Сабақтың тақырыбы: Квест ­­­- интеллектуалды ойыны



Дата13.08.2017
өлшемі86,29 Kb.
#23635
түріСабақ
Сабақ  жоспары

  1. Өтілетін күні: 28.02.2017ж.

  2. Сыныбы: 7-8 сыныптар

  3. Сабақтың  тақырыбы: Квест ­­­- интеллектуалды ойыны

  4. Мақсаты:  Оқушыны жан-жақтылыққа, шапшаңдылыққа, шығармашылыққа, топпен жұмыс істеуге  тәрбиелеу.

  5. Білімділік мақсаты:

    1. Оқушылардың  оқу  қабілеттерін, білім-білік, таным  ерекшеліктерін  арттыру.

    2. Білімдерін  тереңдету, қайталау, пысықтау.

    3. Әр пән бойынша білім-білік дағдысын қалыптастыру.

    4. Оқушының өз жетістіктерін өздеріне талдатып, өзіндік бағалау әркеттерін ұйымдастыру.

    5. Жаңашылдық ғылым мен техниканың жетістіктерін пайдалана білу.

    6. Алған білімдерін кеңейтіп, қызығушылығын  арттыру.

    7. Сөздік қорын  дамыту.

    8. Сөйлеу мәдениетіне төселдіру.

    9. Мәтін ұғымын қалыптастыру.



  1. Сабақ көрнекілігі: Компьютер, интерактивті  тақта, оқулық, дидактикалық материал, қосымша материалдар, трек-сызбалар, электронды құрылғылар.

  2. Сабақ жабдығы: тақта, бор, компьютер, интерактивті тақта, диафильм.

  3. Сабақ түрі: аралас сабақ, жарыс сабақ, сайыс сабақ, семинар, конференция, дебат.

  4. Сабақ типі:

  5. Байланысы: пәнмен, өмірмен, қоршаған ортамен байланыстыру.

  6. Сабақ әдісі: сұрақ-жауап, талдау, жинақтау, ой туғызу, хабарлау.

  7. Сабақ барысы:

І.  Ұйымдастыру  кезеңі.

а) Сабаққа қатысып отырған оқушыларды ұйымдастыру.

ә) Оқу-құралдарын түгелдеу, реттеу.

б) Олардың көңіл-күйіне, денсаулығына баса назар аудару.

Оқушыларды біліміне қарай бағалау.

Жүргізуші: Сәлеметсіздер ме ұлағатты ұстаздар және бүгінгі ойынға қатысушы еліміздің патриот, жарқын болашағымыздың кепілі, дарын атына лайықты жас сайыскерлеріміз. Бүгінгі біздің Квест атты интеллектуалды сайысымызды ашық деп жариялауға рұқсат етіңіздер.

Жас сайыскерлер бүгін сендердің бастарыңнан таңғажайып оқиға өткелі отыр. Мектебіміздің қабырғасында математикалық апталық өтіп жатқанда, ашық сабақты талқылау барысында мына отырған ұстаздар мен оқушылар келеңсіз жағдайдың салдарынан осы сыныпқа қамалып қалдық. Жас сайыскерлер, сендердің міндеттерің осы отырған барлығымызды осы сынптан шығаруға көмектесу. Ол үшін сіздер әртүрлі сынақтардан өтіп, жұмбақтарды шешіп және сол арқылы осы сыныптың кілтін тауып, барлығымыздың келесі сабаққа үлгеруімізге көмектесу. Сіздерге берілетін уақыт 40 мин.



Алдарыңызда көріп отырғандарыңыздай түрлі құрал-жабдықтар бар. Осы құралдардың көмегімен жұмбақтар берілген және сол жұмбақтарды шешу арқылы келесі жұмбаққа сілтеме беріледі. Сол арқылы келесі жұмбаққа көше аласыздар. Солай жалғасу арқылы сіздер есіктің кілтіне жолды да табасыздар. Ал ендеше сіздерге сәттілік тілейміз. Әрбір қадамдарыңызға, орналасқан саймандарға мұқият болыңыздар. Бірінші сұрақтарыңыз тақтада. Ал бастаймыз!!!
Ойын барысында берілетін тапсырмалар мен сұрақтар:

    1. Бір нүктеден бірдей қашықтықта жатқан нүктелер жиынтығы қалай аталады? (Шеңбер) Радиусын табу керек (11,5 см)

    2. 11,5 Вазаға 4 апельсин салынған. Сұрақ: осы 4 апельсинді 4 балаға 1 дана апельсиннен түсетіндей етіп бөлу керек. Бірақ вазада 1 дана апельсин қалу керек. Апельсинді қалай үлестіруге болады? Жауабы: 1 балаға апельсинді вазаға салынған күйінде беру керек.

    3. Вазаның суреті Суреттің астында географиядан сұрақ: Гавана қай елдің астанасы? Жауабы: Куба картадан көрсету (1)

    4. 1 The teacher writes on me with chalk. My face is black. I can not talk. Жауабы: Тақта

    5. тақта Математикалық лабиринт шешу. Соңғы саны 6



    1. 6 Ат пен сиырдың салмағын қосқанда 580 кг, сиыр мен зебраның салмағын қосқанда 550 кг, ат пен зебраның салмағын қосқанда 570 кг болса, ең ауыр салмақты жануарды тап. Жауабы: ат

    2. Ат How much is six squared plus one? Жауабы: 37

    3. 37 Судаку. Жауабы: А-Светильник



А- светильник

В-құлпынай



Д-алма

Е-ат


Б-телефон

    1. Светильник Ас атасы .... Жауабы: нан (ішіне 5 тенге саламыз).

    2. 5 бес шарға барып, 5-н жарады.

    3. шарда екі жұмыртқаның арасынан піскен жұмыртқаны тап. Піскен жұмыртқаға 3 санын жазамыз.

    4. 3 компьютерде кемпірқосақтың суреті тұрады. 4- бояу керек.

    5. 4 жоғарыда ілінген шарда тұрады. Шарды жару керек. Ішінде сұрақ: В каком случае 3 дедки, 2 бабки, 4 внучки, 3 жучки, кошка и 7 мышек с репкой, забравшись под один зонтик, не намокнут?

Жауабы: В случае, если не будет дождя. Зонтик

    1. Зонтик Мэридің әкесінің 5 қызы бар: Чача, Чичи, Чече, Чочо. Бесінші қызының есімі кім? Мэри

    2. Мэри
       Жауабы:9

    3. 9 үшбұрышқа жабыстырамыз. Үшбұрыштың ішінде кілт жасырылады. Ол блакнот кілті

    4. Блакнот Алма суреті бар. Стол үстіндегі алмада сұрақ жасырылған. Сұрақ: Стоит богатый дом и бедный. Они горят. Какой дом будет тушить полиция? Жауабы: Полиция пожары не тушит, пожарные тушат пожары. Тел номері 101

    5. 101 тел аппаратына жабыстырылған. Сұрақ: Менің атым Медет Менің тәтемнің бір ғана інісі бар. Менің тәтемнің інісінің аты кім? 

Жауабы: Медет

    1. Медет Планшет поролі. Планшетті ашқанда видеоролик.

    2. Таяқ Әл-Фараби неше тіл білген? Жауабы: 70

    3. 70 шарға жабыстырылады. Шарды жарғанда: Сұрақ: Екі бала шахматты екі сағат ойнайды. Олардың әрқайсысы неше сағат ойнайды? Жауабы: 2

    4. 2 Сағат тілін екіге қоямыз. Сағатқа ребус сөзін жасырамыз. Ребус шешеміз. Жауабы «алтын сандық»

    5. Алтын сандық сандықта кілт жасырылған


Мінекей сайыскерлер, сендер өздеріңе артылған міндет пен жауапкершілікті алғырлықпен орындап, мына отырған ұстаздар мен оқушыларды келесі сабакка кешікпей баруларына жол жасадыңдар. өздеріңнің дарынды, интеллекті жоғары оқушы екендіктеріңді дәлелдедіңдер. Сендерге бқүгінгі көрсеткен еңбектерің үшін үлкен алғыс білдіре отырып, 100 тенге көлемінде ақшалай сыйлық ұсынамыз. Осымен бүгінгі біздің іс-шарамыз өз кезегіне де келіп жетті. Қатысқан ұстаздар мен сайыскерлерімізге алғысымызды білдіре отырып, бүгінгі интеллектуалды ойынымызды жабық деп жариялаймыз. Келесі КВЕСТ ойынында кездескенше.

Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет