Сабақтың тақырыбы Жазықтықтағы координаталар әдісі



Дата26.04.2023
өлшемі4,15 Mb.
#175511
түріСабақ
Байланысты:
25.04 8 сын


Бекітемін:

Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: Жазықтықтағы тікбұрышты координаталар жүйесі

Мұғалімнің аты-жөні:

Кадырханова А.Н

Күні:

25.04

Сынып: 8



Қатысқандар: Қатыспағандар:

Сабақтың тақырыбы



Жазықтықтағы координаталар әдісі

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

8.1.3.19 түзудің жалпы теңдеуін және берілген екі нүкте арқылы өтетін түзудің теңдеуін жазу: ;

Сабақтың мақсаты

Оқушылар:

  • Координаталық жазықтықта анықталған түзудің теңдеуі, түзудің бұрыштық коэффиценті туралы ақпарат беру.

  • түзудің жалпы теңдеуін жәнеберілген екі нүкте арқылы өтетінтүзудің теңдеуін жазады: ;

  • Жаңа материалдан алған білімдерін есеп шығаруда дұрыс қолдана білуге баулу.

Сабақтың барысы

Кезеңдер

Мұғалім әрекеті

Оқушы әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы
8 мин

1.Ұйымдастыру кезеңі
.а)сәлемдесу, түгелдеу
ә) сыныпта жағымды психологиялық ахуал қалыптастыру
2.Үй жұмысын тексеру.
Логикалық тапсырма


Сәлемдеседі, сұрақтарға жауап береді
Шеңбердің элементтері?
Шеңбердің бөліктерін ата?
Шеңбердің теңдеуі?
Центрі координаталар басында орналасса шеңбер теңдеуі?
Түзудің теңдеуі?

Логикалық тапсырманың жауабын табады



Оқушылардың белсенділігі үшін «Жарайсың!», «Керемет!» деген сақтау сөздерімен бағалайды.

Оқулық, оқу құралдары
Циркуль
тақта

Сабақтың ортасы
мин.
22 мин

Оқулықтағы сабақтың мәтінін оқуға тапсырма береді
Нақты мәліметті еске түсіру.
Түзудің теңдеулерін жазыңдар

Оқулықты оқып танысып шығады. Тірек сөздермен танысып, өз дәптерлеріне жазып алады.











Оқулыкпен жұмыс










Дескриптор:
- параллель түзудің қасиетін біледі;
- теңдеуді y=kx+b түріне келтіреді:
- к нің мәні бірдей екенін негіздейді

Оқулық, оқу құрал жабдықтары,тақта, бор

Оқушылардың функционалды сауаттылығын арттыруға арналған тапсырма
10 мин





Оқушылардың белсенділіген байланысты бағаланады.



Оқулық, оқу құрал жабдықтары, тақта, бор

Сабақтың соңы
5 мин

Кері байланыс .
Сабақ соңында оқушылар рефлексия жүргізеді:

  • Бүгін мен білдім ...

  • Мен орындалды ...

  • Қиын болды ...

  • Бүгін мен үйрендім

  • Енді мен сенімдімін, ... істей аламын

Үйге тапсырма
№ 293

Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы

Саралау іріктелген тапсырмалар, нақты бір оқушыдан күтілетін нәтижелер, оқушыға дербес қолдау көрсету, оқу материалдары мен ресурстарын оқушылардың жеке қабілеттерін есепке ала отырып іріктеу түрінде болуы мүмкін.
Саралау уақытты ұтымды пайдалануды есепке ала отырып, сабақтың кез-келген кезеңінде қолданыла алады

Оқушылар жұптарын және жеке жұмыста өздерін өздері бағалайды. Әрине, мұғалім есептердің жауабын слайдтан ашып қояды.

Денсаулық сақтау технологиялары.
Сергіту сәттері мен белсенді іс-әрекет түрлері.
Осы сабақта қолданылатын Қауіпсіздік техникасы ережелерінің тармақтары


Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет