Сабақтың тақырыбы: Квадрат теңдеу тақырыбын қайталау Сабақтың мақсаты



Дата10.06.2017
өлшемі95,43 Kb.
#18933
түріСабақ
ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫНЫҢ ҒЫЛЫМ ЖӘНЕ БІЛІМ МИНИСТРЛІГІ

Ақмола облысы

Зеренді ауданы

Ақадыр орта мектебі



Тақырыбы:

«Квадрат теңдеу» тақырыбын

қорытындылау

/ашық сабақ/

/8-сынып/
Өткізген: Берлисхан А.

2010-2011 о.ж.



Сабақтың тақырыбы: Квадрат теңдеу тақырыбын қайталау

Сабақтың мақсаты:

  1. Білімділігі: Оқушылардың тақырып бойынша алған білімдерін тереңдетіп, жинақтау, жүйелеу;

  2. Дамытушылық: Логикалық ойлау қабілеті мен дағдыларын жетілдіру, белсенділіктерін арттыру. Сабаққа қызығушылықты қалыптастыру, ұзақ есте сақтауына көмектесу;

  3. Тәбиелік: Оқуға, саналы сезімге, жауапкершілікке, өз бетінше еңбектенуге тәрбиелеу.

Сабақтың көрнекілігі: интерактивтік тақта, оқулық, үлестірме карточкалар, плакат.

Сабақтың түріі: Қорытындылау сабағы.

Сабақтың әдісі: Топтық сайыс, деңгейлеп оқыту технологиясы.

Сабақтың барысы:

  1. Ұйымдастыру бөлімі: Оқушылармен сәлемдесу, топтарға бөлу.

  2. Қайталау: / Сұрақтар қою:

1. Квадрат теңдеудің анықтамасын айтыңдар.

2. Келтірілген квадрат теңдеудің анықтамасын беріңдер.

3. Толымсыз квадрат теңдеу деген не? Олардың үш жағдайын көрсетіңдер.

4. Дискриминантты қай формуламен табу қажет?

5. Дискриминанттың үш жағдайын көрсет.

6. Интерактивтік тақтамен жұмыс.





Сұрақ: теңдеудің түрін және коэфициенттерін ата

Жауап

1

2-8х-3=0

Толық, a=3, b=-8, c=-3

2

x2+2x-9=0

Келтірілген

3

2x2+6x=0

Толымсыз, c=0

4

7x2=0

Толымсыз, b=0, c=0

5

x2-16=0

Толымсыз, b=0




  1. Есептер шығару.

I деңгей:

  1. (Толымсыз теңдеулер шешу)

І топқа:

  1. 2-50=0 (-5;5)

  2. 7x2-14x=0 (0;2)

II топқа:

  1. 9x2-81=0 (-3;3)

  2. 4x2-20x=0 (0;5)



ІІ деңгей:

  1. (Толық квадрат теңдеулерді шешу)

«Ғажайыптар алаңы» ойыны

Ереже бойынша кестедегі жасырынған есімдері квадрат теңдеулермен байланысты атақты ғалымдарды табу.






Теңдеулер

Жауаптары

1

2x2-8x-10=0

-1;5

2

-x2+6x+16=0

-2;8

3

x2-8x=0

0;8

4

5x2-18x+16=0



5



-9;1

6

7x2+8x+1=0

-1;

7

-2x2-1,7x+0,3=0




I топқа:

4

5

2

7

1

6






















А

Е

Т

Д

Р

К



-9;1

-1;



-1;5

-2;8


Жауабы: Декарт.

ІІ топқа:

4

5

2

6

5

1

3

























А

Д

К

О

Н

Р

-9;1

-1;



0;8

-1;5

-2;8


Жауабы: Кардано.


  1. ІІІ деңгей: (Бөлшек – рационал теңдеулерді шешу)

І топқа:

  1.  Жауабы: (-9;1)

  2.  Жауабы: ( -4;0)


ІІ топқа:

1)  Жауабы: (-12;4)

  1.  Жауабы: (-3;6)




  1. Сандық мақал – мәтелдер.

Виет теоремасы арқылы теңдеулерді шеше отырып шыққан жауапқа сәйкес мақал құрастыру:

І топқа:

x2-10х+24=0



Жауабы: x1=6; x2=4

«Алтау ала болса ауыздағы кетеді,

төбедегі түгел болса төбедегі келеді»

ІІ топқа:

x2-1001x+1000=0



Жауабы: x1=1; x2=1000

«Білекті бірді жығады,

білімді мыңды жығады»



  1. Сабақты қорытындылау: (Венн диаграммасы)

Орта Азия математигі Әл-Хорезми мен француз математигі Франсуа Виет жайлы мәлімет, және ұқсастықтарын айқындау.




  1. Оқушыларды бағалау.

  2. Үй тапсырмасы: Есептер жинағынан №152



Каталог: 2ACE8FABA1113980
2ACE8FABA1113980 -> Сабақтың тақырыбы: «Елбасы мұраты ел бақыты, гүлденген Қазақстан»
2ACE8FABA1113980 -> Оқушылардың шығармашылық қабілетін дамытуда Microsoft Power Point бағдарламасын
2ACE8FABA1113980 -> Халықаралық спид-ке қарсы күрес күні
2ACE8FABA1113980 -> Сабақтың тақырыбы: Өсімдіктер әлеміне саяхат Сабақтың мақсаты
2ACE8FABA1113980 -> Мектептің қысқаша тарихы Ақмола облысы, Зеренді ауданы, Ақадыр орта мектебі
2ACE8FABA1113980 -> Сабақтың мақсаты: Оқушыларды табиғат бояларымен таныстыру,бояудың түстерін жіктеуге үйрету
2ACE8FABA1113980 -> Сабақ мақсаты: Оқушылардың өткен сыныптарда танысқан сөз туралы,сөз мағынасы жайында білімдерін кеңейту
2ACE8FABA1113980 -> Сабақ түрі: Жәрменке сабағы Сабақ әдісі: ойын,сұрақ-жауап,өздік жұмыс. Пәнаралық байланыс: дүниетану,математика


Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет