Сабақ: Қазақ тілі
|
Мектеп: ШҚО, Риддер қаласы, «№14 орта мектебі» КММ
|
Күні:
|
Мұғалімнің аты-жөні:
Кайсанова Индира Исбековна
|
Сабақтың тақырыбы
|
Нәтиже сабақ. Мен не үйрендім?
|
Сынып:4
|
Қатысқандар:
|
Қатыспағандар:
|
Сабақ мақсаттары
|
Әртүрлі тілдік тапсырмалар арқылы модуль бойынша алған білімдерін бекіту.
|
Модуль бойынша берілген қысқа мәтіндер негізінде жұмыс істеу арқылы ойлауға,
|
ізденуге жетелеу.
|
Оқушылардың пәнге деген қызығушылығын арттыру.
|
Тілдік мақсат
|
Оқушылар орындай алады. Өткен сабақ бойынша сөздердің мағынасын түсінеді, айтылуын тыңдайды және мектебі, мектеп кітапханасы жайлы айтып береді
|
Диалог құруға/мәтін жазуға арналған пайдалы тіркестер:менің мектебім,
үлкен кітапхана, дәліз, кітап, таза, кең, көп
|
? Талқылауға арналған сұрақтар:
-Сенің мектебің қандай?
- Мектепте не бар?
- Кітапханада кітап көп пе?
-Кітапханадан қандай кітап алдың
|
Жетістік критерий
|
Оқушының төменгі жетістігі (ОТЖ): қарапайым тілдік үлгілер арқылы өзінің мектебі, мектеп кітапханасы жайлы айтып бере алады
|
лері:
|
|
Негізгі түсініктер:
|
Мектеп, кітап, кітапхана, оқырман, жеңімпаз
|
Сабақта қолданыла
|
Интерактивті тақта, слайдтар, мектеп пен кітапхананың суреттері, желім қағаздар,
|
тын материалдар:
|
суреттер, А4 парағы, түрлі түсті қарындаштар мен фломастерлер, парақшалар.
|
Оқыту әдістері:
|
Түсіндіру, сұрақ-жауап, сипаттау, әңгімелеу, «Жүректен жүрекке» тренингі, «Адасқан сөздерді тап» дидактикалық ойыны, «Қызықты суреттер» тәсілі, Т – кестесі, топтық
|
Сабақ барысындағы мұғалім мен оқушының іс-әрекеті:
|
|
Тапсырма
|
Мұғалімнің іс-әрекеті
|
Оқушының іс-әрекеті
|
Оқушыларға психо логиялық ахуал туғызу
|
Мұғалім ұйымдастыру кезеңінде «Жүректен жүрекке» тренингін өткізеді.
|
Жақсы сөз – жанды жадыра
|
|
|
тар. Шаттық шеңберін құрып, бір-біріңе жақсы сөздер айтады.
|
|
|
|
Топқа бөлу
|
Түрлі-түсті желім қағаздар арқылы бөлу. Топ жетекшісін сайлау. Бағалау парғын тарату.
|
|
|
|
|
І. Қызығушылықты ояту
|
Оқушыларға интерактивті тақтадан мектепке
|
Слайдтарды сипаттайды.
|
|
қатысты дайындаған слайдтарды көрсетеді. Көрген
|
|
|
суреттерін сипаттап берулерін сұрайды.
|
|
|
|
|
Ыстық орындық
|
Сұрақтарға жылдам жауап беру.
|
Топ бірін-бірі бағалайды.
|
|
|
|
|
|
|
Үй тапсырмасын тексеру
|
Өткен сабақтың тапсырмасын тексереді. Кемшіліктерді анықтайды, түзетеді, бағалайды.
|
Сөзжұмбақ шешу
|
Оқулықпен жұмыс
|
Қисынды ойлау қабілеттерін тексеру
|
Жаңа сөздер құрайды.
|
|
|
|
|
үшін 1-тапсырманы орындатады.
|
|
|
|
|
Мозайка құрастыру
|
Суреттерді құрап, сол сурет бойынша берілген тірек сөздер арқылы мәтін құрып, қорғау.
|
Топтық жұмыс
|
|
|
|
|
|
|
Сергіту сәті
|
Қаражорға
|
|
Ауызша жұмыс
|
Топтық жұмыс
Адасқан сөздерден сөйлем құрау.
|
|
|
|
|
|
3. Білгенге маржан. Жұмбақты оқиды.
|
Оқылым. Айтылым.
|
|
|
Жұмбақты оқиды, шешімін
|
|
|
табады.
|
|
|
|
Бекіту
|
Т – кестесінің үлгісі берілген парақша таратып, толтыртады.
|
Иә/жоқ үлгісін пайдаланып,
|
|
Синквейн құру. І топ Мектеп, ІІ топ кітапхана сөздеріне байланысты синквейн құрайды.
|
|
|
|
|
|
|
|
Бағалау
|
Формативті бағалау.
|
Бағалау парағы
|
|
|
бойынша бағаланады.
|
|
|
|
Үйге тапсырма
|
Өз мектебі туралы мәлімет жинау.
|
|
|
|
|
Кері байланыс
|
Мұғалім тақтаға бүгінгі сабақтың өтілу барысын
|
Оқушылар мектептің суретіне
|
|
сипаттайтын мектептің суреттің іледі.
|
желім қағаздарды жапсырады.
|
|
|
|
|
|
|
Достарыңызбен бөлісу: |