Сабақтың тақырыбы: Материалдар мен құрал-жабдықтарды таңдау Сабақта меңгерілетін оқу мақсаттары



Дата23.11.2022
өлшемі21,09 Kb.
#159508
түріСабақ
Байланысты:
Көркем еңбек КМЖ



Көркем еңбек

Мектеп: «Ш.Уәлиханов атындағы жалпы орта мектебі» КММ

Күні: .18.11.2022

Оқытушының аты-жөні: Ахмет Е.

Сынып: 6 сабақ 3

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар:

Бөлім:

Сәндік-қолданбалы өнер

Сабақтың тақырыбы:

Материалдар мен құрал-жабдықтарды таңдау

Сабақта меңгерілетін оқу мақсаттары

6.1.6.4-Материалдардың қасиеттері жайлы білімін және тәжірибелік жұмыс істеу дағдыларын көрсете отырып техникалар, көркемдік материалдарды қолдану және эксперимент жасау

Сабақтың мақсаты:

  • Зергерлік бұйымдарды жасауға арналған құрал-жабдықтар мен материалдарды зерттеу;

  • Көркемдік материалдарды қолдану және эксперимент жасау.

Бағалау
критерийлері

  • Зергерлік бұйымдарды жасауға қажетті материалдар мен құрал-жабдықтармен танысады.

Көркемдік материалдарды қолданып, әшекей жасап көреді.

Сабақтың барысы

Сабақ-тың кезеңі/
уақыт

Педагогтың әрекеті

Оқушы-
лардың әрекеті

Бағалау



Ресурстар

Баста-луы



Оқушылармен сәлемдесу.
Оқушылармен сәлемдесіп, түгелдеп болған соң бүгінгі сабақтың тақырыбын айтпас бұрын оқушыларға презентация көрсетіледі.
Оқушылар шаттық шеңберін түзіп, «Жылы лебіз» әдісімен бір-біріне тілектерін білдіреді.
Сабақтың тақырыбы, сабақ мақсаттары мен бағалау критерийлерін анықтау. Оқушыларды таныстыру.

Оқушы-
лар аманда-сып ,бір-біріне сәттілік тілейді.



Қалып-тасты-рушы бағалау: Бірін–бірі бағалау.

Оқулық
тағы түсінікте-мелер мен берілген суреттер

Ортасы

Топтық тапсырма.
Зергерлік бұйымдарды жасауға қажетті материалдар мен техникаларды қарастыру.

Сұрақтарға жауап бер:



  • Қолда бар материалдарды қолданып жасалған қандай әшекейлерді білесің?

  • Қазіргі таңда әшекейлерді жасау үшін қандай материалдарды қолдану мүмкін?


Әшекейлерді жасауға арналған материалдар мен құрал-жабдықтарды қарастыр. Презентацияда берілген материалмен таныс.

Бейнематериал тамашала.
Сым және моншақтардан әшекей жасаудың тәсілі.

Эксперимент
Қолда материалдарды қолданып, әшекей жасап көр.
«Кім жылдам» әдісі арқылы
сұрақтарға жауап береді:

  • Әшекейді жасау неден басталады?

  • Әшекейді жасау үшін идеяны қайдан алуға болады?

  • Әшекей қолданылған материалдарына байланысты қандай пішінді болуы мүмкін?

  • Әшекейді жасаудың кезеңдері қандай деп ойлайсың?



Тапсырманы орындауға арналған критерийлер:
Тапсырманы орындауға арналған критерийлерді оқушылармен бірге құрастырып көріңіз.

  • Әшекейдің идеялық мағынасы бар

Практикалық тапсырма.
Зергерлік бұйымдарын жасап үйрену.

Оқушылар топтасып ақылдасып пікір шығарып пікірлері-мен бөліседі

Жауабын зерттеу дәптеріңе жазып, суретке түсіреді.


Оқушы-лар бұл тапсырманы жұпта бағалайды.





Дискриптор
Зергер-лік бұйым-дарды жасауға қажетті мате-риалдар мен құрал-жабдық-тармен таныса-ды.
Көркем-дік мате-риалдар-ды қолда-нып, әшекей жасап көреді.



https://mamarabotaet.ru/stati/xend-mejd-kak-biznes/zakupka-materialov-dlia-sozdania-ukrashenij/
РР 4-10
https://www.youtube.com/watch?v=RC-WgKCHxts
(зергерлік бұйымдарды жасауға қажетті құрал-жабдық-тар)


Аяқта-луы



Бағалау
Оқушылардың тәжірибелік тапсырмасын тапсырманы орындауға арналған бағалау критерийлеріне сай бағалау жүргізу ұсынылады. Бұл бағалау бірін-бірі немесе өзін-өзі бағалау ретінде де өтуі мүмкін.
Рефлексия:
«Табыс ағашы» әдісі
Сабақтың соңында оқушылар рефлексия жүргізеді:

  • Бүгін

  • Білдім

  • Білемін

  • Білгім келеді?

Үй тапсырмасы: Зергерлік бұйымдарын үйден аяқталайды.




Оқушы-лардың айтқан жауап-тарына пікір қалдыру.




Қосымша ақпарат

Сабақ бойынша рефлексия
Сабақ мақсаттары/оқыту мақсаттары жүзеге асырымды болды ма?
Бүгін оқушылар нені үйренді?
Оқыту ортасы қандай болды?
Менің бөліп оқытқаным өз мәнінде жүзеге асты ма?
Мен өз уақытымды ұтымды пайдалана алдым ба?
Мен жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неліктен?




Қорытынды бағалау
Ең жақсы өткен екі тапсырманы атап көрсетіңіз (оқытуға және үйренуге қатысты)
1:
2:
Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (оқытуға және үйренуге қатысты)?
1:
2:
Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпаратты білдім?
1:
2:





Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет