Сабақтың тақырыбы Нәтиже сабақ. Мен не үйрендім? Сынып: 4 Қатысқандар



Дата19.11.2019
өлшемі22,22 Kb.
#52069
түріСабақ
Байланысты:
Ашық сабақ Кайсанова И.И.
Ашық сабақ Кайсанова И.И.

Сабақ: Қазақ тілі

Мектеп: ШҚО, Риддер қаласы, «№14 орта мектебі» КММ


Күні:

Мұғалімнің аты-жөні:

Кайсанова Индира Исбековна

Сабақтың тақырыбы


Нәтиже сабақ. Мен не үйрендім?

Сынып:4

Қатысқандар:

Қатыспағандар:


Сабақ мақсаттары



Әртүрлі тілдік тапсырмалар арқылы модуль бойынша алған білімдерін бекіту.

Модуль бойынша берілген қысқа мәтіндер негізінде жұмыс істеу арқылы ойлауға,

ізденуге жетелеу.

Оқушылардың пәнге деген қызығушылығын арттыру.

Тілдік мақсат


Оқушылар орындай алады. Өткен сабақ бойынша сөздердің мағынасын түсінеді, айтылуын тыңдайды және мектебі, мектеп кітапханасы жайлы айтып береді


Диалог құруға/мәтін жазуға арналған пайдалы тіркестер:менің мектебім,

үлкен кітапхана, дәліз, кітап, таза, кең, көп





? Талқылауға арналған сұрақтар:

-Сенің мектебің қандай?

- Мектепте не бар?

- Кітапханада кітап көп пе?



-Кітапханадан қандай кітап алдың

Жетістік критерий­

Оқушының төменгі жетістігі (ОТЖ): қарапайым тілдік үлгілер арқылы өзінің мектебі, мектеп кітапханасы жайлы айтып бере алады



лері:




Негізгі түсініктер:

Мектеп, кітап, кітапхана, оқырман, жеңімпаз

Сабақта қолданыла­

Интерактивті тақта, слайдтар, мектеп пен кітапхананың суреттері, желім қағаздар,

тын материалдар:

суреттер, А4 парағы, түрлі түсті қарындаштар мен фломастерлер, парақшалар.

Оқыту әдістері:

Түсіндіру, сұрақ-жауап, сипаттау, әңгімелеу, «Жүректен жүрекке» тренингі, «Адасқан сөздерді тап» дидактикалық ойыны, «Қызықты суреттер» тәсілі, Т – кестесі, топтық



Сабақ барысындағы мұғалім мен оқушының іс-әрекеті:




Тапсырма

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Оқушыларға психо логиялық ахуал туғызу

Мұғалім ұйымдастыру кезеңінде «Жүректен жүрекке» тренингін өткізеді.

Жақсы сөз – жанды жадыра­







тар. Шаттық шеңберін құрып, бір-біріңе жақсы сөздер айтады.









Топқа бөлу

Түрлі-түсті желім қағаздар арқылы бөлу. Топ жетекшісін сайлау. Бағалау парғын тарату.













І. Қызығушылықты ояту

Оқушыларға интерактивті тақтадан мектепке

Слайдтарды сипаттайды.




қатысты дайындаған слайдтарды көрсетеді. Көрген







суреттерін сипаттап берулерін сұрайды.













Ыстық орындық

Сұрақтарға жылдам жауап беру.

Топ бірін-бірі бағалайды.



















Үй тапсырмасын тексеру

Өткен сабақтың тапсырмасын тексереді. Кемшіліктерді анықтайды, түзетеді, бағалайды.

Сөзжұмбақ шешу

Оқулықпен жұмыс

Қисынды ойлау қабілеттерін тексеру

Жаңа сөздер құрайды.













үшін 1-тапсырманы орындатады.













Мозайка құрастыру

Суреттерді құрап, сол сурет бойынша берілген тірек сөздер арқылы мәтін құрып, қорғау.

Топтық жұмыс



















Сергіту сәті

Қаражорға




Ауызша жұмыс

Топтық жұмыс

Адасқан сөздерден сөйлем құрау.
















3. Білгенге маржан. Жұмбақты оқиды.

Оқылым. Айтылым.







Жұмбақты оқиды, шешімін







табады.












Бекіту

Т – кестесінің үлгісі берілген парақша таратып, толтыртады.


Иә/жоқ үлгісін пайдаланып,




Синквейн құру. І топ Мектеп, ІІ топ кітапхана сөздеріне байланысты синквейн құрайды.






















Бағалау

Формативті бағалау.

Бағалау парағы







бойынша бағаланады.










Үйге тапсырма

Өз мектебі туралы мәлімет жинау.













Кері байланыс

Мұғалім тақтаға бүгінгі сабақтың өтілу барысын

Оқушылар мектептің суретіне




сипаттайтын мектептің суреттің іледі.

желім қағаздарды жапсырады.





















Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет