Сабақтың тақырыбы: Ондық бөлшектерді қосу және азайту Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты



Дата08.02.2022
өлшемі0,52 Mb.
#130999
түріСабақ
Байланысты:
08.02 5кл


Қысқа мерзімді жоспар
Жамбыл Жабаев атындағы №4 мектеп-гимназиясы



Бөлім:

5.3В Ондық бөлшектер және оларға амалдар қолдану

Педагогтің аты-жөні:

Асан Мөлдір Асанқызы

Күні:

08.02.2022

Сыныбы: 5 «Д»

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Ондық бөлшектерді қосу және азайту

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты:

5.1.2.27 ондық бөлшектерді қосу және азайтуды орындау;

Сабақтың мақсаты:

Барлық оқушылар: Ондық бөлшектерді қосу және азайту ережесін біледі
Басым көпшілігі: Ондық бөлшектерді қосудың қасиеттерін пайдаланып, өрнектерді ықшамдай алады;
Кейбір оқушылар: Ондық бөлшектерді қосу және азайтуға есеп құрастыра алады;

Сабақтың барысы:



Сабақ кезеңі/Уақыты

Педагогтің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы
5 мин.

І Ұйымдастыру кезеңі:

  1. Оқушылармен амандасу

  2. Сабақтың тақырыбымен, мақсатымен таныстыру.



Сабаққа мотивация жасау.
Қуaнaмын мен де
Қуaнaсын сен де
Қуaнaйық әрдaйым
Арайлап атқан күнге


Үй жұмысын тексеру. Ойын формасында «Шапалақтаймыз, аяқты тарсылдатамыз»
Есептің жауабын айтқанда дұрыс болса – алақанды шапалақтаймыз, егер жауап қате болса – аяқты тарсылдатамыз.
№1259
Ондық разрядтары бойынша салыстыр:
1) 4,899 < 4,9
2) 8,205 < 18,205
3) 7,5 > 7,4
4) 5,703 > 5,69
5) 3,607 < 3,608
6) 2,057 < 2,067
7) 0,0084 < 0,084
8) 0,3669 > 0,3619
9) 40,3702 < 41,37


«Ой қозғау» әдісі арқылы өткен тақырыпты пысықтау сұрақтары:

  1. Натурал сандарға қандай амалдар қолдана аламыз?

  2. Жай бөлшекті ондық бөлшекке қалай айналдырамыз?

  3. Аралас сандарды ондық бөлшек түрінде жазу үшін не істеу керек?

Оқушылардың дұрыс жауаптарын мадақтау



Оқушылар сабақ мақсатымен танысады.







Сабақтың ортасы


10 мин


5 мин


8 мин
7 мин



Жаңа материалмен жұмыс
Белсенді оқыту: «Жигсо» әдісі (G)

  1. Ондық бөлшектерді қосу ережесінің бірінші тармағын түсіндір және нақты мысал келтір.

  2. Ондық бөлшектерді қосу ережесінің екінші тармағын түсіндір және нақты мысал келтір.

  3. Ондық бөлшектерді қосу ережесінің үшінші тармағын түсіндір және нақты мысал кетір..

«Екі жұлдыз, бір тілек» әдісі арқылы топтар бірін – бірі бағалайды.


Жаңа тақырыпты бекіту: Ауызша тапсырма



ҚБ. «Бағдаршам»


1 – тапсырма
Ондық бөлшектерді қосу және азайтуды орында:

  1. 0,07 + 13,23 =

  2. 5) 6,25 – 4,3 =

  3. 9,02 + 4,23 =

  4. 6) 15,9 – 4,75 =

  5. 85,07 + 3,03 =

  6. 7) 41 – 32,5 =

  7. 56 + 0,37 =

  8. 8) 67,45 – 49,88 =

Дескриптор: Білім алушы:
-ондық бөлшекті қоса алады;
-ондық бөлшекті азайта алады.


Семантикалық карта.





2 тапсырма. Жұптық жұмыс
Үшбұрыштың бірінші қабырғасы 6,3 см. Үшбұрыштың бірінші қабырғасының үзындығы екінші қабырғасының ұзындығынан 2,8 см кем болса, үшінші қабырғасының ұзындығынан 0,9 см артық. Үшбұрыштың периметрін табыңдар.


Дескрипторлар:
-есептің шартын дұрыс жаза алады;
-ондық бөлшектерді қоса алады;
-үшбұрыштың периметрін таба алады;
-жауабын дұрыс жаза алады.


3-тапсырма (5 мин)
Қосудың ауыстырымдылық және терімділік қасиеттерін пайдаланып, есептеңдер:
2,3 + 4,5 + 0,6 + 0,5+ 1,7 +0,4 =
2) 8,01 + 9,08 + 5,13 + 1,99 + 0,87 + 4,92 =
3) 6,091 + 7,083 + 3,127 + 0,373 + 2,117 + 0,209
Дескрипторлар:
- қосудың қасиеттерін пайдалана алады;
- ондық бөлшектерді қоса алады;
- жауабын дұрыс жаза алады.



Сұрақтар мен тапсырмаларды орындайды.











Сабақтың соңы
7 мин



Сабақты қорытындылау.
Математикалық диктанат
1. Есептеңдер.
1) 2,83+15,2__________;
2) 45,6+7,35__________;
2. Ондық бөлшектерді салыстырып, тиісінше «>», «>» , «>» белгілерімен жазыңдар:
а) 9,86 ___ 9,09;
ә) 8,71 ___ 8,9;
б) 0,3 ___ 0,30


Үйге тапсырма: №1277 оқулықтан 94-бет.















Саралау. Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз қабілетті оқушылардың алдына қандай тапсырмалар қоясыз?

Бағалау. Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау










Денсаулық сақтау технологиялары.
Осы сабақта қолданылатын
Қауіпсіздік техникасы ережелерінің тармақтары орындалады.
Санитарлық талаптар сақталады.



Жалпы бағалау
Сабақтың қандай екі аспектісі жақсы өтті? Оқыту туралы да, сабақ беру туралы да ойланыңыз.
1.
2.
Сабақты жақсартуға не жәрдемдесер еді? Оқыту туралы да, сабақ беру туралы да ойланыңыз.
1.
Сабақ кезінде, сынып немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/қиыншылықтары туралы мен нені анықтадым? Келесі сабақтарда неге назар аудару керек?
1.


Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет