Сабақтың тақырыбы Кейіпкерлерді сипаттаймын. Ю дыбысы мен әрпі



Дата28.01.2018
өлшемі109,92 Kb.
#35431
түріСабақ

Күні:

Сынып: 1 Б

Мұғалімнің аты-жөні:

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Тажикеева Мейрамкул Несипбаевна

Балқаш қаласы, жбб №9 орта мектеп

Сабақтың тақырыбы

Кейіпкерлерді сипаттаймын. Ю дыбысы мен әрпі.

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

1.7 Тыңдалған материал бойынша өз пікірін айту

1.8 Берілген тақырыпқа әңгіме құрап айту

1.9 Сөздерді, дыбыстарды орфоэпиялық нормаларға сәйкес дұрыс айту


Күтілетін нәтиже

Барлығы: Жаңа білімді меңгереді.

Көбі: Тақырыпты түсініп, тыңдап, жетекші сұрақтар арқылы талқылайды.

Кейбірі: Алған білімді өмірде қолдана алады.


Жетістік критерийлері

Айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай алады.

Нақты сөйлеу арқылы, мәселені түсінгенін көрсете алады.



Құндылықтарды дарыту

Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу.

Пәнаралық байланыс

Өнер, ана тілі сабағы

АКТ қолдану дағдылары

Аудиожазба , таныстырылым.

Тілдік құзыреттілік

Ою-орнамент-ornament ,аю-медведь- Bear

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы

Ынтымақтас

тық атмосфера

сын қалыптас-

тыру

2 минут


6 минут

Мұғалім:

Сәлеметсіздер ме ! Балалар,біздің сабағымыз бүгін ерекше! Сабағымызға көптеген қонақтар келіп отыр.Қашанда қонағын сыйлайтын халықпыз. Сондықтан бірінші қонақтарымызбен амандасып алайық.



Шаттық шебері

Үлкенге де сіз,
Кішіге де сіз.
Баршаңызға құрметпен
Бас иеміз біз.

-Көңіл-күйлерің қалай?

-Жақсы!


-Ендеше осы жақсы көңіл-күймен сабағымызды бастайық.

Бүгінгі сабақта жаңа дыбыспен танысамыз.

Мұғалім:

-Біз сіздермен алдыңғы сабағымызда қандай кейіпкерлермен таныстық?

-Алдаркөсе, Қожанасыр.

Стратегия: "Постер"

Алдаркөсеге мінездеме берейік.


Алдаркөсе



Сұрақ:

Алдаркөсе қандай кейіпкер? (тапқыр, айлакер, ақылды, әділ,жағымды)

-Балалар, Алдаркөсенің айлакерлігі туралы не айтар едіңдер? (баланың жауабы тыңдалады)

Мұғалім:

- Қазір сіздермен ақиқат, жалған тапсырмасын орындайық.



(Ұ)Тапсырма:"Ақиқат және жалған"

Оқиғалар

иә

жоқ

Қожанасыр- ұлттық кейіпкер.

+




Алдаркөсе- аңғал кейіпкер.




+

Алдар бай баласын алдады.

+




Алдаркөсе мен ұры достасты.




+

Тексеру,бағалау.ООО

-Қане балалар тапсырманы тексерейік. Дұрыс болса жасыл белгіні, қателессек қызыл белгіні жапсырайық.


Шаттық шеңбері


Таныстыры-

лым

Алдаркөсенің суреті



кесте

Сабақтың ортасы

20 минут




Жаңа сабақ

Тыңдалым/айтылым

-Қане балалар экранға назар аударайық.Не байқадыңдар?Қай дыбыспен таныстыңдар?Ю дыбысы бар сөздерді айтқызу.Ю дыбысының сөздің қай жерінде тұрғанын тапқызу.

-Ою

-Ою сөзін үш тілде айтайықшы. Қазақша ою. Орысша қалай айтамыз?



-Орнамент

-Ағылшын тілінде ше?

-Ornament

-Жарайсыңдар балалар!

-Оюды қайдан кездестіруге болады?

(сырмақ,көрпе,жастықтан,ұлттық киімдерден,сандық

тан,ыдыстардан)

-Ою сөзін айтқанда қандай дыбыстар естисіңдер?

-О дыбысы және й+у дыбыстары естіледі.

Жақсы. Ю дыбысы айтылғанда екі дыбыс естіледі,жазғанда бір ғана әріппен таңбаланады.

-Ендеше, балалар біз бүгін сіздермен Ю дыбысымен танысамыз.

Тақтаға қараймыз. Берілген сөздерді бірлесіп, буындап оқимыз.



Аю қою құю есею азаю

Ою қию түю үлкею көбею

- Ю дыбысы сөздердің қай жерінде кездесіп тұр?

-Соңында.

Сөздерді буынға бөлу,буын санын анықтау.

-Ал енді балалар оқулықтағы мәтінді мен оқимын, сіздер мұқият тыңдап отырыңыздар.

Оқылым:

Жеңімпаз аю.



«Бағытталған оқу»

  • кітапқа кіріспе

  • өз бетінше оқу

  • мәтінге қайтып оралу және сұрақтарға жауап беру.

Талдау сұрақтары қойылады

-Мәтін не туралы?

-Аю

-Осы аю сөзін үш тілде айтып көрейік



-Қазақша аю

-Орысша


-Медведь

-Ағылшынша

-Bear

-Аюмен бірге жарысқа нелер қатысты?



-Аю неге озып кетті?

Ю әрпін жазып үйренеміз.

Жазуға дайындалу.

Жазылым:

Бөліктерін тақтада жазып көрсету.

Ауада жазу.

Дәптерге жазу.

Юю жазу

-Енді жазған жазуымызды бағалайық.



видио

кесте

тақтамен жұмыс


оқулықпен жұмыс

дәптермен жұмыс


Сергіту сәті

2 минут


Қорбаңдаған аюдың,

Құлпынайы көп екен

Теріп-теріп алайық,

Қалтамызға салайық.



Сергіту сәтіне арналған жинақ


Аяқталуы

15 минут


Қызықты тапсырма

10 минут



(Т,Қ)

Сұрақтар бойынша аюды сипатта.



  • Аю қандай аң?

  • Түсі қандай?

  • Оның аяғы қандай болады?

*Ол қайда тіршілік етеді?

Оқу жетістіктерін бағалау:



  • кейіпкерге тиісті нақты сипаттама беруін;

  • мәнерлі сөйлеу дағдысын бағалаңыз.

- Топтар бір-бірін бағдаршам түстері бойынша бағалайды.

(Ж,Қ) Шығармашылық жұмыс

"Сөз ойла,тез ойла"



Дөңгелектердегі буындардан сөз құрастырады.

Жауабы:еңкею,шалқаю,жантаю,қисаю.

Тексеру,бағалау.


Аюдың суреті

Таратпа материал

5минут


-Балалар,бүгін қай дыбыспен таныстық?

-Ю қандай дыбыс?

-Сөздің қай жерінде кездеседі?

-Қандай мәтінмен таныстық?

-Мәтін не туралы айтылған?

Рефлексия

Бүгінгі сабақта болған көңіл – күйді бет – әлпеті салынған суреттерді таңдау.

Түсінбедім Сұрағым бар Түсіндім


смайликтер



Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз?




Пәнаралық байланыс

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы


АКТ
Құндылықтармен байланыс (тәрбие)

Қолдау көрсету.

Қабілеті жоғары оқушылар айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай алады.


Оқушылар өздері жасаған бет-бейнелеріне қарап бір-біріне көңіл- күйлерін айтады. (қуанышты, көңілді, көңілсіз, ашулы)


Өнер, ана тілі сабағы

Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу.


Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет