Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: 7.2А. Есептерді электронды кестелердің көмегімен шешу
Күні: 28.04.2017 Мектеп: Ғани Мұратбаев атындағы №17 орта мектебі
Сынып: 7 Мұғалімнің аты-жөні: Маханова Гульназ Абдыкалыковна
Қатысқандар: 12 Қатыспағандар: 0
|
Сабақтың тақырыбы
|
Кестелі мәліметтердің графикалық ұсынылуы
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)
|
7.2.2.3. Электронды кестелерде диаграмма құру
|
Сабақтың мақсаты
|
Белсенді оқушылар: Электронды кестемен жұмыс жасайды
Оқушылардың басым бөлігі:
Кестелі мәліметтерді графикалық түрде ұсынады
Кейбір оқушылар: Электронды кесте құрай алады. Диаграмма элементтерімен жұмыс жасай алады.
|
Бағалау критерийі
|
Электронды кестелерде диаграмма құрады
|
Тілдік мақсаттар
|
Деректерді графикалық берілуі бойынша (диаграмма) талдай алады. (кесте, ұяшық, қатар, баған, парақ, формула, диаграмма, шартты форматтау)
|
Құндылықтарға баулу
|
Қарым-қатынас жасау қабілеті, өзгелердің мәдениетіне және көзқарастарына құрметпен қарау, шығармашылық пен сын тұрғысынан ойлау
|
Пəнаралық байланыс
|
Математика, сызу, бейнелеу өнері, ағылшын
|
Тақырып бойынша алдыңғы білім
|
Оқушыларда мәтіндік процессорлардағы кестелермен жұмыс дағдысы бар. Оқушылар интернет желісінде ақпарат іздей алады
|
Сабақ барысы
|
Сабақтың
жоспарланған
кезеңдері
|
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері
|
Ресурстар
|
Сабақтың басы
|
Шаттық шеңберін жасап, бір-біріне сәттілік тілеп жыл мезгілдері немесе түстер арқылы топқа бөлемін
Алдынғы білімді "Серпілген доп" әдісімен, "Ыстық орындық" әдісімен немесе "Періште" әдісімен пысықтаймын
|
Қима қағаздар, доп
|
Сабақтың ортасы
|
Электронды кесте құралдарымен қалайша диаграмма құрастыруға болатындығын көрсетемін;
Диаграмма қандай элементтерден тұрадындығын түсіндіремін;
"Ойлан, жұптас бөліс" әдісі арқылы сабағымда тәжірибелік тапсырмалар беріп, олар жұптасып компьютерге отырып, тәжірибелік тапсырмаларды ақылдаса отырып орындатамын;
"Галерея" әдісі арқылы өз диаграммаларын көріп, жаңадан не үйренгендері туралы бөліседі деп ойлаймын;
|
|
Сабақтың соңы
|
Сабағымды "Жәрмеңке" әдісі, "БББ" кестесі немесе 2 жұлдыз 1тілек әдістері арқылы қорытындылаймын
|
|
Саралау – Сіз қандай
тəсілмен көбірек қолдау
көрсетпексіз? Сіз басқаларға
қарағанда қабілетті
оқушыларға қандай
тапсырмалар бересіз?
|
Бағалау – Сіз
оқушылардың
материалды игеру
деңгейін қалай тексеруді
жоспарлап отырсыз?
|
Денсаулық жəне
қауіпсіздік техникасын
сақтау
|
Саралаудың "Тапсырма" тәсілі оқушылардың қажеттіліктеріне қарай (көмек керек пе, әлде күрделі тапсырмалар беру керек пе) түрлі кестелерді немесе тапсырмаларды беріп отырамын. Сонымен қатар "Диалог және қолдау көрсету" тәсілі бойынша оқушыларды ойланту үшін алдын-ала дайындалған сұрақтарды қойып, сөзбен қолдау көрсетіп, ынталандырып отырамын
|
Сабақты "Бес бармақ" әдісі арқылы сабағымды қорытындылап, бағалаймын.
|
Қауіпсіздік техникасы
ережелерінің тармақтары
Сергіту жаттығулары,
Көзге арналған
жаттығулар
|
Сабақ бойынша
рефлексия
|
|
|
Жалпы бағалау
Сабақта ең жақсы өткен екі нəрсе (оқыту мен оқуға қатысты)?
1:
2:
Сабақтың бұдан да жақсы өтуіне не оң ықпал етер еді (оқыту мен оқуға қатысты)?
1:
2:
Осы сабақтың барысында мен сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың
жетістіктері/ қиыншылықтары туралы нені анықтадым, келесі сабақтарда не нəрсеге
назар аудару қажет?
|