Сабақтың тақырыбы: мемлекет нысаны



Дата18.03.2017
өлшемі14 Kb.
#11828

Сабақтың тақырыбы: МЕМЛЕКЕТ НЫСАНЫ

  • Сабақтың мақсаты:
  • Білімділік: Тақырыптың мазмұнына байланысты білім беру арқылы оқушылардың азаматтық жауаптылығын, қоғам алдындағы міндеттерін түсіндіру барысында Қазақстан Республикасының мемлекеттік нысаны туралы оқушылардың білім жүйелері мен жаңа түсініктерін қалыптастыру
  • Тәрбиелік: Білімге құштарлыққа тәрбиелеу – болашақ заңгер ретінде Қазақстан Республикасының мемлекет нысаны туралы білімнің қажеттілігін ұғындыру, оның мазмұнын терең түсінуге құштарлығын артыру .
  • Дамытушылық: Танымдық қабілетін дамыту, жаңа мәліметтердің негізін ажырата білуге, сызба, слайд жасау, заңның құрылысы мен қағидаларын ажырата білуге, өзбетімен жұмыс жасап, ізденіс жұмыстарын жүргізуге үйрету .

Тақырып бойынша қаралатын сұрақтар

  • 1. Мемлекет нысанының түсінігі.
  • 2. Басқару нысаны.
  • 3. Мемлекеттік құрылым нысаны.
  • 4. Саяси режим.

бұл қоғамның басқару, мемлекеттік құрылым жəне саяси режим нысандарынан құралған құрылымдық ұйымдастырылуы

  • Мемлекет
  • нысаны
  • ТҮРЛЕРІ
  • Басқару нысаны
  • Мемлекеттік құрылым нысаны
  • Саяси режим
  • бұл мемлекеттік биліктің жоғары органдарының өкілеттіктерінің өзара қатынасы, олардың құрамы мен құрылу тəртібі
  • Монархия
  • Республика
  • Басқару нысаны
  • жоғары мемлекеттік билік белгілі бір мерзімге сайланатын сайланбалы органға тиесілі басқару нысаны
  • Монархия
  • Шектелген
  • монарх ия
  • Шектелмеген
  • монархия
  • монарх
  • мемлекеттік
  • биліктің жалғыз
  • органы болып
  • табылады
  • жоғарғы билік
  • монарх пен
  • басқа бір
  • органның
  • арасында
  • бөлінеді
  • монарх
  • мемлекеттік
  • биліктің жалғыз
  • органы болып
  • табылады
  • өкілдік (дуалистік)
  • парламентарлық
  • РЕСПУБЛИКА
  • жоғары мемлекеттік билік белгілі бір мерзімге сайланатын сайланбалы органға тиесілі басқару нысаны.
  • РЕСПУБЛИКА
  • аристократиялық
  • демократиялық
  • ДЕМОКРАТЯЛЫҚ
  • Парламентік
  • бұл мемлекетте саяси өмірдегі шешуші рөл парламент сайлаған үкіметке тиесілі болады
  • Аралас
  • бұл мемлекетте үкіметті президент пен парламент бірлесе отырып құрайды
  • Президенттік
  • бұл мемлекетте сайланған ел басшысы үкіметтің де басшысы болып табылады
  • Мемлекеттік құрылым нысаны

Мемлекеттік құрылым нысаны

  • Жай немесе біртұтас мемлекет –
  • бұл өз ішінде бөлінбейтін
  • тұтас мемлекет, оның өз
  • ішінде дербес мемлекеттік
  • құрылымдар болмайды,
  • бұл мемлекетте жоғары
  • органдардың біртұтас жүйесі,
  • заңнаманың ортақ жүйесі,
  • ортақ сот жүйесі,
  • ортақ азаматтығы мен
  • салықтардың бір каналды
  • жүйесі болады
  • Күрделі мемлекет –
  • бұл белгілі бір
  • дəрежедегі
  • дербестікке
  • ие жекелеген
  • мемлекеттік
  • құрылымдардан
  • құралған мемлекет
  • империялар
  • конфедерациялар
  • достастықтар
  • федерациялар
  • одақтастықтар
  • Күрделі
  • мемлекеттер
  • Империялар
  • Конфедерация
  • нақты бір тарихи кезең шегінде
  • белгілі бір мақсаттарға жету
  • үшін құрылған мемлекеттердің
  • уақытша одағы
  • Федерация
  • Достастық
  • бұл ортақ белгілермен, біртектіліктің белгілі бір деңгейімен сипатталатын мемлекеттердің ұйымдастырушылық бірлестігі
  • Одақтастық
  • қоғамды мемлекеттік ұйымдастырудағы ауыспалы нысан
  • Саяси режим
  • бұл мемлекеттік билікті
  • жүзеге асыруға жəр-демдесетін
  • тəсілдер мен əдістер бұл мемлекеттік
  • билікті жүзеге асыруға жəрдемдесетін
  • тəсілдер мен əдістер
  • демократиялық
  • антидемократиялық
  • - тирания
  • - деспотизм
  • - фашизм
  • - тоталитарлық
  • - авторитарлық

Бекіту кезеңі

  • Мемлекет нысаны дегеніміз не?
  • Басқару нысанын қалай түсінесіңдер?
  • Монархия нешеге бөлінеді?
  • Қазақстан Республикасы қандай мемлекет?
  • Демократиялық мемлекеттер, өз кезегінде, қадай түрлерге бөлінеді?
  • Мемлекетің құрылымдық нысаны дегеніміз не?
  • Саяси режим анақтамасын айтыңыз?
  • Антидемократиялық режимнің түрлерін атаңыз?

Қоғамның басқару, мемлекеттік құрылым жəне саяси режим нысандарынан құралған құрылымдық ұйымдастырылуы ....................деп аталады. ..................... деп мемлекеттік биліктің жоғары органдарының өкілеттіктерінің өзара қатынасы, олардың құрамы мен құрылу тəртібін айтамыз. ....................... дегеніміз – бұл мемлекеттің аумақтық құрылымы, оның құрамдас бөліктерінің жəне осы бөліктердің əрбірінің мемлекетпен қарым-қатынасының сипаты. Мемлекеттік билікті жүзеге асыруға жəрдемдесетін тəсілдер мен əдістер ............. деп аталады

  • Қоғамның басқару, мемлекеттік құрылым жəне саяси режим нысандарынан құралған құрылымдық ұйымдастырылуы ....................деп аталады. ..................... деп мемлекеттік биліктің жоғары органдарының өкілеттіктерінің өзара қатынасы, олардың құрамы мен құрылу тəртібін айтамыз. ....................... дегеніміз – бұл мемлекеттің аумақтық құрылымы, оның құрамдас бөліктерінің жəне осы бөліктердің əрбірінің мемлекетпен қарым-қатынасының сипаты. Мемлекеттік билікті жүзеге асыруға жəрдемдесетін тəсілдер мен əдістер ............. деп аталады
  • Оқушылардың дәптерлеріндегі жазулар: диктант «Мемлекет нысаны». Мемлекет нысаны. Басқару нысаны. Мемлекетің құрылымдық нысаны. Саяси режим.
  • Жорамал диктант: «Мемлекет нысаны»

Қорытынды.

  • Сабақ қызықты өттіме?
  • Бүгінгі сабақтың тақырыбы не?
  • Біздің мемлекетіміз қандай басқару нысандағы мемлекет?
  • Еліміз қандай Республика?
  • Үйге тапсырма:
  • Мемлекет нысаны туралы жалпы түсінік қалыптасыру және Қазақстан Республикасының мемлекеттік нысанын анқтап келу: 1-3 сұрақтар

Каталог: kopilka -> uploaded files
uploaded files -> Оқып үйренудің негізгі мақсаты Оқытуда қалыптасатын әдіс-тәсілдер
uploaded files -> Жүсіпбек Аймауытовтың «Әнші» әңгімесіндегі дара тұлға
uploaded files -> Тақырыптың туындау себептері
uploaded files -> Сабақ тақырыбы: Қазақстан Республикасының Тұңғыш Президенті Н.Ә. Назарбаевтың ерекше тұлғалық болмысы
uploaded files -> Ххі ғасыр көшбасшысы өткізген
uploaded files -> Жарық туралы дуализм Квант дегеніміз не? Абсолют қара дене Фотон
uploaded files -> Өмірбаяны 1858 жылы қазіргі Павлодар облысының Баянауыл
uploaded files -> Презентация №50 Абай атындағы орта мектеп
uploaded files -> Атақты жазушы Біздің жерлесіміз
uploaded files -> Сабақтың барысы: Сабақтың кезеңі Мұғалім іс-әрекеті Оқушы іс-әрекеті


Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет