Бөлім
|
Ұрпақ тәрбиесі
|
Педагогтің аты-жөні
|
Тасбулатова М.С
|
Күні
|
2022.28.04.
|
Сынып
|
7«В»
|
Сабақтың тақырыбы
|
Көп күттірген қонақтар
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары
|
7.1.2.1 әдеби шығармадағы тұлғалық болмысты гуманистік тұрғыдан талдау;
7.2.1.1 шығармадағы эпизодтар мен бейнелерді салғастыру;
|
Сабақтың мақсаты
|
Шығармадағы тұлғалық болмысты танытатын жолдарды анықтайды;
Кейіпкер бейнесін гуманистік тұрғыдан талдайды;
Шығарманы ұлттық құндылықтар тұрғысынан талдайды;
Әдеби эссе жазады.
|
Құндылықтарды дарыту
|
Отбасы құндылығы
Ата-ана – отбасының негізгі діңгегі, бастапқы дәнекері екенін ұғындыру;
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт
|
Педагогтің әрекеті
|
Оқушы-ның әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
Ұйымдастыру кезеңі(5минут)
|
Ұйымдастыру кезеңі:
– амандасу;
– оқушылардың сабаққа қатысымын тексеру;
- оқушыларды оқу мақсатымен танысып, бірлесе отырып бағалау критерийін жасау.
|
|
|
|
Сабақтың басы
10 минут
|
Үй тапсырмасын тексеру. «Суреттер сөйлейді» әдісі
|
Білу, түсіну
|
Өзіндік бағалау
2 балл
|
|
Сабақтың ортасы 30
|
1-тапсырма. «Ашып жаз» әдісі.
Дескриптор:
Ерғабылдың тұлғалық болмысын анықтайды -1;
Сапабектің тұлғалық болмысын анықтайды -1;
Томаның тұлғалық болмысын анықтайды -1;
Аспандиярдың тұлғалық болмысын анықтайды -1;
2-тапсырма. «Іс-әрекет – бейне» әдісі
Ә) «Менің бір тамшы ойым» әдісі
Дескриптор:
Сапабектің іс-әрекетін анықтайды -1;
Іс-әрекеті арқылы бейнесін ашады – 1;
Эпизодтарды салыстырады – 1;
Өзіндік пікір білдіреді – 1.
|
Қолдану
|
Дескриптор арқылы
4 балл
Дескриптор арқылы
4 балл
|
7-класқа арналған Қазақ әдебиеті оқулығы
«Атамұра» баспасы
|
Сабақтың соңы 5 мин
|
Кері байланыс «Сұрақ-жауап» әдісі
|
|
|
|