Қысқа мерзімді жоспары
|
Бөлім
|
Денсаулық және қауіпсіздік
|
Педагогтың аты-жөні
|
|
Күні
|
|
Сынып 8
|
Қатысушылар саны
|
|
Қатыспағандар саны
|
|
Сабақтың тақырыбы:
|
Желідегі қауіпсіздік
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары
|
8.4.2.1- желі қолданушыларының қауіпсіздігін қамтамасыз ету ережелерін сақтау(интернеттегі алаяқтық пен агрессия)
|
Сабақтың мақсаты:
|
Барлық оқушылар:
|
Желі қолданушыларының қауіпсіздігін қамтамасыз ету ережелерін сақтау, интернеттегі алаяқтық пен агрессия түсінігін білу.
|
Көптеген оқушылар:
|
Желілік қауіпсіздік пен ақпараттық қауіпсіздік айырмашылықтарын білу
|
Кейбір оқушылар:
|
Желі қолданушыларының қауіпсіздігін сақтау, кибербуллинг және фишингпен күресу жолдарын білу .
|
Сабақтың барысы:
Сабақтың кезені/ уақыт
|
Педагогтың әрекеті
|
Оқушының әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
Сабақтың басы
|
Оқушылармен сәлемдесу.түгелдеп алу
Психологиялық ахуал туғызу – шеңберде тұрып, оқушылар бір-біріне жүрекше сыйлау арқылы бір біріне жағымды тілек айту
Оқушыларды сурет қиындыларын біріктіру арқылы екі топқа бөлу
Алдынғы сабақты пысықтау.
«Өрмекші торы» әдісі. (сұрақ-жауап)
Оқушылар шеңбер бойымен айнала тұрып, бірінші оқушы оратылған жіптің ұшынан ұстап тұрып, сұрақ қойып, қарама-қарсы оқушыға лақтырады. Барлық оқушы сұрақтармен қамтылғанша жалғасады.
Смайликтер арқылы оқушыларды бағалау
|
1.Мұғаліммен амандасады.
2.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады.
3.Сабақтың мақсаттарымен танысады.
|
|
|
Сабақтың ортасы
|
«Ойлан-жұптас-бөліс» әдісі
Берілген тапсырма (сұрақ) бойынша әрбір оқушы
жеке жұмыс жасау арқылы өз ойын қорытып, жұп
болып пікірлерімен бөліседі, топтық талқылауға ұласады.
Топтарға конвертке салынған тапсырмалар таратылады:
«Интернеттегі алаяқтық»
«Агрессия»
Дескриптор:
-Интернеттегі алаяқтық пен агрессия
түсінігін біледі;
Мұғалім тапсырмаға түсінік беріп кетіп, «Жарайсың!»
«Жауабтарың керемет!» Бәрекелді! сөздік мадақтаумен
бағалайды
«Басбармақ»'>Қалыптастырушы бағалау:
Топтар бір-бірін «Басбармақ» әдісі арқылы бағалайды
|
2. Венн диаграммасы (жұптық жұмыс) оқушыларды жұптастырып, ақпараттық және желілік қауіпсіздігінің айырмашылығын айту.
Дескриптор:
Желілік және ақпараттық қауіпсіздіктердің ортақ
қасиеттерін сипаттайды.
Қалыптастырушы бағалау:
Басбармақ арқылы бағалау
|
2.«Суреттер сөйлейді» әдісі
(топтық жұмыс)
Берілген суреттерді оқушылар топта қарап
тапсырманың күресу жолдарын іздейді,талқылайды,
постер қорғайды
Дескриптор:
-кибербуллинг және фишингтің күресу жолдарын біледі
,айтады
-берілген тапсырманы талқылап сыныпта постер
қорғайды
Мұғалім мұқият жауаптарын тыңдайды
смайликтер арқылы бағалайды
Топ бір - бірін (басбармақ) арқылы бағалайды
|
|
Мұғалімді тыңдайды
|
|
Жұмыс дәптері
|
Сабақтың соңы
|
Қорытындылау.
Сабақты қорытындылау үшін «Жаңалық ашамын» әдісі арқылы оқушылар тақырып бойынша сұрақтар қояды.
«Басбармақ» әдісі арқылы бағаланады
Оқушыларға кері байланыс жүргізіледі
«Плюс,минус,қызықты»
тапсырма парақшасын беремін
Плюс (+)
|
Минус(-)
|
Қызықты
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
/
|
Үй тапсырмасы
|
Желідегі қауіпсіздік
37-42 беттер
|
|
|
|
Достарыңызбен бөлісу: |