Сабақ тақырыбы:
|
Қазақстан Респубилкасының Мемлекеттік рәміздері
|
Сабақтың мақсаты:
|
Қазақстан Респубилкасының мемлекеттік рәміздерін, олардың құрылу тарихын, мән – мағынасы мен идеялық мазмұнын,
авторларын білгізу. Талдау, салыстыру және ой қорыта білу қабілеттерін дамыту.Мемлекеттік нышандарды құрметтеуге үйрету;
Граммтикалық тапсырмаларды орындай білу
Өсіп келе жатқан ұрпақтың бойына патриоттық сезім, отаншылдық рухты дарыту.
|
Күтілетін нәтижелер:
|
Қазақстанның Республикасының Мемлекеттік рәміздері туралы айтады
|
Белсенді сабақ беру тәсілдері мен сабақтағы жұмыс түрі:
|
«Сұрақ-жауап», «ДЖИГСО», «Тест», «Ашық сұрақ» әдісі,
|
Пәнаралық байланыс
|
Орыс тілі, тарих
|
Оқушыларды оқыту үшін бағалау түрлерін кіріктіру:
|
Өзін-өзі бағалау, критериалды бағалау, топ мүшелерінің бағалауы
|
Қажетті ресурстар:
|
Оқулық, ноутбук,стикер,призентация т.б.
|
Сабақ барысы
|
Уақыт
|
Мұғалім іс-әрекеті
|
Оқушылар іс-әрекеті
|
әдіс-тәсілдер
|
Ресурстар
|
09.20-09.23
|
Оқушылармен амандасу.
Психологиялық тренингін өткізу. Қазақстан қандай мемлекет деген сұрақ қояды?
Топ сарапшысы мен оқушыларға бағалау парақшаларын тапсырамын.
|
Мұғаліммен амандасады.
Сабаққа дайындалады
Қазақстан мемлекетінің қасиеттеріне байланысты жақсы сөйлемдер құрап айтады. «Шаңырақ» жасайды
|
Психологиялық тренинг
|
Интербелсенді тақта
|
09.23-09.26
|
Балалар, «Шаңырақ» қай Мемлекеттік рәмізде кездеседі?
Балалар, олай болса қалай ойлайсыңдар, біздің бүгінгі сабағымыздың тақырыбы қандай?
Әнұранды орындау
|
Елтаңбада
Сабақтың тақырыбын ашады.
Әнұранды орындайды
|
«Миға шабуыл» әдісі
АКТ
|
Интербелсенді тақта
|
09.26-09.31
|
Мәтінмен жұмыс
|
Оқушылар ноутбуктан Қазақстан Республикасының Мемлекеттік рәміздері туралы мәтінді тыңдайды.Топта талқылайды
|
|
|
09.31-09.41
|
«ДЖИГСО» әдісі бойынша тапсырманы орындау.
|
Келесі топтарға барып түсіндіреді,талқылайды.Өз орындарына оралады, ойларымен бөліседі.Мәтінмен жұмысжасайды,
тапсырмаларды орындайды
|
«ДЖИГСО» әдісі
|
|
09.41-09.46
|
Сұрақтар бойынша диалог құрастырып, өзара сөйлесу.
|
Диалог құрастырып, өзара сөйлесу.
|
Сұрақ-жауап әдісі
|
Оқулық, интербелсенді тақта
|
09.46-09.49
|
Тест тапсырмасы бойынша сабақты пысықтау
|
Тестке жауап береді
|
Тест тапсырмалары «Ашық сұрақ» әдісі
|
Тест
|
09.49-09.53
|
«Қытайша десерт»
|
Тапсырманы орындайды
|
«Қытайша десерт» әдісі
|
|
09.53-09.58
|
«Сапа конверті» әдісі арқылы келесі тапсырмаларды орындау
|
Әр топтан бір оқушы шығып тапсырмаларды алып тобына апарып топ мүшелерінің әрқайсысы орындайды.
|
«Сапа конверті» әдісі
|
|
09.58-10.00
|
«Бәрін білгім келеді»жасырынған сұрақтарға жауап беру
|
«Бәрін білгім келеді»жасырынған сұрақтарға таңдаған жауап береді
|
«Бәрін білгім келеді»
|
Интербелсенді тақта
|
10.00-10.01
|
Үй тапсырмасы: «Қазақстан Республикасының Мемлекеттік рәміздерінің» авторлары туралы ақпарат
|
Күнделіктеріне үй тапсырмасын жазады
|
|
|
10.01-10.02
|
Бағалау
|
Бағалау парағына бағаларын қояды
|
Бағалау
|
Бағалау парағына
|
10.02-10.05
|
Рефлексия
|
«Бес жол» өлең сабақ сөзіне
|
Синквейн
|
|