қысқа мерзімді сабақ жоспары.
Күні: 18.04.2017
Сынып: 1 «А»
|
Қатысқандар саны:
Қатыспағандар саны:
|
Сабақтың тақырыбы
|
Ұлттық тағамдар. Мәтін
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)
|
1.1.2.1 Мұғалімнің көмегімен мәтінде кім (не) туралы айтылғанын анықтау.
1.3.7.1 Мұғалімнің көмегімен сөз, сөйлем, мәтінді тексеру және қателерін түзету.
1.1.4.1 Мәтіннің мазмұнын тақырыбы немесе оның иллюстрациясы бойынша болжау.
1.1.5.1 Түрлі жағдаяттарда этикет сөздерін қолдану.
|
Сабақтың мақсаттары
|
Барлығы:Жаңа білімді меңгереді.
Көбі:Тақырыпты түсініп, тыңдап, жетекші сұрақтар арқылы талқылайды. Мәтін мен сөйлемді ажырата алады.
Кейбірі: Алған білімді өмірде қолдана алады.
|
Жетістік критерийлері
|
Мәтіндегі негізгі ойды анықтай алады. Сөйлем құрай алады. Топтық жұмыс жүргізе отырып, мәтін құрастыра алады.
|
Құндылықтарды дарыту
|
Оқушыларды ұлттық тағамдарды қастерлей білуге тәрбиелеу..
|
Пәнаралық байланыс
|
Орыс тілі, ағылшын тілі, математика, музыка,дүниетану.
|
Тілдік құзыреттілік
|
Сүт – молоко- milk
|
Сабақ барысы
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері
|
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет
|
Ресурстар
|
Сабақтың басы
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру
3 минут
5 минут
|
Қол алысып, қәне, біз,
Достасайық бәріміз.
Қандай жақсы бір тұру,
Достарменен бір жүру!
– Балалар, бір-біріміздің қолымыздан ұстап, алақан арқылы жүректің жылуын сезінеміз.
Хормен: Үйренген қандай тамаша, қандай жақсы!
Оқушыларды топтарға біріктіру:
«Дыбыс» «Әріп», «Сөз», «Сөйлем» топтарына отырамыз.
Сабаққа кіріспе
Сұрақ:
1.Балалар, топ аттарына байланысты алған білімдерімізді ортаға салайық.
2.Балалар, біз өткен сабақтарда қандай тараумен таныстық?
-Ендеше топтарға берілген суреттегі тағам түрлерінің атауын таба отырып отырып, үш тілде топ болып айту тапсырылады.
( ұн, сүзбе, қаймақ, сүт, шай сөздері шығады)
-Осы сөздерді ұжым болып орыс және ағылшын тілдерінде айтып шығады.көрейік
Шай – чай - tea
Ұн – мука – flour
Сүзбе – брынза – cottage cheese
Қаймақ - сметана – sour milk
Сүт – молоко - milk
Бағалау критерийі
|
Тапс.№
|
Дескриптор
|
Балл
|
Білім алушы
|
Тақырыпқа байланысты тапсырмалар-ды дұрыс орындады
|
1
|
Тапсырманы дұрыс орындайды.
|
2
|
Тапсырманы орындауда қателеседі.
|
1
|
Тапсырманы орындай алмайды.
|
0
|
|
Шаттық шеңбері
Топтың атаулары
Сөзжұмбақ
Суреттер
|
Сабақтың ортасы
8 минут
|
Оқулықпен жұмыс
Оқулықта берілген мәтінді мәнерлеп және тізбектей оқыту.
Қойылған проблемалық сұрақтың жауабын тауып, ой қорытып, кері байланыс жасау білігін бағалау.
Бағалау критерийі
|
Тапс.№
|
Дескриптор
|
Балл
|
Білім алушы
|
Мәтінде кім (не) туралы айтылғанын анықтау
|
2
|
Мәтінді оқып, негізгі ойды анықтай алады.
|
2
|
Мәтінді оқып, негізгі ойды анықтауда қателеседі.
|
1
|
Мәтінді оқи алмайды, негізгі ойды анықтай алмайды.
|
0
|
|
Таныстырылым, оқулықпен жұмыс
|
Дәптермен жұмыс
5 минут
|
2-жаттығуда берілген жаңылтпашты жатқа жазады.
Бағалау критерийі
|
Тапс.№
|
Дескриптор
|
Балл
|
Білім алушы
|
Жаңылтпашты қатесіз, көркем жазады.
|
3
|
Жаңылтпашты дұрыс жаза алады.
|
2
|
Жаңылтпашты жазуда қателеседі.
|
1
|
Жаңылтпашты дұрыс жаза алмайды.
|
0
|
|
|
|
|
|
№1 жазу дәптері
|
Шығармашылық тапсырма
7 минут
|
Шығармашылық тапсырма
Балалар ребусты шешеді. Шешуіндегі сөзді қатыстырып 2-3 сөйлем құрайды.
Бағалау критерийі
|
Тапс.№
|
Дескриптор
|
Балл
|
Білім алушы
|
Ребустың шешуіндегі сөзге мағынасын байланыстыра отырып бірнеше сөйлем құрау
|
4
|
Брнеше сөйлемді мағынасына қарай байланыстырып дұрыс құрай алады.
|
2
|
Сөйлем құрауда қателеседі.
|
1
|
Сөйлем құрай алмайды .
|
0
|
|
Ребус
Ботаның суреті
|
Сергіту сәті
3 минут
|
Ән айту
Бала, бала, балапан
Қане, қайсы, алақан.
Саусақтарың әйбат,
Былай-былай ойнат.
Бала, бала, балапан
Қане, қайсы, алақан.
Саусақтарың әйбат,
Былай-былай ойнат.
|
|
Топтық жұмыс
10 минут
|
Тапсырма : Оқушылар топта оқулықта берілген сюжетті сурет бойынша әңгіме құрайды. Әңгімеге ат қояды.
Топтық жұмысты қорғайды.
Бағалау критерийі
|
Тапс.№
|
Дескриптор
|
Балл
|
Білім алушы
|
Суретке әңгіме құрап жазады.
|
6
|
Топтық жұмысқа белсенді қатысады.
|
2
|
Топтық жұмысқа енжар қатысады.
|
1
|
Топтық жұмысқа қатыспайды
|
0
|
|
Плакат, маркерлер
|
Сабақтың соңы
3 минут
|
Рефлексия
Түсінбедім Сұрағым бар Түсіндім
|
|
Тіл дамытуға қосымша тапсырмалар
|
«Саулығымды сақтаймын» десең – аз же,
Бірақ уақытылы же ( С. Сарайи)
Түйе туралы мақал – мәтел
Нары бардың малы бар,
Нар жолында жүк қалмас
Нар түйеден,
Тұлпар биеден
|
Мақал-мәтелдер жинағы
|
Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз?
|
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз?
|
Пәнаралық байланысДенсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы АКТ
Құндылықтармен байланыс (тәрбие)
|
Оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді мақтау, мадақтау сөздерін айту арқылы және орындаған тапсырмаларын смайликтермен бағалау арқылы іске асырамын деп жоспарлап отырмын.
Қабілеті жоғары оқушыларға «Ұлттық тағамдар» туралы әңгіме немесе ертегі құрастыруды тапсырамын.
|
Оқушылар тақтада жапсырылған смайликтерді алып , неліктен сол смайликті таңдағанын және бүгінгі сабақ қалай болғаны жайлы өз пікірін білдіреді
|
Математика, көркем өнер сабағы
Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу.
|