Сабақтың тақырыбы Квадрат тендеудің түбірлерінің формулаларына есептер шығару Сілтеме



Дата26.08.2017
өлшемі43,13 Kb.
#29687
түріСабақ
Математикадан қысқа мерзімді сабақ жоспары



алгебра

8- сынып

Сабақтың тақырыбы

Квадрат тендеудің түбірлерінің формулаларына есептер шығару

Сілтеме

Алгебра 8. Ә.Н.Шыныбеков, слайд. мұғалімге арналған нұсқаулық

Сабақтың мақсаты

8- сыныпта өткен квадраттық тендеулерге есептер шығара алу формулаларды пайдалана білу,сөйлеу, сыни тұрғыдан ойлау қабілеттерін дамыту; Оқушының ой-өрісін, өзіндік іс-әрекетіне жауап беру дағдысын қалыптастыру.

Оқыту нәтижесі

Оқуға,топтық жұмыс жүргізуге бағыт-бағдар беру;

-Өз ойын қорытып, еркін жеткізе білуге баулу;

-оқулықпен өз бетінше жұмыс жасауға бағыттау;

-сыни ойлауға үйрету.

- Өзінің және сыныптастарының жұмысын бағалау;


Сабақтың түрі,

әдіс тәсілдері

Жұпта, топта жұмыс істеу, диалогтік оқыту, сыни тұрғыдан ойлау, бірін бірі бағалау.

Күтетін нәтиже



Мәтін есептерді,квадрат тендеулер, толымсыз тендеулерді шығара алады, білімдері толықтырылады, жеке, жұпта, топта жұмыс жасай біледі, өз ойын қорытып, еркін жеткізе алады, ережені меңгереді, оқулықпен өз бетінше жұмыс жасай алады, бір бірімен пікір алмаса алады, өздерін және сыныптастарын бағалай алады.



Сабақ кезеңдері




Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушы іс-әрекеті


1.


Ұйымдастыру кезеңі



-Оқушылармен амандасу, сынып оқушыларын түгендеу, сынып бөлмесінің тазалығына көңіл бөлу.

-Сыныпта психологиялық ахуал тудыру, шаттық шеңбері.

-Сыныпты топқа бөлу.

Тен бүйірлі , тен қабырғалы, тік бұрышты бейнеленген түрлі-түсті қағаздар арқылы топқа бөлу

2) Топ ережесімен таныстыру.



Шеңбер болып тұрайық,

Алақанды созайық!

Сәттілік тілеп сабақта,

Көңілді де болайық!
Әр оқушы бір-бірден алып, сол фигураларға сәйкес келетін столға орналасып, топ құрады. Топ басшысын сайлайды және әр бала өз міндеттерін алады.



3


Ой қозғау

Оқулықпен жұмыс


Сергіту сәті
Өзіндік жұмыс

Бағалау


Үйге тапсырма

Кері байланыс


Бағалау  критерийі:

  1.  Топпен жұмыс жасауы

  2.  Жекелей жұмыс жасауы

1.Бүгінгі сабақтың мазмұнын ашу үшін слайд арқылы теңдеулер түрлеріне тоқталу.

1. Квадрат теңдеудің формуласы


2. Квадрат теңдеудің түбірлері неге тәуелді?

3. Егер Д≥0 болса, неше түбірі болады?


4. Егер Д≤0 болса, неше түбірі болады?
5. Егер Д =0 неше түбірі болады?
1- топ . биквадрат тендеу.

2-топ толымсыз квадрат тендеу

3-топ келтірілген квадрат тендеу тақырыптарына постер қорғау.


Бағалау критериімен танысады,сабақ соңында бағалайды.

Әр топ мүшелері орындайды, жауаптарын сыныпқа хабарлайды.

Топ баяндамашылары қорғайды.

Әр топ мүшелері орындайды, жауаптарын сыныпқа хабарлайды.

Топ баяндамашылары қорғайды.


Есептер беріледі

Есептерді шығарып жауаптарын тақтаға жазады.



№5, №6 есептерді шығарады.

№топ басшыларына логикалық есеп
Жаттығулар
Тест т апсырмаларын орындайды.
Әр топ басшылары топтағы оқушыларды , бірін бірі бағалау критерийі бойынша бағалайды.
№9,10 формулаларды жаттау,қайталау


есептерді топтағы оқушылар шығарады.

Жаттығулар орындайды


Интерактивті тақтадан тест жазады.

Не білдім, не білемін не білгім келеді? Оқушылар өздерінің нені білгенін, нені үйренгенін кестеге толтырады. Стикерлерге жазып тақтаға іледі.





Каталог: sabaq-kz -> attachment
attachment -> Қазақ тілі мен әдебиет пәні мұғалімі, филология магистрі Амирханова Сара Бекетқызы Коучинг жоспарының тақырыбы: «Lesson study – сабақты зерттеу әдісі»
attachment -> Сабақ тақырыбы: Химияның негізгі түсініктері мен заңдары Сілтеме
attachment -> Сабақтыңтақырыбы: 3 4
attachment -> Сабақ: Алкандардың қасиеттері. Алкандардың жеке өкілдері және қолданылуы
attachment -> Сабақтың түрі: Аралас сабағы Сабақ уақыты: 90 мин. Сабақтың педагогикалық мақсаты
attachment -> Сабақ Алматы қаласы Алатау ауданы «185 жалпы білім беретін мектеп» коммуналдық мемлекеттік мекемесі Бастауыш сынып мұғалімі Курманова Маржан Сеилхановна
attachment -> Сабақтың тақырыбы Сағат саны Мерзімі Оқып-үйренудің негізгі мақсаты
attachment -> Сабақтың мақсаты: оқушыларға алжапқыштың және бас орамалдың сызбасын есептеуді және құрастыруды үйрету


Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет