіде сақталатын құжат /файл/.

  6. Сахнаның шартты түрдегі көрінісі /декарттық/.


Рефлекция: «Блоб» ағашы бойынша кері байланыс алу.


Үйге тапсырма: Тақырыпты оқып, деңгейлік тапсырмаларды орындау.



Компьютер слайд


Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет