Сабақтың тақырыбы: Олимпиада чемпиондары



Дата02.07.2018
өлшемі352,34 Kb.
#45652
түріСабақ
Балқаш қаласы Н.К. Крупская атындағы ЖББ № 4 ОМ

қазақтілі мен әдебитеі пәнінің мұғалімі Джуматаева Перизат Майрамкуловна



Сыныбы: 5 «А»

Сабақтың тақырыбы: Олимпиада чемпиондары

Сабақтың мақсаты: Олимпиада чемпиондарымен таныстыра отырып, олар туралы ақпараттармен таныстыру.

Сабақтың міндеті: Олимпиада туралы ақпарат беру, чемпиондарымен таныстыру, жаңа сөздерді меңгерту, оушылардың ауызекі сөйлеу, ойлау дағдыларын дамыту, тапсырмалар беру арқылы оқушылардың сыни тұрғыдан ойлау дағдыларын қалыптастыру.

Қолданылатын модульдер: «Сын тұрғысынан ойлау», «оқу мен оқытудағы жаңа тәсілдер», «Оқушыларды жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту және оқу», АКТ, «Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау, «Талантты және дарынды балаларды оқыту», «Оқытуды басқару және көшбасшылық».

Стратегиялық іс -әрекеттер: Диалогтік оқыту, миға шабуыл, кері байланыс, «түрткі сұрақтар», «Басбармақ» әдістері, «Дұрыс - бұрыс» әдісі, «Бөлме -бұл карта» әдісі, формативті, суммативті бағалау.

Уақыт өлшемі

Бөлімі

Бөлімнің мазмұны

Мұғалім іс-әрекеті

Оқушы іс -әрекеті

Бағалау

Ресурстар

5 мин

Кіріспе

Психологиялық ахуал «Сиқырлы доп» тренингі

Ұйымдастыру кезеңі.

Тұлғааралық байланысты орнату.


Оқушылармен амандасып, түгендеу. Оқушыларды шеңбер бойына тұрғызып, «сиқырлы доп» тренингін өткізу

Оқушылар тілек жазылған стикерлерді, көңіл күйді білдіретін смайликтерді допқа жапсырып, соңында қонақтардың біріне тарту етеді.

басбармақ

Шеңбер, тілек сөздер, смайликтер, стикерлер

15 мин

Тұсаукесер

Қызығушылықты ояту



а) Сабақтың мақсатымен таныстыру. Медальдармен топқа бөлу

Б) Үй тапсырмасын тексеру.

В) Тақырыпты айқындату


а)Медальдарды таратады

Б). Үй тапсырмасын тексереді

В) Түрткі сұрақтар


а)медальдармен топқа бөлінеді

Б) Үй тапсырмасын оқиды

В) Тақырыпты айқындайды


басбармақ

қима қағаздар, интербелсенді тақта

15 мин

Негізгі бөлім

  1. Глоссарийлер:

Еркін күрес -вольная борьба

Жеңімпаз- победитель

Атағын алғандар- получившие звание

Екі дүркін -дважды

Жарыс -соревнование

Ірі- крупный

Халықаралы- международный

Тұңғыш- первый

Күрескер -борец

Боксшы -боксер



  1. Мәтінмен жұмыс:

А) Олимпиада төрт жылда бір өткізілетін ең ірі халықаралық кешенді спорттық жарыс. Олимпиада чемпиондары: Илья Ильин, Майя Манеза, Светлана Подопедова, Александр Винокуров, Серік Сәпиев, Жақсылық Үшкемпіров, Бақыт Сәрсекбаев т.б. Жақсылық Үшкемпіров – еркін күрестен Қазақстан чемпионы, грек-рим күресінен екі дүркін чемпионы, әлем чемпионаты мен кубогының жеңімпазы. Ол 1980 жылғы Мәскеу Олимпиадасында Қазақстаннан шыққан тұңғыш олимпиада чемпионы.

Ә) Мәтін бойынша ментальді карта жасау.



  1. Мәтін бойынша тапсырмалар:

«Крестиктер-нөлдіктер» әдісінің негізінде мәтін бойынша сұрақтарға жауап береміз.

Жаңа сөздерді тақтаға жазады.

Оқушыларға мәтін береді, не істеу керектігін түсіндіреді


Ә) Тапсырманы береді





Оқушылар жаңа сөздерді сөздік дәптерге жазып алады, әрі хормен қайталайды.

Оқушылар мәтінді оқып, аударып, талқылайды.

Ә) Тапсырманы орындайды
1) Құрамына қарай қалай бөлінеді?

2) Олимпиада чемпиондарын ата

3) Зат есімнің сұрақтарын ата

4) Грек рим күресінен неше рет чемпион болды?

5) Қазақ тіліне тән дыбыстар нешеу?

6) Жақсылық Үшкемпіров кім?

7) Мағынасына қарай қалай бөлінеді?

8) Олимпиада деген не?

9) Нешінші жылы Мәскеу олимпиадасының чемпионы болды?


Сөзбен бағаланады

Сөзбен бағалау

Ә) медаль

медаль


Сөздік дәптер, бор, тақта, оқулық

Мәтін парағы, сөздік дәптер.

Ә) Жоба жұмыстары, маркер
Интербелсенді тақта, сұрақтар, жауаптар


2мин

Сергіту сәті:

Грамматикалық тапсырма:



Ипадром. Орнымызда отырған күйі ат сияақты шабамыз, «спортшы» дегенде қол бұлғап қошеметке бөленеміз, «хоп» дегенде секіреміз. Осылайша бірнеше рет қайталап сергиміз.
тақтада

І топ: чемпион жіктеу

ІІ топ: спортшы септеу
Деңгейлік тапсырмалар:

І деңгей: «Чемпион, күрес» морф.талдау

ІІ деңгей: «Күресінен, кубогының» сөз құрамына талдау

ІІІ деңгей: Чемпион фон.талдау



Мұғалім өлеңді оқып, бағыттап тұрады.

Екі оқушыны тақтаға шығарады

Зерттеудегі оқушыларға жеке тапсырма береді


Қолдарына сергіту сәтін жасайды

Оқушылар тақтада тапсырманы орындайды.

Зерттеудегі оқушылар тапсырманы орындайды.


Мұғалім жестпен бағалайды

Жетонмен бағалау

Жұптық бағалау фигурамен


Іс -әрекеттер, жест

Бор, тақта, ереже


Фигура, дәптер, қалам



7 мин

Бекіту:
Үйге тапсырма:

Бағалау:


Рефлексия:

«Дұрыс бұрыс» әдісінің негізінде тақырыпты бекіту

І деңгей: Олимпиада чемпиондары слайд

ІІ деңгей: Олимпиада чемпионы мағлұмат

ІІІ деңгей: Олимпиада ойындары сурет салу

«Қосу алу қызықты»


Тақтада сөйлемдер беріледі

1)Олимпиада төрт жылда бір өткізілетін ең ірі халықаралық кешенді спорттық жарыс.

2) Жақсылық Үшкемпіров – боксшы

3) Ж. Үшкемпіров грек- рим күресінен әлем чемпионы

4) Ол 1980 жылғы Мәскеу Олимпиадасында Қазақстаннан шыққан тұңғыш олимпиада чемпионы.

5) Еркін күрестен екі дүркін чемпион болған.



6) Олимпиада чемпиондары: Илья Ильин, Майя Манеза, Светлана Подопедова, Александр Винокуров, Серік Сәпиев, Жақсылық Үшкемпіров, Бақыт Сәрсекбаев т.б.

Оқушылар сөйлемдердің дұрыс не бұрыстығын анықтайды

жетон


Интербелсенді тақта,

Каталог: uploads -> doc -> 0803
doc -> Ана тілі №2. Тақырыбы: Кел, балалар, оқылық Мақсаты
doc -> Сабақ жоспары «Сәулет және дизайн» кафедрасының арнаулы пән оқытушысы, ҚР «Еуразиялық Дизайнерлер Одағының» мүшесі: Досжанова Галия Есенгелдиевна Пәні: Сурет және сұңғат өнері
doc -> Сабақ Сабақтың тақырыбы : Кіріспе Сабақтың мақсаты : «Алаштану» курсының мектеп бағдарламасында алатын орны, Алаш қозғалысы мен Алашорда үкіметі тарихының тарихнамасы мен дерекнамасына қысқаша шолу
doc -> Тәрбие сағаттың тақырыбы: Желтоқсан жаңғырығы
doc -> Сабақтың тақырыбы : Әбунасыр Әл- фараби Сабақтың мақсаты
doc -> Сабақ жоспары Тақырыбы: Үкілі Ыбырай Мектеп:№21ом мерзімі
0803 -> Сабақтың тақырыбы : М. Әуезовтің
0803 -> Сабақ жоспары сыныбы: 10 Сабақ тақырыбы: Волейбол. Допты бір-біріне беру және допты қабылдау әдісі
0803 -> Сабақтың реті, сыныбы: 1-сабақ 2 «А» Сабақтың тақырыбы Қайталау Сабақтың мақсаты
0803 -> Қазақ тілі мен әдебиет пәнінің мұғалімі


Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет