Қысқа мерзімді жоспар
|
Мектеп: Мойынты жалпы орта білім беру мектебі
|
Күні :24.11.20ж
|
Мұғалім:Тәуел Әйгерім
|
Сынып:1-сынып
|
Қатысқаны:
Қатыспағаны:
|
Сабақтың тақырыбы:Жүру және жүгіру
|
Жүру және жүгіру
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаты
|
1.1.2.2. Негізгі дене қозғалыстарын және олардың қарапайым дене жаттығуларымен қалай байланысты болатынын біледі.
|
Сабақ мақсаттары
|
Барлық оқушылар: Дене қозғалыстарын жүру және жүгіруді орындайды
|
Оқушылардың басым бөлігі: Негізгі дене жаттығуларын орындай алады
|
Кейбір оқушылар: Негізгі дене қозғалыстарын қарапайым жаттығулармен байланыстыра алады, жүру және жүгіру әдістерін түсінеді
|
Бағалау критерийі
|
Негізгі дене қозғалыстарын біледі.
Олардың қарапайым дене жаттығуларымен қалай байланысты болатынын айта алады.
|
Құндылықтарды дамыту
|
Қарым-қатынс қабілетін арттыру, жауапкершілікті сезіндіру.
|
Пәнаралық байланыстар
|
жаратылыстану, математика
|
АКТ қолдану дағдылары
|
Видео.
|
Тілдік мақсат
|
Оқушылар орындай алады: Оқушыларға жүру және жүгіру элементтерін жақсы менгереді.
|
түзел, дайындал, мәре,сөре.
|
Талқылауға арналған сұрақтар:
Қандай жүгіру ойындарды білесіздер?
Жүру дегеніміз не
Жүру және жүгіру ойынның қарапайым ойыннан айырмашылығы неде?
|
Не себепті .....деп ойлайсыз?
Не себепті жүру денсаулыққа пайдасы бар деп деп ойлайсыз?
Не себепті жүгірудің неше түрілері бар деп ойлайсыз?
|
Алдыңғы оқу
|
Секіру мен лақтыру
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері
|
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет
|
Ресурстар
|
Сабақтың басы
5 минут
|
Сабақтың тақырыбын, мақсатын хабарлау.
Қауіпсіздік ережесімен сабаққа дайындығын ескеру.Сапттық жаттығулары: түзулен, тіктен, оң-ға, сол-ға,ай-нал, адым-да, т.с.с.Арнайы жүру, жүгіру жаттығулары.
Жалпы денені дамытуға арналған жаттығуларын орындату.
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру. Шаттық шеңберін құру. Сапта тұру сәлемдесу кезекшінің баянаты қәуіпсіздік ережесімен сабаққа дайындығын ескеру.
|
Сұрақтар
|
Сабақтың ортасы
35 минут
|
Белсенді оқу әдістер бойынша
Жарыс сабағы
Алаңға бір топ ойнау кедергілер әкеліп оқушыларды отырғызып жұп-жұпқа бөлемін.
Жүгіру тәсілімен таныстырылады.
Жүру жүгіру жайлы сұрақтар қою осы сұрақтар арқылы жарыс ұйымдастырамын.
Диолог сабағы сұрақ – жауап бойынша мынадай тапсырмалар беремін.
Жүгіру ойындарына қандай ойындар жатады?
Жүру ойндардың басқа ойындардан айырмашылығы неде?
«Жаңа сабақ»
1.Қарапайым жүгіріс
2.Аяқтың ұшымен жүгіру
3.Тізені жоғары көтеріп жүгіру
Жүру және жүгіру ойыны– өте кең тараған ойын түрлерінің бірі. Оны көшпелі этномәдени өмір тудырған төлтума өнер деп танимыз. Ойынның басты объектісі де, құралы да – ойды дамыту. Аталмыш ойын әсіресе жас ерекшілікке қарамайды арасында кең тараған. «Сергіту жаттығулары» Би қимылдарын жасату.
Қ.б арналған тапсырмалар:
Жүгірудің денсаулыққа тигізетін пайдасын мысалы келтіре отырып қандай әсер алдыңыз.
Дескриптор: Білім алушы
- Жүру және жүгіру ойындарының қарапайым дене жаттығуларымен ұқсастығын және айырмашылығын салыстырады.
- негізгі дене қозғалыстарын ойлау әдісін айтады.
|
Ысқырық
Спорт алаңы
Уақыт өлшегіш
Жалауша
|
Сабақтың соңы
|
Қорытынды.Кері байланыс: Бүгінгі сабақта болған көңіл – күйді смайлик арқылы бағалаймын. БББ кестесін пайдаланамын
Білемін Білдім Білгім келеді
|
БББ кестесі
|
Қосымша ақпарат
|
Саралау-оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілетті оқушыларға тапсырманы қалай түрлендіресіз?
|
Бағалау-оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз?
|
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы
|
Тапсырмалар бойынша саралаймын
1 .Жүгіру ойынын дамыту.
2.Жүруге байланысты дамыту сұрақтарын қоямын
|
Байқаймын, тыңдаймын, сұрақ қоямын.
-Мақтау, мадақтау әдісімен бағалаймын.
|
Оқушылардың жүгірген кезде бір –біріне кедергі жасамау.
|