Сабақтың тақырыбы Конструкциялық материалдар. Материалдардың түрлері мен қасиеттерін зерттеу Оқу мақсаты



Дата26.05.2020
өлшемі18,7 Kb.
#71223
түріСабақ
Байланысты:
5-сынып
11 сынып. Т2. ЕМН. каз.яз. №18

Мұғалімнің аты-жөні: Мухатбеткереев Райымбек Кенжебекұлыы

Күні: 13.01 Сынып: 5 Пәні: көркем еңбек Қатысқандар: Қатыспағандар:

Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы

Дизайн және технология

Сабақтың тақырыбы

Конструкциялық материалдар. Материалдардың түрлері мен қасиеттерін зерттеу

Оқу мақсаты

5.1.6.1-Конструкциялық, табиғи және жасанды материалдардың жалпы қасиеттері мен құрылысын, олардың ұқсастықтары мен айырмашылықтарын анықтай отырып зерделеу

Сабақ мақсаттары

Конструкциялық, табиғи және жасанды материалдарды түсіну

Конструкциялық, табиғи және жасанды материалдардың жалпы қасиеттері мен құрылысын білу

Конструкциялық, табиғи және жасанды материалдардың ұқсастықтары мен айырмашылықтарын анықтау

Бағалау критерийі

Конструкциялық, табиғи және жасанды материалдарды түсінеді

Конструкциялық, табиғи және жасанды материалдардың жалпы қасиеттері мен құрылысын біледі

Конструкциялық, табиғи және жасанды материалдардың ұқсастықтары мен айырмашылықтарын анықтайды


Алдыңғы оқу

Жалпы материал не екенін біледі

Сабақтың барысы:

Кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері

Ресурстар

Сабақтың басы



Ұйымдастыру

Сабақ тақырыбымен мақсатымен таныстыру.

Тапсырма:

Шеге, резеңке, пластикалық терезе айырмашылықтары неде?

Оларды

Дескриптор:

- Конструкциялық, табиғи және жасанды материалдарды түсінеді





Сабақтың ортасы


«Стоп кадр» әдісі

Құрыл материалдар құрлымын түсіндіру

Металдар түрлерін ажырату

Бейметалдар түрлерін ажырату

Компзитттік материалдарды ажырату

Табиғи материалдарды түрлерін түсіндіру

Жасанды материалдарды бөлу
Тапсырма.

Оқушылар материалдардың ерекше белгілерін жазады.

Оқушылардың білімін бекіту үшін кестені толтыру. 47-бет

Дескриптор:



  • Конструкциялық, табиғи және жасанды материалдардың ұқсастықтары мен айырмашылықтарын анықтайды

«Түртіп алу» әдісі

Бейнеролик «Құрылымдық материал»

Оқушылар өз беттерінше араланған материалдардың негізгі түрлері және ағаштың физикалық қасиеттеріне арналған мәтінді зерттейді.(48-49бет)

Дескриптор:



  • Конструкциялық, табиғи және жасанды материалдардың жалпы қасиеттері мен құрылысын біледі




Сабақтың соңы



Қалыптастырушы бағалау: рефлексия арқылы оқушылар бір-бірін толықтырып, бағалайды.

Сабақ соңында оқушылар рефлексия жүргізеді:



  • нені білдім,нені үйрендім

  • нені толық түсінбедім

  • Әсіресе....(материал түрі) ұнайды.

  • ....туралы білімнің маған өмірлік қажеті бар.

  • ....айыра білу өмірде маған керек болады деп ойлаймын.








Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет