Сабақтың тақырыбы Менің отбасым. Сұраулы сөйлем. Сабақтың мақсаты



Дата17.06.2018
өлшемі16,01 Kb.
#42835
түріСабақ
№59 жалпы білім беретін орта мектебі

Қазақ тілі және әдебиеті пәнінің мұғалімі

Кенжебаева Жумаслу Нурмагамбетовна
Қысқа мерзімді жоспар

Пәні

Қазақ тілі

Класы

7 «Б»

Күні




Сабақтың тақырыбы

Менің отбасым. Сұраулы сөйлем.

Сабақтың мақсаты

Отбасы туралы білетін сөздер мен сөз тіркестерін еске түсіру, жұмбақтарды шешу, ана туралы өлеңді жаттату, әже туралы мәтінді рөлге бөліп оқытқызу.

Күтілетін нәтиже

Оқушылар өз отбасы туралы қазақша әңгімелеп бере алады;

өлеңді мәнерлеп оқи алады;

сұраулы сөйлемнің түсінігін алады.

Мәтінмен өз бетінше жұмыс жасау дағдысын дамытады,



Сабақ кезеңдері

Сабақтың барысындағы іс – әрекет

модуль

бағалау

Ресурстар

Стратегиялар

Оқушылардың іс – әрекеттері, талқылау

Қызығушылықты ояту

(5 мин)


Негізгі бөлім.

(20 минут)

(15 минут)

Рефлексия

(5 минут)

Психологиялық сергіту

«Жигсо»
«Жұптық жұмыс»


«Кім бірінші?»

«Жаңғырық»

«Жұптық жұмыс»


«Бағалау ағашы»



Оқушылар 2 топқа бөлінеді.

1 – тапсырма.

Жұмбақтарды оқиды, аударады, шешуін табады.
«Менің отбасым» тақырыбына кластер дайындайды және жобаны қорғайды.

3 – тапсырма.

Мәтінді оқу, аудару. Мәтінді рөлге бөліп оқу.
Грамматикалық тақырып:

Сұраулы сөйлем – бір нәрсе жайында сұрап білу мақсатында айтылатын сөйлем. Сөйлем соңында сұрау белгісі қойылады. М: Сенің отбасыңда неше адам бар?




  • Мәтіннен сұраулы сөйлемдерді табыңдар.

  • Сөйлемдерді сұраулы сөйлемдерге айналыңдар.

  1. Берік елден келген үлкен әжесін ертіп, қаланың кең көшесімен келе жатты.

  2. Бұлар жаяулар өтетін жерге келіп тоқтады.

  3. Осы кезде бағдаршамның жасылы жанып, жаяулар өте бастады.

2 – тапсырма.

Өлеңді мәнерлеп оқу.

Оқушылар «бағалау ағашына» өздерінің көңілкүйін белгілейді.


. Оқушыларға баға қою



Үлкен бармақ


Үлкен бармақ

Ең жақсы рөлге салып ойнаған жұпты бағалау «Үш шапалақ».


Үлкен бармақ

Өз- зін бағалау.


Оқулық

Үлестірмелі парақшалар

А4

Маркерлер





Үй жұмысы




3-4 бет, 1 – сабақ, 2 – мәнерлеп оқу; ережені жаттау; 3 сұраулы сөйлемді жазып келу.

Стикерлерге өз пікірлерін жазады:

1)Не сәтті өтті? Неге?

2)Не сәтсіз өтті? Неге?



3)Келесі сабақты қалай жақсартар едім?

Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет