Сабақ:
Сынып: 1
Мұғалім:
|
Қатысқандар саны:
Қатыспағандар саны:
Махамбетова Гүлжанар Тоқтарқызы
|
Сабақтың тақырыбы
|
Кел,танысайық! Осы менің туған елім! Сөйлем.
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)
|
1.7 Тыңдалған материал бойынша өз пікірін айту
1.8 Берілген тақырыпқа әңгіме құрап айту
|
Сабақтың мақсаттары
|
Барлығы: Сөйлемнің бас әріптен бастап жазылатынын, соңынан тыныс белгісін қойылатынын біледі.
Көпшілігіі:Тыңдалған оқу материалына пікірін білдіреді. Сұрақтарға жауап береді.
Кейбірі: Жүйелене байланысқан сөйлемдерден мәтін құрастырады.
|
Бағалау критерийлері
|
ڤ Берілген сөздерді қатыстырып, сөйлем құрайды. Сөйлемнің графикалық сызбасын түсіреді.
ڤ Мәтіннің мазмұнын түсінеді. Сұрақтарға жауап береді.
ڤ Берілген суреттерді пайдаланып, сөйлемдерден мәтін құрастырады.
|
Құндылықтарды дарыту
|
«Мәңгілік ел» отансүйгіштікке тәрбиелеу, бір-біріне құрмет пен ынтымақтастық құндылықтарын дарыту.
|
Пәнаралық байланыс
|
Өнер, дүниетану сабағы
|
АКТ қолдану дағдылары
|
Интербелсенді тақтадан аудиожазба тыңдау, сергіту сәтіне арналған слайд,
Қазақстан туралы таныстырылым
|
Тілдік құзыреттілік
|
Туған ел, Родина, Birthplace.
|
Сабақ барысы
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері
|
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет
|
Ресурстар
|
Сабақтың басы
2минут
|
Психологиялық ахуал
Қайырлы күн достым,
Қайырлы күн болсын.
Сәрсенбінің сәті
Сәттілікке толсын!
Біздің алар бағамыз
Кілең бестік болсын!
– Балалар, бір-біріміздің қолымыздан ұстап, алақан арқылы жүректің жылуын сезініп үйренген қандай тамаша, қандай қуаныш!
Оқушыларды ынтымақтастыққа, бірлікке шақырамын.
|
Шаттық шеңбері
|
Сабақтың ортасы
7 минут
5 минут
3 минут
15 минут
1 минут
|
Жаңа тақырыпты ашу үшін аудиожазбадан тыңдату:
№1. Ойлан-жұптас,бөліс. Балалар, барлығымыз мұқият Әлидің әңгімесін тыңдайықшы.
Менің елім – Қазақстан. Оның жері кең-байтақ. Астана – Қазақстанның астанасы. Ол – әдемі қала.
Талдау-жинақтау.
-
Не жайында әңгіме тыңдадыңдар?
-
Қазақстан, Астана туралы тыңдадық.
-
Қазақстан кімнің елі?
-
Қазақстан біздің еліміз.
-
Ендеше біздің бүгінгі өтетін тақырыбыз қалай аталады деп ойлайсыңдар?
Оқушылар болжам жасайды. Сабақтың тақырыбы айтылады.
Тыңдалым бойынша ашық сұрақтар қою:
-
Біздің еліміз қалай аталады?
-
Қазақстан деп аталады.
-
Еліміздің бас қаласы қалай аталады!
-
Еліміздің бас қаласы Астана деп аталады.
-
Астанада қазір не өтіп жатыр?
-
ЭКСПО жәрмеңкесі өтіп жатыр. (Оқушылар өз білген, көргендерін айтады.)
Қалыптастырушы бағалау арқылы ынталандыру. «Шапалақ ұру»
Топтарға бөліну. Қораптағы боялған асықтарды түстері бойынша таңдай қойыңдар.
Қызыл: 1-топ Жасыл: 2-топ
Ширату жаттығулары.
№2 «Әткеншек» әдісі.
№1 Суреттерді пайдаланып сөйлемдер құраңдар. Құраған сөйлемдеріңнің графикалық сызбасын тісіріңдер.


«Қазақстан – менің сүйікті елім» сөйлемі төрт сөзден құралған. Сөйлем бас әріптен басталып, соңында нүкте қойылған. Себебі тиянақталған ойды білдіріп тұр. Сөйлемдегі сөздер бөлек-бөлек жазылады.
Мен Павлодар қаласында тұрамын. Бұл сөйлем үш сөзден құралған.
.
|